Prawidłowa pielęgnacja to podstawa zdrowych i lśniących włosów

16 18 20

Jeśli borykasz się z wysuszonymi i łamiącymi się włosami pozbawionymi blasku, zwróć uwagę na sposób ich pielęgnacji. Być może w tym tkwi problem!

Sposób na piękne włosy

Każdego rodzaju włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Na początku warto zwrócić uwagę na swoją dietę, bowiem odżywianie włosów od środka, jest równie ważne co zewnętrzna pielęgnacja. Postaraj się komponować tak posiłki, aby dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych składników mineralnych budujących zdrowe i piękne włosy. Razem z tymi kilkoma wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji włosów, z pewnością poprawisz ich kondycję i nadasz im blasku!

  1. Każdy chce co dzień wyglądać pięknie i świeżo, jednak zbyt częste mycie włosów, razem z całą stylizacją, której wymaga nasza najnowsza fryzura niestety im nie służy. Jeśli jednak masz włosy szybko przetłuszczające się i wymagające częstego mycia, używaj delikatnych szamponów, najlepiej ziołowych i naturalnych.
  2. Myj włosy w letniej wodzie, bowiem gorąca sprawia, że tracą swój blask i bardziej się puszą.
  3. Staraj się delikatnie suszyć włosy ręcznikiem, a nie gwałtownie je pocierać. Takie postępowanie również powoduje, że włosy stają się matowe.
  4. Delikatnie rozczesuj włosy najlepiej grzebieniem o grubych i szeroko rozstawionych zębach. Dzięki temu unikniesz szarpania, powodującego nie tylko ból, ale także łamanie się włosów.
  5. Unikaj suszenia włosów gorącym powietrzem, jeśli masz na to czas, daj włosom samym wyschnąć. Unikaj także zbyt częstych zabiegów, jak kręcenie lokówką, prostowanie, farbowanie. Wszystko to niszczy włosy. Pamiętaj to co naturalne jest piękne!
  6. Chodź regularnie do fryzjera, przynajmniej raz w miesiącu podcinaj końcówki.
  7. Dobór kosmetyków do pielęgnacji jest niezwykle ważny. Niestety większość kosmetyków drogeryjnych posiada substancje, które wysuszają i niszczą włosy. Lepiej sięgnąć po naturalne kosmetyki, bądź domowe. Świetnie odżywia np. olejowanie włosów oliwą z oliwek!
Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Prawidłowa pielęgnacja to podstawa zdrowych i lśniących włosów - 4.0/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu: