Na przesilenie wiosenne idealne zioło dziurawca

16 18 20

Przesilenie wiosenne, które obecnie możemy odczuwać, wielokrotnie objawia się zmęczeniem i obniżonym samopoczuciem. Warto wówczas wybrać się na spacer na łąkę w ramach chwili relaksu i nazbierać dziurawca. Zioło to ukoi Twoje nerwy.

Dziurawiec poprawi samopoczucie i nie tylko

Dość powszechne przesilenie wiosenne skutecznie odbiera nam radość z coraz dłuższych i cieplejszych dni. W dużej mierze spowodowane jest to niedoborami witamin i składników mineralnych, których nabawiliśmy się zimą. Warto więc wspomóc się dobrze skomponowaną dietą, która szybko postawi nas na nogi.

Wraz z przesileniem wiosennym często obniża się także nasze samopoczucie i możemy odczuwać nawracające stany depresyjne. Wówczas warto wybrać się na łąkę i nazbierać dziurawca. Roślinę tę idealnie zrywać właśnie w okolicach kwietnia. Następnie można ją zasuszyć i sporządzać z niej napary. Dziurawiec wzmacnia nasz układ nerwowy i leczy lekkie stany depresyjne. Z powodzeniem jego działanie można porównać do leków antydepresyjnych.

W walce z przesileniem wiosennym pamiętajmy także o odpowiedniej higienie snu. To właśnie nocą, nasz organizm najefektywniej odpoczywa i nabiera sił na kolejny dzień.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Na przesilenie wiosenne idealne zioło dziurawca - 3.3/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu: