woda

Zaburzenia elektrolitowe. Jak uzupełnić elektrolity domowym sposobem?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Zaburzenia elektrolitowe często powiązane są z odwodnieniem, na które szczególnie narażone są niemowlęta, małe dzieci i osoby starsze, a także osoby uprawiające intensywny sport oraz opalające się, nieuzupełniające utraconych płynów. Nie należy zapominać również o występowaniu zaburzeń elektrolitowych w przebiegu wielu chorób, m.in. nerek czy wątroby, przy anoreksji i bulimii, a także na skutek schorzeń wynikających z nieprawidłowości gospodarki hormonalnej lub przewodnienia.

Woda z imbirem – przepis. Co daje picie wody z imbirem na czczo?

Korzeń imbiru lekarskiego to nie tylko aromatyczna, ostra przyprawa. Zawiera on w sobie substancje, które wykazują korzystne działanie zdrowotne. W jaki sposób picie wody z imbirem wpłynie pozytywnie na nasz organizm?

Czy można pić wodę z kranu? Najlepsze filtry do wody

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Przez lata większość rodziców czy dziadkowów uczyła z nas, że woda z kranu nie nadaje się do spożycia. Ich zdaniem była, a dla niektórych wciąż jest, zanieczyszczona różnymi pierwiastkami, a jej picie skutkuje pojawieniem się dolegliwości brzusznych, takich jak biegunka czy wymioty. Jak jest tak naprawdę i czy rzeczywiście warto rezygnować z wody kranowej na rzecz butelkowanych? O tym i nie tylko przeczytasz w artykule!

Woda kokosowa – właściwości lecznicze, gdzie kupić, cena. Ile pić dziennie wody kokosowej?

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Kokos jest jednym z najważniejszych produktów spożywczych milionów ludzi zamieszkujących tropikalne rejony świata. Jakie właściwości ma woda z kokosa?

Zjawisko osmozy i odwróconej osmozy. Filtr odwróconej osmozy

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Zastanawiałaś/eś się kiedyś, czym jest woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie? A może regularnie ją pijesz i tak naprawdę nie zdajesz sobie z tego sprawy? Ale wszystko po kolei. Czym tak naprawdę jest zjawisko osmozy i o co w tym wszystkim chodzi?

Woda źródlana czy mineralna? Woda źródlana dla niemowląt

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Różnica między wodą źródlaną a mineralną. Jaką wodę wybrać? Najlepsza woda dla niemowląt.

Woda w organizmie – funkcje. Ile powinno się pić wody dziennie?

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Woda jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych substancji na świecie. O tym, że należy ją pić regularnie słyszał chyba każdy. Do czego właściwie jest nam potrzebna woda? Jakie spełnia funkcje? I w końcu ile powinniśmy jej pić?

Jak nawodnić organizm? Czy herbata odwadnia?

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Jak prawidłowo nawadniać organizm? Ile płynów dziennie powinniśmy wypijać? Herbata odwadnia – mit czy prawda?

Ile wody pić dziennie – odwodnienie i przewodnienie. Jak szybko nawodnić organizm?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Woda stanowi ok. 60% naszego organizmu. Stale tracimy wodę, głównie poprzez mocz i pot. Istnieje wiele różnych opinii na temat ilości wody, którą powinniśmy pić każdego dnia. Ile powinniśmy przyjmować płynów? Odpowiedź w artykule.

Woda mineralna – wysoko- i niskozmineralizowana, skład. Jaka jest najlepsza woda mineralna?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Każdy wie, że picie wody jest zdrowe. Większość z nas ma przy sobie codziennie butelkę tego płynu i żyje ze świadomością, iż jego styl życia jest fit. Jednak niewiele osób wie, czym różnią się wody dostępne na półkach sklepowych oraz co kryje się pod nazwą wody wysoko-, czy też nisko zmineralizowanych. Różnica ta jest dość istotna i warto wiedzieć, jak dokonać odpowiedniego wyboru.

Zatrzymanie wody w organizmie – objawy, skutki. Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Czy zdarza Ci się mieć problem z opuchniętymi dłońmi, stopami czy twarzą? Ten nieprzyjemny stan może wynikać z zatrzymania nadmiernej ilości wody w Twoim organizmie. Sprawdź jak radzić sobie w takiej sytuacji.

Wody lecznicze – rodzaje. Leczenie wodą

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Wody lecznicze, pite systematycznie wspomagają leczenie lub całkowicie eliminują różne schorzenia. Na co zwrócić uwagę dobierając odpowiedni rodzaj wody dla siebie?

Sposoby na kaca – sok pomidorowy, kefir, elektrolity, glukoza, aspiryna, cytryna

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Jeden powód kaca i tysiąc sposobów, jak się go pozbyć. Który z nich jest najskuteczniejszy? Sok pomidorowy czy woda z cytryną? A może żaden z nich?

Woda alkaliczna – właściwości, gdzie kupić, domowe sposoby

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Co to jest woda alkaliczna? Czy właściwości, jakie przedstawiają nam producenci, są prawdziwe? W jakich sklepach można ją nabyć? Czy można zrobić ją samemu?

Odwodnienie w czasie treningu – skutki mogą być niebezpieczne!

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

W przypadku osób aktywnych fizycznie prawidłowe nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne. W warunkach wzmożonej aktywności fizycznej w organizmie dochodzi do nadmiernej utraty płynów i ważnych elektrolitów. Odwodnienie jest zazwyczaj określane jako łagodne, umiarkowane lub ciężkie, w zależności od niedoboru płynów w organizmie. Zachwianie równowagi wodno-elektrolitowej może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Jonizacja wody – co to jest, wpływ na zdrowie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Podobnie jak producenci suplementów diety mających odkwaszać organizm, dystrybutorzy jonizatorów wody wprowadzają nas w błąd. Ceny urządzeń sięgają blisko tysiąca złotych – a to niemało za zupełnie bezużyteczny gadżet.

Odchudzanie – lepsza woda gazowana czy niegazowana?

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Pozornie nie różnią się znacząco – obie przezroczyste, bez barwy, smaku i zapachu. Obie nie mają kalorii i zawierają pewną ilość rozpuszczalnych minerałów. Czym więc woda gazowana różni się od niegazowanej – oprócz charakterystycznych „bąbelków” i jakie to ma znaczenie w kontekście odchudzania?

Woda jako podstawowy składnik organizmu

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Powszechnie wiadomo, że woda to składnik warunkujący życie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Aktualnie coraz częściej zachęca się do codziennego spożywania wody, co ma na celu usprawnić pracę organizmu i zachować zdrowie. Jednak czy wiemy jakie funkcje pełni woda w organizmie?

Napoje i żywność jako główne źródło wody dla organizmu

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Człowiek dla odpowiedniego nawodnienia organizmu wybiera płyny w postaci wody do picia czy innych napojów. Woda znajduje się jednak także w pożywieniu. Oto krótka charakterystyka głównych źródeł wody w żywieniu człowieka.