Domowe sposoby na wybielenie zębów

16 18 20

Nie musisz iść do dentysty, aby odzyskać swój naturalny kolor zębów. Żółty osad z łatwością można usunąć naturalnymi sposobami w zaciszu domowym.

Domowe sposoby na białe zęby

Dziś podpowiemy, w jaki sposób możemy odzyskać swój naturalny kolor zębów. Żółty osad możemy usunąć na trzy sposoby:

  1. Truskawki i sóltruskawki posiadają kwas jabłkowy, który stosowany jest również w wielu pastach wybielających. Kwas jabłkowy usuwa wierzchni nalot na zębach, a witamina C zawarta w truskawkach zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Wystarczy zgnieść 3 truskawki i dodać szczyptę soli. Tak powstałą pastą wyczyść swoje zęby i pozostaw na 5 minut po czym dokładnie spłucz.
  2. Cytryna z sodą oczyszczoną – zmieszaj sok z cytryny z sodą, tak aby uzyskać konsystencję pasty. Nałóż na szczoteczkę do zębów i szczotkuj nią zęby. Pozostaw na 1 minutę po czym dokładnie wypłucz. Soda świetnie usuwa żółte plamy, ale może także niszczyć szkliwo zębów, dlatego nie należy jej używać zbyt często.
  3. Olej kokosowy – zastosowań i pozytywnych właściwości oleju kokosowego dosłownie nie da się zliczyć. Jak się okazuje, pomoże on także wybielić zęby! Wystarczy jak weźmiesz do ust trochę oleju kokosowego i po jego rozpuszczeniu płucz nim zęby, jak płynem do płukania przez około 10-15 minut. Olej kokosowy jest najbezpieczniejszą metodą i można stosować go codziennie!

Białe zęby niestety nie są równoważnikiem zdrowych zębów. Najczęstszą chorobą zębów jest próchnica. Dowiedz się, jak ją leczyć i jak jej zapobiegać. Wówczas Twoje zęby będą białe i zdrowe!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Domowe sposoby na wybielenie zębów - 3.3/5. Oddano 15 głosy.
Autor artykułu: