Dieta odchudzająca zapewniająca Ci obfitą ucztę!

16 18 20

Nie jest jedną ze znanych Wam diet cud, które każą jeść na śniadanie grzankę i popijać ją kubkiem kawy, a na obiad sałatkę z marchewką. Lubisz jeść? Jedz i chudnij!

Obfitość vs redukcja

Czy rzeczywiście możemy jeść dużo i chudnąć jednocześnie? Zdaniem twórców diety wolumetrycznej – tak. Wystarczy, że będziemy jeść posiłki przygotowane z niskokalorycznych produktów głównie warzyw i owoców. Na bok odstawimy źródła tłuszczów i cukrów. Brzmi logicznie, jednak nie do końca wyjdzie nam to na zdrowie! Dlaczego?

  1. Warzywa posiadają m.in. witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli A,D,E,K. Niestety z diety wykluczamy wszelkie źródła tłuszczów, zatem ryzyko niedoborów tych witamin wzrasta!
  2. Dieta nie dla wszystkich. Osoby z problemami układu pokarmowego np. zespołem Leśnowskiego-Crohna nie powinny stosować tej diety ze względu na zbyt dużą ilość błonnika.
  3. Jemy dużo i bez umiaru – niezbyt dobrze wpłynie to na naszą psychikę. Spowoduje to napady wilczego głodu i niepohamowane spożywanie ogromnej ilość pożywienia, które tylko niepotrzebnie rozszerzą nam żołądek.  

Nie od dziś wiadomo, że podstawą zdrowej diety jest regularność posiłków i lepiej zjeść mniejsze posiłki częściej niż jeden duży. Pięć posiłków dziennie skomponowanych ze zdrowych produktów i aktywność fizyczna – to podstawowe wskazówki na zdrowe odchudzanie.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Dieta odchudzająca zapewniająca Ci obfitą ucztę! - 4.0/5. Oddano 4 głosy.
Autor artykułu: