5 produktów, które zapewnią Ci naturalny doping!

16 18 20

W produktach spożywczych ukryte jest całe mnóstwo składników odżywczych, które wpływają na wszystkie procesy zachodzące w naszym organizmie. Nie na darmo powtarza się „Jesteś tym co jesz!”

Naturalny doping!

Każdy z pewnością choć raz słyszał, że na dobry humor i zadowolenie wpływają endorfiny, które wytwarzane są m.in. w czasie wysiłku fizycznego a także dopamina – neuroprzekaźnik, którego produkcja pobudzana jest przez wiele produktów spożywczych. Wiemy pewnie również to, że zadowolony człowiek jest w stanie osiągnąć więcej! Dziś przedstawiamy zatem 5 produktów spożywczych, które mogą stać się Twoim kluczem do sukcesu!

  1. Banany – najlepsze te dojrzałe! Zawierają w sobie naturalną formę dopaminy!
  2. Owoce jagodowe – to prawdziwe źródło przeciwutleniaczy. Ich obecność w organizmie zwalczy wolne rodniki, które przyczyniają się do obniżenia poziomu dopaminy.
  3. Jogurty, sery – to źródło fenyloalaniny, aminokwasu który przekształca się do tyrozyny, a następnie dopaminy!
  4. Nasiona migdałów – zapewnijmy sobie codzienną dawkę migdałów w naszych posiłkach. Te niezwykłe nasiona naturalnie podnoszą poziom dopaminy!
  5. Czekolada – oczywiście i w tym wypadku czekoladowy mit się potwierdza. Ten kakaowy przysmak rzeczywiście wpływa na nasze samopoczucie, najlepiej jednak wybierać czekoladę o największej zawartości kakao.

Jeśli cierpisz na chroniczne zmęczenie wywołane złym samopoczuciem i stresem, warto zapoznać się także ze wskazówkami diety na poprawę humoru. Pamiętaj jesteś tym co jesz!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
5 produktów, które zapewnią Ci naturalny doping! - 3.8/5. Oddano 13 głosy.
Autor artykułu: