Siemię lniane – idealne do pielęgnacji stóp

16 18 20

Częstym problemem wielu osób są pękające pięty. Czas coś z tym zrobić. Dni coraz cieplejsze, a nasze stopy nadal w zimowym śnie!

Gładkie pięty

Pękające piety to dość powszechny problem. W większości wypadków, kiedy powodem nie jest żadna choroba np. cukrzyca, popękane pięty to efekt nieodpowiedniej pielęgnacji. Zwykłe mycie pod prysznicem żelem lub mydłem może nie wystarczyć!

Aby cieszyć się pięknymi i zadbanymi piętami należy przynajmniej dwa razy w tygodniu zagwarantować im odżywczą kąpiel. Do tego celu należy zaopatrzyć się w siemię lniane, zalać je wrzątkiem i odłożyć do wystygnięcia. Następnie moczyć w nim stopy ok. 20 min. Odżywcza zawiesina z siemienia lnianego idealnie zmiękczy pięty. Następnie możesz użyć pumeksu lub tarki, aby złuszczyć martwy naskórek, a później nawilżyć stopy odpowiednim kremem. Powtarzany w ten sposób zabieg pomoże Ci uzyskać zdrowe i zadbane pięty.

Siemię lniane jest niezwykle cenną rośliną, którą używa się do wielu domowych maseczek i innych kosmetyków. Także jako dodatek do naszych potraw zadba o odpowiednią kondycję skóry, dzięki zawartym w nim licznym składnikom mineralnym.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Siemię lniane – idealne do pielęgnacji stóp - 3.9/5. Oddano 89 głosy.
Autor artykułu:

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone