Lecznicza moc ziół i tajemnicza substancja – apigenina

16 18 20

Choroby neurodegeneracyjne takie jak choroba Parkinsona czy Alzhaimera, a także schizofrenia i depresja dotykają układu nerwowego. Alzhaimer i Parkinson są to choroby niezwykle uciążliwe i nieuleczalne. Naukowcy z D’Or Institute for Research and Education są bliscy wynalezienia leku, który pomoże pacjentom wrócić do zdrowia. Inspiracją dla nich stały się naturalne zioła.

Lecznicza moc ziół

Zespół badawczy z D’Or Institute for Research and Education (IDOR), Federal University of Rio de Janeiro (UFRJ) oraz Federal University of Bahia (UFBA) przeprowadził badania na apigeninie, pewnej odmianie flawonoidów. Eksperymenty w laboratorium wykazały, że substancja ta wspomaga powstawanie neuronów. Informacja ta niesie nadzieję na wynalezienie leku na choroby neurodegeneracyjne m.in. chorobę Alzheimera czy Parkinsona.

Dodatkową pozytywną wiadomością, jest to, że apigenina wchodzi w skład popularnych ziół takich jak pietruszka, tymianek czy rumianek. Biorąc pod uwagę również inne cenne substancje znajdujące się w wyżej wymienionych ziołach, uzupełnienie nimi codziennej diety z pewnością wyjdzie na zdrowie każdemu.

Dla przykładu powszechna w Polsce natka pietruszki w swoim składzie zawiera także  żelazo, witaminy z grupy B, a ilość witaminy C przewyższa nawet cytrynę!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Lecznicza moc ziół i tajemnicza substancja – apigenina - 3.5/5. Oddano 31 głosy.
Autor artykułu: