Proste tricki, które uchronią Was przed przewlekłymi chorobami

16 18 20

Oto kilka prostych tricków, których przestrzeganie skutecznie ochroni Was przed przewlekłymi chorobami. Ciekawe, czy się z nimi zgodzicie!

Proste tricki na zachowanie zdrowia!

Lista 10 porad, które wydają się oczywiste i banalne. Jednak w ich prostocie można z łatwością zauważyć pewną skuteczność. Zobaczcie sami:

  1. Mięso nie musi być podstawą każdego Twoje posiłku. Wprowadź do swojej diety większą ilość warzyw i owoców.
  2. Na przekąski najlepsze orzechy! Po co sięgać po słodkie lub słone przekąski, jeśli z powodzeniem możemy zastąpić je garścią zdrowych orzechów. Skrywają w sobie prawdziwe bogactwo witamin i minerałów.
  3. Ogranicz cukier. Korzyści z wyeliminowania cukru z diety, szczególnie spożywanego w mocno przetworzonych słodyczach czy piątej łyżeczce białego cukru w herbacie będą widoczne nie tylko na Twojej figurze. Przekonaj się sam!
  4. Staraj się nie opuszczać posiłków. Regularne dostarczanie Twojemu organizmowi energii tylko wyjdzie Ci na zdrowie. Nie dość, że organizm nie będzie odkładał nadwyżki kalorii, aby ustrzec się przed niedoborem, to jeszcze unikniesz niebezpiecznych spadków energii! Te chwile słabości tylko ułatwiają decyzję o szybkim posiłku na mieście czy niezdrowej przekąsce pełnej pustych kalorii.
  5. Pij wodę! Woda mineralna to najlepszy sposób na nawodnienie organizmu. Każdy wie, że jest ona niezbędna do życia, a wciąż wiele osób zapomina o swojej dziennej racji. Najlepiej pij wodę 30 min przed posiłkiem!
  6. Zapewnij sobie przynajmniej 15 min dziennie aktywności fizycznej. 15 minut! To na prawdę nie wiele!
  7. Duża ilość osób wykonuje swoją prace przy biurku. Pamiętaj o poprawnej postawie. Dzięki temu unikniesz schorzeń kręgosłupa czy chorób układu krążenia.
  8. Zapewnij sobie odpowiednią ilość snu! Sen to czas regeneracji Twojego organizmu, dlatego zapewnij mu chwile wytchnienia i śpij 7–8 h na dobę. Więcej osiągnie człowiek, nie ten który wstaje wcześnie rano, a ten który wstaje wypoczęty i gotowy do pracy!
  9. Nie od dziś wiadomo, że wszelkie używki niszczą nasze zdrowie. Ogranicz więc spożywanie alkoholu, a także rzuć palenie! Zadaj sobie jedno ważne pytanie – po co właściwie palisz?
  10. Gotuj w domu! Zorganizuj się i poświęć trochę czasu, aby przygotować posiłek w domu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co zawiera, a także unikniesz wszystkich toksycznych dodatków do produktów spożywczych. W ten prosty sposób ograniczysz także spożywanie produktów wysokoprzetworzonych, których spożywanie rujnuje Ci zdrowie!

Oto 10 prostych tricków, które zapewnią Ci ochronę przed przewlekłymi chorobami. Musisz przyznać, że to niezbyt duże wyrzeczenie prawda? Zacznijmy wspólnie dbać o swoje zdrowie!

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Proste tricki, które uchronią Was przed przewlekłymi chorobami - 4.7/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu: