woda

Zaburzenia elektrolitowe. Jak uzupełnić elektrolity domowym sposobem?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Zaburzenia elektrolitowe często powiązane są z odwodnieniem, na które szczególnie narażone są niemowlęta, małe dzieci i osoby starsze, a także osoby uprawiające intensywny sport oraz opalające się, nieuzupełniające utraconych płynów. Nie należy zapominać również o występowaniu zaburzeń elektrolitowych w przebiegu wielu chorób, m.in. nerek czy wątroby, przy anoreksji i bulimii, a także na skutek schorzeń wynikających z nieprawidłowości gospodarki hormonalnej lub przewodnienia.

Woda z imbirem – przepis. Co daje picie wody z imbirem na czczo?

Korzeń imbiru lekarskiego to nie tylko aromatyczna, ostra przyprawa. Zawiera on w sobie substancje, które wykazują korzystne działanie zdrowotne. W jaki sposób picie wody z imbirem wpłynie pozytywnie na nasz organizm?

Czy można pić wodę z kranu? Najlepsze filtry do wody

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Przez lata większość rodziców czy dziadkowów uczyła z nas, że woda z kranu nie nadaje się do spożycia. Ich zdaniem była, a dla niektórych wciąż jest, zanieczyszczona różnymi pierwiastkami, a jej picie skutkuje pojawieniem się dolegliwości brzusznych, takich jak biegunka czy wymioty. Jak jest tak naprawdę i czy rzeczywiście warto rezygnować z wody kranowej na rzecz butelkowanych? O tym i nie tylko przeczytasz w artykule!

Woda kokosowa – właściwości lecznicze, gdzie kupić, cena. Ile pić dziennie wody kokosowej?

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Kokos jest jednym z najważniejszych produktów spożywczych milionów ludzi zamieszkujących tropikalne rejony świata. Jakie właściwości ma woda z kokosa?

Zjawisko osmozy i odwróconej osmozy. Filtr odwróconej osmozy

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Zastanawiałaś/eś się kiedyś, czym jest woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie? A może regularnie ją pijesz i tak naprawdę nie zdajesz sobie z tego sprawy? Ale wszystko po kolei. Czym tak naprawdę jest zjawisko osmozy i o co w tym wszystkim chodzi?

Woda źródlana czy mineralna? Woda źródlana dla niemowląt

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Różnica między wodą źródlaną a mineralną. Jaką wodę wybrać? Najlepsza woda dla niemowląt.

Woda w organizmie – funkcje. Ile powinno się pić wody dziennie?

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Woda jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych substancji na świecie. O tym, że należy ją pić regularnie słyszał chyba każdy. Do czego właściwie jest nam potrzebna woda? Jakie spełnia funkcje? I w końcu ile powinniśmy jej pić?

Jak nawodnić organizm? Czy herbata odwadnia?

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Jak prawidłowo nawadniać organizm? Ile płynów dziennie powinniśmy wypijać? Herbata odwadnia – mit czy prawda?

Ile wody pić dziennie – odwodnienie i przewodnienie. Jak szybko nawodnić organizm?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Woda stanowi ok. 60% naszego organizmu. Stale tracimy wodę, głównie poprzez mocz i pot. Istnieje wiele różnych opinii na temat ilości wody, którą powinniśmy pić każdego dnia. Ile powinniśmy przyjmować płynów? Odpowiedź w artykule.

Woda mineralna – wysoko- i niskozmineralizowana, skład. Jaka jest najlepsza woda mineralna?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Każdy wie, że picie wody jest zdrowe. Większość z nas ma przy sobie codziennie butelkę tego płynu i żyje ze świadomością, iż jego styl życia jest fit. Jednak niewiele osób wie, czym różnią się wody dostępne na półkach sklepowych oraz co kryje się pod nazwą wody wysoko-, czy też nisko zmineralizowanych. Różnica ta jest dość istotna i warto wiedzieć, jak dokonać odpowiedniego wyboru.

Zatrzymanie wody w organizmie – objawy, skutki. Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Czy zdarza Ci się mieć problem z opuchniętymi dłońmi, stopami czy twarzą? Ten nieprzyjemny stan może wynikać z zatrzymania nadmiernej ilości wody w Twoim organizmie. Sprawdź jak radzić sobie w takiej sytuacji.

Wody lecznicze – rodzaje. Leczenie wodą

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Wody lecznicze, pite systematycznie wspomagają leczenie lub całkowicie eliminują różne schorzenia. Na co zwrócić uwagę dobierając odpowiedni rodzaj wody dla siebie?

Woda alkaliczna – właściwości, gdzie kupić, domowe sposoby

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Co to jest woda alkaliczna? Czy właściwości, jakie przedstawiają nam producenci, są prawdziwe? W jakich sklepach można ją nabyć? Czy można zrobić ją samemu?

Odwodnienie w czasie treningu – skutki mogą być niebezpieczne!

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

W przypadku osób aktywnych fizycznie prawidłowe nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne. W warunkach wzmożonej aktywności fizycznej w organizmie dochodzi do nadmiernej utraty płynów i ważnych elektrolitów. Odwodnienie jest zazwyczaj określane jako łagodne, umiarkowane lub ciężkie, w zależności od niedoboru płynów w organizmie. Zachwianie równowagi wodno-elektrolitowej może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Jonizacja wody – co to jest, wpływ na zdrowie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Podobnie jak producenci suplementów diety mających odkwaszać organizm, dystrybutorzy jonizatorów wody wprowadzają nas w błąd. Ceny urządzeń sięgają blisko tysiąca złotych – a to niemało za zupełnie bezużyteczny gadżet.

Woda jako podstawowy składnik organizmu

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Powszechnie wiadomo, że woda to składnik warunkujący życie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Aktualnie coraz częściej zachęca się do codziennego spożywania wody, co ma na celu usprawnić pracę organizmu i zachować zdrowie. Jednak czy wiemy jakie funkcje pełni woda w organizmie?

Napoje i żywność jako główne źródło wody dla organizmu

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Człowiek dla odpowiedniego nawodnienia organizmu wybiera płyny w postaci wody do picia czy innych napojów. Woda znajduje się jednak także w pożywieniu. Oto krótka charakterystyka głównych źródeł wody w żywieniu człowieka.

Dieta na studiach, czyli kilka wskazówek zdrowego odżywiania dla każdego studenta

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Studenckie życie nie kojarzy się zwykle z uregulowanym planem dnia i prowadzeniem zdrowej diety, jednak coraz więcej młodych ludzi stara się zwracać większą uwagę na to, jak się odżywia. Mimo to, trzeba przyznać, że często przez ograniczony budżet, napięty grafik i intensywne życie towarzyskie postanowienie zdrowszego odżywiania często kończy się na dobrych chęciach. Jak pogodzić obie te kwestie i zachować zdrowy balans pomiędzy studenckim życiem a zdrową dietą? Poniżej kilka wskazówek.

Plastikowe butelki wody mineralnej mogą wpływać na zdrowie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Latem, wraz z upałami zwiększa się spożycie wody mineralnej. Pakowana jest ona w plastikowe butelki wykonane z tworzywa sztucznego – niestety nie pozostającego obojętnym na nasze zdrowie.