Opinie

  1. Warto wziąć pod uwagę to, że jeśli jakiś składnik zawiera pomocne witaminy i minerały to zawiera często także szkodliwe. Pod tym kątem te książki i artykuł są bezużyteczne.
    W każdym zaburzeniu, i psychicznym i fizycznym, ważne jest to aby organizm przede wszystkim odciążyć i odżywić. Najważniejszy zatem jest balans pomiędzy składnikami odżywczymi a takimi które dokładają organizmowi pracy. Rakotwórcze czerwone mięso, ryby bogate w metale ciężkie, pokarmy alergizujące jak soja i orzechy, produkty mleczne które bardzo chwieją gospodarką hormonalną zwłaszcza u kobiet – to najgorszy możliwy wybór w zaburzeniach psychicznych.
    Przykład jednej z moich pacjentek – zaburzenia depresyjne wywołane po kolei: tabletkami antykoncepcyjnymi (to nie jest kwestia doboru prawidłowych tabletek), potem PCOS, trądzik (objawy burzące samoocenę), zaburzona flora jelitowa i działanie wątroby przez przyjmowanie licznych leków i antybiotyków, niedobory magnezu, witaminy D, witaminy C, B12, zaburzenia pracy tarczycy. Organizm należało odciążyć, czyli wyeliminować wszystkie przetworzone i ciężkie pokarmy, wprowadzić zdrowe tłuszcze (wyeliminować zwierzęce i przetworzone), sprawdzić alergie i nietolerancje pokarmowe, wprowadzić odpowiednią suplementację (nie tylko sztuczną ale również pokarmami bogatymi w potrzebne składniki – ale nie zawierającymi składników szkodliwych!), w psychoterapii zostały rozstrzygnięte wszelkie problemy natury uzależnień (od jedzenia), własnej tożsamości (zaburzenia myślowe związane z depresją), własnej relacji z ciałem. Uniknęłyśmy brania większej ilości leków. Pacjentka po 2 latach ma się całkowicie dobrze i psychicznie i fizycznie.
    Pamiętajmy, że choroby psychiczne mają różne podłoża, mogą mieć bardzo błahe takie jak niedobory, ale jeśli padną na podatny grunt (stres – przede wszystkim, nieprawidłowo ukształtowana osobowość), jeśli bierzemy leki hormonalne, możemy błędnie sądzić że to choroba nieuleczalna. Warto rozpocząć leczenie od najprostszych rzeczy, a po leki sięgać w ostateczności, czasami wystarczy cofnąć się o krok ponieważ często sami wywołujemy swoje choroby (nieprawidłowa dieta, brak autorefleksji, zażywanie leków – tutaj czasami niestety zbytnie zaufanie do losowych lekarzy, nieumiejętność radzenia sobie ze stresem, niedbanie o siebie, ignorowanie własnych potrzeb). Przyczyny i skutki często oddziałują na siebie wzajemnie i przez to trudno jest dociec co jest czym. Ale da się i życzę wszystkim chorym powodzenia:))

    1. Czy moznaby prosić o więcej informacji na ten temat, albo jakieś źródła?

    2. Jak mozna sie z Pania skontaktowac?

    3. Witam, mam podobne pytanie, gdzie pani przyjmuje?

    4. Julio, w jakim mieście przyjmujesz? Jak można się z Tobą skontaktować?

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *