Najlepszy sposób na wytrwanie w noworocznych postanowieniach

16 18 20

Nowy rok – nowe wyzwania. Pewnie wielu z Was wraz z nastaniem nowego roku postanowiło, że zacznie lepiej się odżywiać, regularnie ćwiczyć itp. Okazja dobra jak każda inna, aby zacząć o siebie dbać. Tylko jak wytrzymać w postanowieniu? Rozwiązanie dla zapalonych sportowców kryje się we filiżance kawy.

Z kawą Ci się uda!

Regularność w ćwiczeniach czy bieganiu zawsze jest problemem. Wiadomo, najtrudniejszy jest ten pierwszy krok. Kiedy go jednak podejmiemy i wyjdziemy z domu pobiegać, czy na siłownie to już duży sukces. Przez pierwszy miesiąc pewnie nie będzie problemów. Motywacja dodaje energii. Później jednak zaczynają się komplikacje.

Zazwyczaj nagle pojawiają się dodatkowe zajęcia, które zabierają nam wolny czas przeznaczony wcześniej na ćwiczenia. Jednak prawdziwa przyczyna leży w zwykłym zmęczeniu organizmu. Jesteśmy zniechęceni do wysiłku fizycznego, nie chce nam się męczyć, a regularność nagle zamienia się w klatkę, z której chcemy uciec. Choć nadal psychicznie jesteśmy zmotywowani.

Naukowcy z University’s School of Sport and Exercise Sciences mają na to rozwiązanie, może banalne, ale skuteczne. Zwykła filiżanka kawy, która pobudzi organizm pomoże nam utrzymać początkową regularność ćwiczeń. Dzięki niej nie będziemy się skupiać na samym wysiłku fizycznym, a lęk przed zmęczeniem zniknie. Psychicznie i fizycznie będziemy pobudzeni i z pewnością tym razem uda nam się wytrwać w noworocznym postanowieniu.

Kawa pomaga nawet zawodowym sportowcom. Kofeina cudownie stymuluje układ nerwowy, m.in. zwiększa wydolność sportowców długodystansowych. Dzięki niej są w stanie polepszyć swoje wyniki sportowe.

 

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Najlepszy sposób na wytrwanie w noworocznych postanowieniach - 5.0/5. Oddano 2 głosy.
Autor artykułu: