Stan mikroflory jelit ma duży wpływ na cukrzycę

16 18 20

Osoby z cukrzycą mają fatalny stan mikroflory bakteryjnej jelit. Powoduje ona nie tylko zaburzenia poziomu glukozy, ale także stany zapalne. Przywrócenie równowagi może stać się pierwszym krokiem do skutecznego leczenia cukrzycy.

Dbaj o swoje jelita

W naszych jelitach znajduje się wiele ważnych bakterii, które tworząc indywidualną florę bakteryjną wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu. Biorą udział między innymi w trawieniu, produkcji witamin czy budują barierę ochronną, zwiększając naszą odporność.

W przeprowadzonych badaniach zauważono brak dobroczynnych bakterii w jelitach, co przyczynia się do zaburzenia poziomu glukozy. Ponadto wiąże się z tym także rozwój patogennej flory bakteryjnej, który może prowadzić do stanów zapalnych i niewydolności narządów.

Zarówno w leczeniu cukrzycy, jak i łagodzeniu jej objawów może pomóc budowanie prawidłowej mikroflory bakteryjnej jelit. Na zaburzenie jej równowagi może mieć wpływ zła dieta, brak aktywności fizycznej, przeprowadzane operacje, a także cesarski poród, który zwiększa ryzyko cukrzycy u dziecka. W odbudowie mikroflory bakteryjnej jelit pomóc mogą probiotyki i prebiotyki, a także zmiany w diecie i regularne uprawianie sportu. Pamiętajmy, od stanu naszych jelit zależy także nasze samopoczucie!

Literatura:

http://www.unboundmedicine.com/medline/citation/25894269/[The_microbial_flora_in_the_digestive_tract_and_diabetes]_

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Stan mikroflory jelit ma duży wpływ na cukrzycę - 4.6/5. Oddano 5 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

  • Paweł 20.11.2019, 11:24

    Jestem diabetykiem od wielu lat i moje własne doświadczenie zdecydowanie potwierdza wpływ gastryki na wyrównanie glikemii. Z własnych obserwacji widzę, że wiele problemów w cukrzycy ma swoje podłoże w stanie jelit

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone