Groźne powikłania pogrypowe. Nie lekceważ ich!

16 18 20

Nastał sezon grypowy! Najważniejsze jest zapobieganie tej chorobie, jednak gdy Cię już dopadnie wylecz ją a nie bagatelizuj. Powikłania pogrypowe mogą być bardzo groźne.

Powikłania pogrypowe

Grypa to nie to samo co przeziębienie. Tę pierwsza wywołują groźne wirusy, które atakują nasz układ oddechowy, a nie zwykłe przemarzniecie czy przemokniecie. Kiedy tylko zauważysz u siebie objawy grypy, natychmiast skonsultuj się z lekarzem, postępuj według jego zaleceń i nie skracaj leczenia. Powikłania po niewyleczonej grypie mogą być bardzo groźne dla zdrowia.

Jak je rozpoznać? Po względnej poprawie samopoczucia i ustąpieniu pierwszych objawów choroby, wiele osób wraca do pracy i życia towarzyskiego. Niestety zaraz po tym następuje nawrót choroby. Gorączka utrzymuje się już 5 dzień, występują problemy z oddychaniem, nawrót kaszlu, ból w klatce piersiowej, omdlenia, wymioty. To pierwsze objawy niebezpiecznych powikłań pogrypowych.

Brak dalszego leczenia może doprowadzić do zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia, a w dalszej konsekwencji nawet do śmierci. Powikłania mogą dotknąć niemal wszystkich układów i narządów, a także prowadzić do groźnych stanów zapalnych i niewydolności.

Najlepiej w ogóle nie chorować. Aby uniknąć grypy należy nieustannie wzmacniać swoją odporność. Dodatkowe środki ochronne należy wprowadzić w okresie nasilonych zachorowań na grypę. Oczywiście prawidłowa dieta i wysiłek fizyczny to podstawa!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Groźne powikłania pogrypowe. Nie lekceważ ich! - 4.1/5. Oddano 7 głosy.
Autor artykułu: