Zaburzenia elektrolitowe. Jak uzupełnić elektrolity domowym sposobem?
Zaburzenia elektrolitowe często powiązane są z odwodnieniem, na które szczególnie narażone są niemowlęta, małe dzieci i osoby starsze, a także osoby uprawiające intensywny sport oraz opalające się, nieuzupełniające utraconych płynów. Nie należy zapominać również o występowaniu zaburzeń elektrolitowych w przebiegu wielu chorób, m.in. nerek czy wątroby, przy anoreksji i bulimii, a także na skutek schorzeń wynikających z nieprawidłowości gospodarki hormonalnej lub przewodnienia.
Woda z imbirem – przepis. Co daje picie wody z imbirem na czczo?
Korzeń imbiru lekarskiego to nie tylko aromatyczna, ostra przyprawa. Zawiera on w sobie substancje, które wykazują korzystne działanie zdrowotne. W jaki sposób picie wody z imbirem wpłynie pozytywnie na nasz organizm?
Czy można pić wodę z kranu? Najlepsze filtry do wody
Przez lata większość rodziców czy dziadkowów uczyła z nas, że woda z kranu nie nadaje się do spożycia. Ich zdaniem była, a dla niektórych wciąż jest, zanieczyszczona różnymi pierwiastkami, a jej picie skutkuje pojawieniem się dolegliwości brzusznych, takich jak biegunka czy wymioty. Jak jest tak naprawdę i czy rzeczywiście warto rezygnować z wody kranowej na rzecz butelkowanych? O tym i nie tylko przeczytasz w artykule!
Woda kokosowa – właściwości lecznicze, gdzie kupić, cena. Ile pić dziennie wody kokosowej?
Kokos jest jednym z najważniejszych produktów spożywczych milionów ludzi zamieszkujących tropikalne rejony świata. Jakie właściwości ma woda z kokosa?
Zjawisko osmozy i odwróconej osmozy. Filtr odwróconej osmozy
Zastanawiałaś/eś się kiedyś, czym jest woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie? A może regularnie ją pijesz i tak naprawdę nie zdajesz sobie z tego sprawy? Ale wszystko po kolei. Czym tak naprawdę jest zjawisko osmozy i o co w tym wszystkim chodzi?
Woda źródlana czy mineralna? Woda źródlana dla niemowląt
Różnica między wodą źródlaną a mineralną. Jaką wodę wybrać? Najlepsza woda dla niemowląt.
Woda w organizmie – funkcje. Ile powinno się pić wody dziennie?
Woda jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych substancji na świecie. O tym, że należy ją pić regularnie słyszał chyba każdy. Do czego właściwie jest nam potrzebna woda? Jakie spełnia funkcje? I w końcu ile powinniśmy jej pić?
Jak nawodnić organizm? Czy herbata odwadnia?
Jak prawidłowo nawadniać organizm? Ile płynów dziennie powinniśmy wypijać? Herbata odwadnia – mit czy prawda?
Ile wody pić dziennie – odwodnienie i przewodnienie. Jak szybko nawodnić organizm?
Woda stanowi ok. 60% naszego organizmu. Stale tracimy wodę, głównie poprzez mocz i pot. Istnieje wiele różnych opinii na temat ilości wody, którą powinniśmy pić każdego dnia. Ile powinniśmy przyjmować płynów? Odpowiedź w artykule.
Woda mineralna – wysoko- i niskozmineralizowana, skład. Jaka jest najlepsza woda mineralna?
Każdy wie, że picie wody jest zdrowe. Większość z nas ma przy sobie codziennie butelkę tego płynu i żyje ze świadomością, iż jego styl życia jest fit. Jednak niewiele osób wie, czym różnią się wody dostępne na półkach sklepowych oraz co kryje się pod nazwą wody wysoko-, czy też nisko zmineralizowanych. Różnica ta jest dość istotna i warto wiedzieć, jak dokonać odpowiedniego wyboru.
Zatrzymanie wody w organizmie – objawy, skutki. Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?
Czy zdarza Ci się mieć problem z opuchniętymi dłońmi, stopami czy twarzą? Ten nieprzyjemny stan może wynikać z zatrzymania nadmiernej ilości wody w Twoim organizmie. Sprawdź jak radzić sobie w takiej sytuacji.
Wody lecznicze – rodzaje. Leczenie wodą
Wody lecznicze, pite systematycznie wspomagają leczenie lub całkowicie eliminują różne schorzenia. Na co zwrócić uwagę dobierając odpowiedni rodzaj wody dla siebie?
Sposoby na kaca – sok pomidorowy, kefir, elektrolity, glukoza, aspiryna, cytryna
Jeden powód kaca i tysiąc sposobów, jak się go pozbyć. Który z nich jest najskuteczniejszy? Sok pomidorowy czy woda z cytryną? A może żaden z nich?
Woda alkaliczna – właściwości, gdzie kupić, domowe sposoby
Co to jest woda alkaliczna? Czy właściwości, jakie przedstawiają nam producenci, są prawdziwe? W jakich sklepach można ją nabyć? Czy można zrobić ją samemu?
Odwodnienie w czasie treningu – skutki mogą być niebezpieczne!
W przypadku osób aktywnych fizycznie prawidłowe nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne. W warunkach wzmożonej aktywności fizycznej w organizmie dochodzi do nadmiernej utraty płynów i ważnych elektrolitów. Odwodnienie jest zazwyczaj określane jako łagodne, umiarkowane lub ciężkie, w zależności od niedoboru płynów w organizmie. Zachwianie równowagi wodno-elektrolitowej może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.
Jonizacja wody – co to jest, wpływ na zdrowie
Podobnie jak producenci suplementów diety mających odkwaszać organizm, dystrybutorzy jonizatorów wody wprowadzają nas w błąd. Ceny urządzeń sięgają blisko tysiąca złotych – a to niemało za zupełnie bezużyteczny gadżet.
Odchudzanie – lepsza woda gazowana czy niegazowana?
Pozornie nie różnią się znacząco – obie przezroczyste, bez barwy, smaku i zapachu. Obie nie mają kalorii i zawierają pewną ilość rozpuszczalnych minerałów. Czym więc woda gazowana różni się od niegazowanej – oprócz charakterystycznych „bąbelków” i jakie to ma znaczenie w kontekście odchudzania?
Woda jako podstawowy składnik organizmu
Powszechnie wiadomo, że woda to składnik warunkujący życie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Aktualnie coraz częściej zachęca się do codziennego spożywania wody, co ma na celu usprawnić pracę organizmu i zachować zdrowie. Jednak czy wiemy jakie funkcje pełni woda w organizmie?
Napoje i żywność jako główne źródło wody dla organizmu
Człowiek dla odpowiedniego nawodnienia organizmu wybiera płyny w postaci wody do picia czy innych napojów. Woda znajduje się jednak także w pożywieniu. Oto krótka charakterystyka głównych źródeł wody w żywieniu człowieka.