Domowe sposoby na piękne dłonie

16 18 20

Stan naszej skóry świadczy w dużej mierze o stanie naszego zdrowia a także prowadzonym stylu życia. Dłonie, które nieustannie trzymamy na zewnątrz stanowią naszą wizytówkę. Warto zadbać o nie, aby były zawsze piękne i gładkie. Podpowiemy jak to zrobić w domowym zaciszu.

Sposób na jedwabiste dłonie

Wybierając odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, tak samo jak w przypadku produktów spożywczych, czytajmy dokładnie etykiety. Wiele kosmetyków drogeryjnych posiada w swoim składzie substancje, które zamiast pomóc nawilżyć naszą skórę, skutecznie ją wysuszają. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki naturalne, które przygotowane z naturalnych wyciągów z roślin, posiadają także cenne substancje mineralne i witaminy. W składzie kremu do dłoni dobrze, gdy znajduje się witamina E – naturalny przeciwutleniacz, który chroni przed oznakami starości.

Jednak sam krem może nie wystarczyć. Skóra dłoni często jest wysuszona i chropowata z powodu nie zawsze sprzyjających warunków atmosferycznych. Warto zadbać, aby były gładkie i delikatne. Na początku należy pozbyć się martwego naskórka zalegającego na dłoniach. Cukrowy peeling będzie w tym przypadku idealny. Przygotuj szklankę cukru i połącz ją z oliwą. W tak powstałym peelingu dokładnie „umyj” swoje dłonie.

Następnym krokiem będzie odpowiednie nawilżenie. Lekko podgrzej oliwę i wbij do niej jedno jajko. Tak powstałą masę nałóż na dłonie, owiń folią spożywczą i zabezpiecz bawełnianymi rękawiczkami. Wytworzone pod okładem ciepło rozszerzy pory, w które łatwiej będą wnikać cenne substancje odżywcze.

Tym prostym sposobem możesz zadbać o swoje dłonie i sprawić, aby były gładkie i delikatne. Staraj się powtarzać ten zabieg jak najczęściej. Warto także zadbać o skórę od wewnątrz. Z tego względu zwróć uwagę na swoje posiłki i komponuj je tak, aby dostarczały Ci wszystkich składników mineralnych niezbędnych dla utrzymania pięknej skóry całego ciała.

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Domowe sposoby na piękne dłonie - 4.0/5. Oddano 5 głosy.
Autor artykułu: