Brak śniadania to pierwszy krok ku otyłości

16 18 20

Osoby, które nie jedzą śniadania, uważają to za najlepszy sposób na utrzymanie zgrabnej sylwetki. Niestety są w błędzie! Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i nie należy z niego rezygnować.

Śniadanie drogą ku zdrowej i szczupłej sylwetki

Wiele osób na śniadanie spożywa kawę. Według nich kawa wystarczy, aby w pełni pobudzić organizm i zniwelować uczucie głodu. Dzięki temu uważają, że są bliżej swojej idealnej sylwetki. Niestety! Osoby te również często w porze południa sięgają po słodkie przekąsi, które wyrównają im nagle spadający poziom glukozy we krwi. Po godzinie kawa przestaje działać, a oni ze zwiększoną siłą odczuwają głód i zmęczenie. Szybka i słodka przekąska zapewni im kolejny zastrzyk energii.

Lepszym rozwiązaniem jest oczywiście pożywne śniadanie, pełne węglowodanów złożonych, które powoli uwalniają glukozę do krwi i chronią od niebezpiecznych napadów głodu. Dzięki śniadaniu, także ochronisz swój żołądek przed ostrym działaniem kawy, która nie jest wskazana do picia zaraz po przebudzeniu – może wywołać wrzody żołądka.

Dzięki śniadaniu unikniemy sięgania po niezdrowe i słodkie przekąski, które są w głównej mierze winowajcą naszych nadprogramowych kilogramów. Na śniadanie oczywiście polecamy pożywną owsiankę bądź domowe musli z ulubionymi dodatkami. Jedz śniadanie i zachowaj swoją idealna sylwetkę na dłużej!

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Brak śniadania to pierwszy krok ku otyłości - 4.2/5. Oddano 5 głosy.
Autor artykułu: