Zdrowe jedzenie nie znaczy 0 kalorii. Jedząc zdrowo również możemy przytyć!

16 18 20

Coraz więcej ludzi komponując swoje diety wybiera produkty zdrowe i ekologiczne. Niestety zapomina przy tym, że zdrowe jedzenie również może doprowadzić do nadwyżki kalorycznej. Badania wykazują, że osoby zdrowo się odżywiające mają tendencję do spożywania większej ilości jedzenia.

Zdrowe kalorie

Często konsumenci mylą zdrową dietę z dietą odchudzającą. Z tego powodu rezygnują ze zdrowego odżywiania nie widząc efektów swoich wysiłków. Ponadto według badań opublikowanych w „Journal of the Association for Consumer Research” wynika, że osoby wybierające zdrowe produkty zwiększają swoje racje pokarmowe do niebezpiecznych ilości. Należy pamiętać, że zdrowe kalorie to nadal kalorie, których nadmiar może odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej.

Naukowcy przeprowadzili badania na grupie studentów. Ci, którzy mieli do wyboru zdrowe ciastka, czy przekąski w czasie filmu sięgali po większe ich ilości, tym samym wyrównując bilans kaloryczny ze standardową ilością przeciętnych i niezdrowych słodyczy.

Badania te pokazują, że chcąc zdrowo się odchudzać musimy nie tylko sięgać po zdrowe produkty, ale także ograniczyć nasz dzienny bilans kaloryczny. Aby lepiej komponować swoją dietę w zależności od postanowionego celu najpierw warto obliczyć swój indywidualny bilans kaloryczny. Następnie w zależności od potrzeby zmniejszyć go bądź zwiększyć.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Zdrowe jedzenie nie znaczy 0 kalorii. Jedząc zdrowo również możemy przytyć! - 4.1/5. Oddano 25 głosy.
Autor artykułu:

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone