Drzemka zapewni Ci zdrowie i wydłuży życie!

16 18 20

Jeśli chcesz intensywniej żyć i wyciągnąć jeszcze więcej z dnia, zadbaj o swój odpoczynek. Ilość snu jest niezwykle ważna, ale także krótkie drzemki mogą Ci w tym pomóc.

Pozytywne skutki drzemki

Brak odpowiedniej ilości snu w nocy może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Nie mówiąc o zmęczeniu, obniżeniu koncentracji. Brak snu odbija się także na pracy mózgu, serca, a także powoduje tycie! Wiadomo jednak, że mało kto może pozwolić sobie na przepisowe 8–7 godzin snu w ciągu doby. Z pomocą mogą nam przyjść drzemki!

Już 15 min drzemki, może nas obudzić z nagłego otępienia. Naukowcy potwierdzają, że najbardziej optymalna jest 40 minutowa drzemka w ciągu dnia. Jeśli jednak przedłuży się ona do 1,5 godziny przyniesie już więcej negatywnych skutków niż pozytywnych.

Osoby, które codziennie wstają ok. godziny 6 czują naturalny spadek energii i koncentracji w godzinach 13–16. Warto wówczas zamiast po kawę udać się na krótka drzemkę. W naturalny sposób pobudzisz swój organizm do działania!

Oprócz drzemki, warto także zadbać, aby sen w nocy był jak najbardziej efektywny. Wpływa na to nie tylko ilość przespanych godzin, ale także sposób, w jaki śpimy i miejsce, w którym zasypiamy. Warto zoptymalizować wszystkie czynniki wpływające na nasz sen, aby wstać rano wypoczętym i gotowym do działania.

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Drzemka zapewni Ci zdrowie i wydłuży życie! - 2.4/5. Oddano 8 głosy.
Autor artykułu: