5 błędów żywieniowych, które niszczą Twoje włosy!

16 18 20

Piękne i lśniące włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Należy wziąć pod uwagę nie tylko kosmetyki, ale także dietę. Od niej także zależy stan Twoich włosów!

Zła dieta wpływa na stan włosów

Pielęgnacja włosów wcale nie jest taka prosta jak nam się wydaje. Szybkie efekty drogich kosmetyków, jakie widzimy w reklamach telewizyjnych są prawie niemożliwe. Wiele kosmetyków drogeryjnych zawiera substancję, które jedynie na chwilę dają efekt gładkich i lśniących włosów. W dłuższej perspektywie wysuszają włosy i niszczą je, dlatego tak ważne jest czytanie składu kosmetyków przed zakupem.

Zły dobór kosmetyków to niejedyne błędy, które popełniamy w pielęgnacji naszych włosów. Przygotowując swoje posiłki w nieodpowiedni sposób także możemy wpłynąć na pogorszenie stanu naszych włosów. Na włosy niekorzystnie wpływa:

  1. codzienne picie mocnej kawy i herbaty;
  2. szybkie posiłki na mieście bogate w tłuszcze zwierzęce;
  3. zbyt duża ilość cukry w diecie, który może powodować przetłuszczanie się włosów, a także wystąpienie łupieżu;
  4. zbyt duża ilość szczawianu w naszej diecie, zawartego m.in. w szpinaku, rabarbarze botwince;
  5. nadużywanie alkoholu.

Dbając, aby nie popełniać tych 5 błędów żywieniowych możemy znacznie poprawić swój stan włosów. Ponadto warto uzupełnić dietę w cenne składniki mineralne, które od wewnątrz odbudują zniszczone włosy i nadadzą im blasku! Pamiętajmy piękne włosy to zdrowe włosy.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
5 błędów żywieniowych, które niszczą Twoje włosy! - 3.8/5. Oddano 50 głosy.
Autor artykułu: