Domowe sposoby na dziecięcy katar

16 18 20

Katar dla małego dziecka jest jeszcze bardziej uciążliwy niż dla dorosłego. Warto znać te parę wskazówek, aby jak najszybciej pomóc udrożnić drogi oddechowe malucha.

Katar u małego dziecka

Z pewnością każdy kiedyś miał katar. Zatkane nozdrza, podrażnione gardło od oddychania ustami i ciągle lejąca się wydzielina z nosa. Tysiące wysmarkanych chusteczek i podrażniony, czerwony nos. Dorośli wytrzymają te kilka dni niedyspozycji, ale co z niemowlętami? U nich ten niewielki problem jest o wiele trudniejszy. Same w końcu nie wysmarkają sobie noska.

Przedstawiamy Wam parę sposobów jak sobie poradzić z katarem u dzieci.

  • Na początku należy zadbać o prawidłową pozycję malucha. Jak najczęściej układaj go na brzuszku, dzięki czemu katar sam wyleci z noska udrażniając go. Pamiętaj jednak by nie pozostawiać go bez opieki. W czasie snu na pleckach postaraj się, aby główka była nieco wyżej od tułowia.
  • Do rozpuszczenia wydzieliny najlepiej stosować sole fizjologiczne bądź wodę morską. Do usunięcia nadmiaru najlepiej stosować dostępne na rynku aspiratory kataru. Pozwalają one szybko i bezboleśnie usunąć nagromadzony w nosku katar.
  • Inhalacje również są bardzo dobrym sposobem na oczyszczenie dróg oddechowych. W tym celu do wrzątku dodaj soli i majeranku, po czym delikatnie pochyl główkę dziecka nad miską z wodą. Należy szczególnie uważać, aby twarz malucha nie znajdowała się zbyt blisko gorącego płynu.
  • Zadbaj o prawidłową wilgotność powietrza w pokoju, odpowiednie nawodnienie dziecka i uważaj, aby je nie przegrzewać.

Katar jest niezwykle uciążliwy nawet dla dorosłego. Te kilka porad z pewnością pomoże maluchowi szybko pozbyć się niechcianej wydzieliny i oddychać pełną piersią. Pod objawami zwykłego kataru może kryć się nietolerancja histaminy. Poznaj dokładne objawy, aby szybko rozpoznać przyczynę kataru.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Domowe sposoby na dziecięcy katar - 4.5/5. Oddano 10 głosy.
Autor artykułu: