Stan mikroflory jelit ma duży wpływ na cukrzycę

16 18 20

Osoby z cukrzycą mają fatalny stan mikroflory bakteryjnej jelit. Powoduje ona nie tylko zaburzenia poziomu glukozy, ale także stany zapalne. Przywrócenie równowagi może stać się pierwszym krokiem do skutecznego leczenia cukrzycy.

Dbaj o swoje jelita

W naszych jelitach znajduje się wiele ważnych bakterii, które tworząc indywidualną florę bakteryjną wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu. Biorą udział między innymi w trawieniu, produkcji witamin czy budują barierę ochronną, zwiększając naszą odporność.

W przeprowadzonych badaniach zauważono brak dobroczynnych bakterii w jelitach, co przyczynia się do zaburzenia poziomu glukozy. Ponadto wiąże się z tym także rozwój patogennej flory bakteryjnej, który może prowadzić do stanów zapalnych i niewydolności narządów.

Zarówno w leczeniu cukrzycy, jak i łagodzeniu jej objawów może pomóc budowanie prawidłowej mikroflory bakteryjnej jelit. Na zaburzenie jej równowagi może mieć wpływ zła dieta, brak aktywności fizycznej, przeprowadzane operacje, a także cesarski poród, który zwiększa ryzyko cukrzycy u dziecka. W odbudowie mikroflory bakteryjnej jelit pomóc mogą probiotyki i prebiotyki, a także zmiany w diecie i regularne uprawianie sportu. Pamiętajmy, od stanu naszych jelit zależy także nasze samopoczucie!

Literatura:

http://www.unboundmedicine.com/medline/citation/25894269/[The_microbial_flora_in_the_digestive_tract_and_diabetes]_

 

Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Stan mikroflory jelit ma duży wpływ na cukrzycę - 4.7/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu: