Domowe sposoby na piękne dłonie

16 18 20

Stan naszej skóry świadczy w dużej mierze o stanie naszego zdrowia a także prowadzonym stylu życia. Dłonie, które nieustannie trzymamy na zewnątrz stanowią naszą wizytówkę. Warto zadbać o nie, aby były zawsze piękne i gładkie. Podpowiemy jak to zrobić w domowym zaciszu.

Sposób na jedwabiste dłonie

Wybierając odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, tak samo jak w przypadku produktów spożywczych, czytajmy dokładnie etykiety. Wiele kosmetyków drogeryjnych posiada w swoim składzie substancje, które zamiast pomóc nawilżyć naszą skórę, skutecznie ją wysuszają. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki naturalne, które przygotowane z naturalnych wyciągów z roślin, posiadają także cenne substancje mineralne i witaminy. W składzie kremu do dłoni dobrze, gdy znajduje się witamina E – naturalny przeciwutleniacz, który chroni przed oznakami starości.

Jednak sam krem może nie wystarczyć. Skóra dłoni często jest wysuszona i chropowata z powodu nie zawsze sprzyjających warunków atmosferycznych. Warto zadbać, aby były gładkie i delikatne. Na początku należy pozbyć się martwego naskórka zalegającego na dłoniach. Cukrowy peeling będzie w tym przypadku idealny. Przygotuj szklankę cukru i połącz ją z oliwą. W tak powstałym peelingu dokładnie „umyj” swoje dłonie.

Następnym krokiem będzie odpowiednie nawilżenie. Lekko podgrzej oliwę i wbij do niej jedno jajko. Tak powstałą masę nałóż na dłonie, owiń folią spożywczą i zabezpiecz bawełnianymi rękawiczkami. Wytworzone pod okładem ciepło rozszerzy pory, w które łatwiej będą wnikać cenne substancje odżywcze.

Tym prostym sposobem możesz zadbać o swoje dłonie i sprawić, aby były gładkie i delikatne. Staraj się powtarzać ten zabieg jak najczęściej. Warto także zadbać o skórę od wewnątrz. Z tego względu zwróć uwagę na swoje posiłki i komponuj je tak, aby dostarczały Ci wszystkich składników mineralnych niezbędnych dla utrzymania pięknej skóry całego ciała.

 

Sprawdź swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Darmowy kalkulator online

Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Domowe sposoby na piękne dłonie - 4.0/5. Oddano 5 głosy.
Autor artykułu: