Jak skutecznie i trwale schudnąć?

16 18 20

Morze, słońce, plaża, bikini… Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a więc czas na szybkie odchudzanie. Taki „wyścig z czasem” to powszechnie stosowany sposób na piękną, wakacyjna figurę. Drastyczne diety, głodówki, suplementy…Ale czy to na pewno pomoże nam skutecznie i trwale schudnąć?

Każdy na plaży chciałby się jak najlepiej zaprezentować. Niestety, często stosujemy metody niekoniecznie dobre dla naszego zdrowia i samopoczucia. Owszem, może uda nam się zrzucić kilka kilogramów, ale musimy liczyć się z tym, że natura zwróci nam to z nawiązką. Głodówki jakie stosujemy prowadzą do utraty masy mięśniowej i płynów, a jeżeli trwa to dłużej, również do zwolnienia przemiany materii. W takiej sytuacji efekt jo-jo to niemal stuprocentowy efekt, jakiego możemy spodziewać w niedługim czasie po powrocie do wcześniejszych nawyków żywieniowych.

????????????????????????????????

Ćwiczące kobiety.

Jak zdrowo schudnąć ?

Najskuteczniejszą metodą na zdrowe odchudzanie jest połączenie trzech niezbędnych elementów-  diety, wysiłku fizycznego a w przypadku dużej otyłości leczenia farmakologicznego. Warto również udać się do psychoterapeuty, często bowiem zaburzenia jedzenia są konsekwencją problemów natury psychologicznej. Tylko kompleksowe działanie pomoże nam cieszyć się szczupłą sylwetką na długo, a o to przecież nam chodzi.

Zdaniem specjalistów należy chudnąć nie szybciej niż 1 kg na tydzień, czyli 4 kg na miesiąc. Niektórzy mogą chudnąć wolniej, ale 2 kg miesięcznie to minimum. Jeśli założoną wagę uda się osiągnąć i utrzymać, można wyznaczyć sobie kolejny cel. A więc przede wszystkim konsekwencja. Nawet jeśli po drodze zdarzy nam się „zgrzeszyć” czymś zakazanym nie wolno zapomnieć nam o wcześniejszym postanowieniu. Małymi kroczkami osiągniemy więcej niż skacząc przez przepaść.

Pamiętajmy o odpowiedniej motywacji!

Bądź konsekwentny- łatwiej powiedzieć, trudniej wykonać. Na szczęście pomoże nam w tym odpowiednia motywacja. To bez wątpienia niezbędny czynnik wspomagający nasze działania. Badania naukowe dowiodły, że motywacja w dużym stopniu przekłada się na osiągnięcie nowej masy ciała i późniejsze jej utrzymanie. Im mniej jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu, tym większą mamy motywację do schudnięcia, a w konsekwencji odniesiemy większy sukces.

Pamiętajmy, że szybko nie znaczy dobrze. Nie zrażajmy się drobnymi niepowodzeniami i zbyt wolno znikającymi kilogramami. Tylko będąc konsekwentnym uda nam się osiągnąć zamierzony cel.

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Jak skutecznie i trwale schudnąć? - 3.8/5. Oddano 109 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

 • ilonka 04.07.2017, 1:30

  a ja nie wiem czy sie zgodzę, na pewno 4 tygodnie jak ktos ma 15 kg nadwagi to zdecydowanie za malo zeby wbic sie w ciuchy 2 rozmiary mniejsze ale na pewno odpowiednio dlugo zeby nabrac dobrych nawykow i chociaz trochę wysmuklic talie 🙂 bedzie bardziej baczek niz osa ale zawsze jakies kroki zostana poczynione a to sie liczy przeciez. ja chodze akurat od 6 tygodni do dietetyka i mam coraz mniej na wadze chcoaiz teraz jest ten wstretny okres ze waga stanela i niestety albo stety przeczekac to musze…. i przeczekam no bo co mam zrobic….

  Odpowiedz
 • zenon czarnecki 26.03.2020, 10:38

  czy sok z siera można pic w roznych porach dnia czy w lodowce może być i co dalej jak postepowac

  Odpowiedz
 • Bymciumsiej 27.01.2022, 12:23

  Koniczek z wenrzykiem czekajo za stodoło na szczupaka.

  Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone