Skuteczność tabletek na odkwaszanie organizmu

16 18 20

Zakwaszanie organizmu może być bardzo niebezpieczne dla zdrowa. Niestety przez źle zbilansowaną dietę, grozi ono każdemu. Warto więc przyjrzeć się sposobom na zapobieganie i leczenie zakwaszenia organizmu.

Sposoby na zakwaszenie organizmu

Na rynku obecne jest wiele preparatów na zakwaszenie organizmu. W ich skład wchodzą substancje alkalizujące głównie: wapń, potas, sód i magnez. Oczywiście teoretycznie jest to najlepsze i najszybsze pozbycie się problemów. Jednak zanim sięgniemy po suplementy warto zastanowić się nad przyczyną zakwaszenia organizmu.

A przyczyna najczęściej leży w źle skomponowanej i zbilansowanej diecie. Aby pozbyć się problemu na dłużej nie wystarczy zastosować odpowiednich medykamentów, ale zwalczyć go u źródła. Podstawą leczenia powinna być zdrowa i zbilansowana dieta, pełna produktów alkalizujących. Tylko w ten sposób możemy odkwasić nasz organizm na dłużej i zauważyć błędy żywieniowe, które do tej pory popełnialiśmy. Suplementy odkwaszające, jak sama nazwa wskazuje – uzupełnią naszą dietę i przyspieszą powrót do zdrowia, ale nie będą skuteczne bez zmian w naszej diecie.

Zatem chrońmy nasz organizm przed zakwaszeniem powodującym objawy takie jak: zmęczenie, obniżenie odporności, brak energii. Pamiętajmy, że najbardziej zakwasza mięso, sery, mąka pszenna, cukier. Uzupełnijmy swoją dietę w produkty zawierające potas, sód, magnez i wapń. Jedzmy zatem dużo warzyw i owoców, popijajmy zieloną herbatę i od czasu do czasu kieliszek czerwonego wina.

Poczytaj również na temat diety odkwaszającej!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Skuteczność tabletek na odkwaszanie organizmu - 3.2/5. Oddano 9 głosy.
Autor artykułu: