Sekrety zdrowego grillowania – napoje

16 18 20

Tak obfity stół jak podczas grillów nie może obejść się bez odpowiednich napojów. Niestety w tym przypadku nasze decyzje zazwyczaj są tragiczne. Słodkie napoje gazowane to nie najlepszy wybór do ciężkich i obfitych daniach z grilla.

Najlepsze napoje do dan z grilla

Oczywiście najzdrowsza i najlepsza będzie woda mineralna ze świeżym sokiem z cytryną. Tego napoju możemy, a nawet musimy pić jak najwięcej. Pozwoli szybciej i sprawniej strawić nam cały posiłek.

Zamiast słodkich napojów gazowanych typu coca-cola, sprite, czy pepsi, które oprócz cukru i barwników nie posiadają zbyt wiele, polecamy świeżo wyciskane soki. W sklepach możemy odnaleźć gotowe soki, nektary i napoje owocowe – warto poznać pomiędzy nimi różnicę, aby wybrać ten najbardziej wartościowy napój.

Ponadto polecamy także wszelkie dodatki do wody mineralnej, które urozmaicą nam jej smak. Tutaj najlepiej sprawdza się świeżo wyciskany sok z cytryny czy limonki, z dodatkiem mięty, która także pozytywnie wpłynie na nasze trawienie.

Grill bez piwa to nie grill. My także o tym wiemy. Jak każdy z pewnością wie piwo może być lepsze lub gorsze. Tak samo może być zdrowsze lub mniej zdrowe. Polecamy piwa niepasteryzowane, które zachowują najwięcej cennych składników odżywczych, a także coraz popularniejsze piwa ziołowe. Dzięki dodatkom ziół zyskują nowe właściwości, czasami nawet wpływające na nasze zdrowie. Pamiętajmy jednak, że piwo to także alkohol i przy jego piciu najważniejszy jest umiar.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sekrety zdrowego grillowania – napoje - 3.5/5. Oddano 2 głosy.
Autor artykułu: