Opuncja figowa – egzotyczny owoc którego warto spróbować

16 18 20

Wakacyjne wyjazdy mogą zaprowadzić nas w nawet najbardziej oddalone rejony świata. Nie bójcie się próbować lokalnych dań i owoców. A jeśli na swojej drodze spotkacie opuncję figową wypróbujcie jej cudowny smak i właściwości!

Niezwykła odmiana kaktusa

Jeśli macie plany zawitać w te wakacje w rejony Kanady, Ameryki Południowej, Meksyku czy Stanów Zjednoczonych poszukajcie opuncji figowej, która właśnie na tych terenach występuje naturalnie. To niezwykła odmiana kaktusa o lekko spłaszczonych liściach i soku, który dzięki bogatemu składowi posiada wiele prozdrowotnych właściwości!

Oprócz wielu witamin i składników mineralnych, posiada w swoim składzie także substancje, których na próżno szukać w rodzimych gatunkach owoców i warzyw. Jeśli zatem będziecie mieć okazje wypróbować opuncję figową – nie zmarnujcie jej. Dzięki niej:

  • szczególnie kobiety zyskają ochronę przed nowotworami szyjki macicy, jajników. Może także zmniejszyć bądź zahamować rozwój nowotworu już istniejącego;
  • złagodzicie objawy astmy, duszności, niestrawności, nieżytu żołądka;
  • złagodzicie objawy kaca, które doskwierają dzień po suto zakrapianej imprezie;
  • łatwiej zachowacie szczupłą sylwetkę!

To tylko kilka skutków spożywania opuncji figowej. Warto próbować i poznawać nowe smaki w czasie swoich podróży. Dzięki temu możecie zainspirować się i wiele pomysłów z kuchni innych państw zastosować w swojej po powrocie do domu. Podróże to jedne z najlepszych inspiracji kulinarnych!  

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Opuncja figowa – egzotyczny owoc którego warto spróbować - 4.6/5. Oddano 8 głosy.
Autor artykułu:

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone