Być jak baletnica lub modelka – dieta prowadząca do wyniszczenia

16 18 20

Wiele zawodów wymaga odpowiedniej aparycji, figury i niewielkiej wagi ciała. Zaliczamy do nich między innymi baletnice i modeliki. Niestety kobiety dążąc do zmniejszenia masy ciała w rezultacie zapadają na anoreksję i bulimię. Dlaczego zatem dieta baletnicy jest tak popularna?

Dieta gwarantująca anoreksję

Dieta baletnicy szczególnie popularna jest wśród nastolatek, a polega na drastycznym ograniczeniu spożywanego jedzenia, a wręcz głodzeniu się. Obraz ciała wielu nastolatek jest zaburzony przez otaczającą popkulturę, przez to za wszelką cenę dążą do osiągnięcia wyimaginowanego ideału sylwetki. Niestety w większości wypadków prowadzi to do zaburzeń odżywiania, które grożą nawet śmiercią.

W przypadku tak groźnych diet jak dieta baletnicy, to głównie rodzice powinni skupić uwagę na grożącym dziecku niebezpieczeństwie. Warto, aby od najmłodszych już lat edukowali dziecko i uczyli je zdrowych nawyków żywieniowych. W przypadku dorastających dziewcząt ważna jest rozmowa oraz obserwowanie pierwszych objawów np. bulimii, które można zauważyć nawet w pogarszającym się uzębieniu dziecka.

Dieta baletnicy to skrajna wersja głodówki i jest niezwykle niebezpiecznym sposobem żywienia. Dopuszczane są pewne rodzaje głodówek, które nie muszą nieść ze sobą samych negatywnych skutków. Jednym z pozytywnych jej aspektów jest oczyszczenie organizmu. Ważne jednak, aby nie trwała ona dłużej niż 3 dni i była świadomie kontrolowana. Dieta baletnicy oprócz zagrożenia zdrowia nie przynosi niczego dobrego.  

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Być jak baletnica lub modelka – dieta prowadząca do wyniszczenia - 4.3/5. Oddano 12 głosy.
Autor artykułu: