Odchudzanie w czasie snu jest możliwe!

16 18 20

Czy możliwe jest odchudzanie w czasie snu? Tak! Naukowo potwierdzone wskazówki pomogą Wam zgubić nadprogramowe kilogramy. Nie musicie się budzić, to nie sen!

Odchudzanie w czasie snu

Wiele osób uważa, że omijając kolację dostarczą sobie mniej kalorii, więc zredukują swoją wagę. Dodatkowo są pewni, że organizm spali wszystko co dostarczyliśmy mu w ciągu dnia.  Jak się okazuje, aby odchudzanie w czasie snu było możliwe właśnie odpowiednia kompozycja składników jest najważniejsza. Zresztą ile osób tak naprawdę potrafi zasnąć, gdy burczy im głośno w brzuchu?

A oto wskazówki, które pomogą Wam odchudzać się, gdy śpicie:

  1. Postaraj się unikać węglowodanów w wieczornym posiłku. Dania z makaronu, czy białego ryżu nie są najlepszym pomysłem. Węglowodany w czasie snu szybciej odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.
  2. Unikaj tłuszczów trans. Wybieraj zdrowe tłuszcze, np. poprzez dodanie do sałatki z kurczakiem nasion lub orzechów, choć z nimi nie należy przesadzać
  3. Na kolację najlepsze jest danie z białym i chudym mięsem. Kurczak lub indyk w obecności warzyw będzie najlepszym wyborem. Możecie wypróbować naszą potrawkę z kurczaka. Białko jest składnikiem odżywczym, który potrzebuje dużo energii, aby zostać spalonym.
  4. Przyspiesz swój metabolizm i pij wieczorem zieloną bądź czerwoną herbatę.
  5. Metabolizm można także przyspieszyć przez ostre przyprawy jak pieprz cayenne czy ostra czerwona papryka, które zawierają cenną w tej sytuacji kapsaicynę.

Komponuj swoją kolację tak, aby nie być głodnym przed snem i zacząć gubić nadprogramowe kilogramy w czasie snu!  Warto wykorzystać w nich produkty, które potrzebują większej ilości energii do spalenia, niż dostarczają one organizmowi. Podczas snu spalamy nawet kilkaset kalorii, zadbajmy, aby były to kalorie z rezerw tkanki tłuszczowej.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Odchudzanie w czasie snu jest możliwe! - 3.7/5. Oddano 18 głosy.
Autor artykułu: