Odkwaszenie organizmu. Dieta alkalizująca kontra tabletki

16 18 20

Podczas zakwaszenia organizmu obniża się pH krwi, co objawia się spadkiem energii, obniżoną odpornością organizmu, bladością skóry, bólami głowy, niestrawnością. To tylko niewiele z objawów zakwaszenia organizmu. Gdy procesy neutralizujące produkty metaboliczne zostają zaburzone, pH krwi spada poniżej 7,35.

Prowadząc zdrowy tryb życia i stosując odpowiednią dietę, możemy uniknąć kumulacji produktów przemiany materii i zapobiec zakwaszeniu.

Dieta alkalizująca

By przywrócić należyte pH krwi i pozbyć się dolegliwości związanych z zakwaszeniem organizmu należy stosować dietę alkalizującą. Jej podstawą jest spożywanie produktów zasadotwórczych. Żywność alkalizująca zawiera potas, sód, magnez, wapń  – składniki, które neutralizują kwaśne produkty przemiany materii.

Do grupy produktów alkalizujących zaliczamy wiele warzyw i owoców (bakłażany, dynie, cukinia, ogórki, sałaty liściaste, botwina, szpinak, kiwi, arbuz, ananas, daktyle, figi, rodzynki). Produkty neutralne (pH 7) to: świeże masło, śmietana, serwatka, jogurt naturalny, olej roślinny. Dodatkowo czerwone, wytrawne wino i zielona herbata działają lekko zasadotwórczo.

Z diety należy wyeliminować produkty zakwaszające. Najbardziej zakwaszającymi produktami są: mięso, sery, biały ryż, biała mąka pszenna, cukier i produkty zawierające cukier. W produktach wysokoprzetworzonych znajdują się często fosforany, które również działają kwasotwórczo. Należą do nich kawa, czarna herbata oraz alkohol, dlatego lepiej ich unikać, kiedy mamy problem ze zbyt niskim pH krwi.

Tabletki na zakwaszenie organizmu

W przypadku zakwaszenia organizmu, mogą być stosowane preparaty, które wspomagają leczenie.

Suplementy diety to tabletki polecane osobom z zakwaszonym organizmem. Wówczas zmniejsza się zdolność organizmu do wchłaniania składników odżywczych i radzenia sobie ze szkodliwymi produktami przemiany materii. Zasadniczy wpływ na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej  ma zbilansowana dieta. Warto również stosować suplementy diety, które przyspieszą leczenie. Składniki takich preparatów wspomagają eliminację produktów przemiany materii oraz kontrolowanie i utrzymanie równowagi kwasowej. Ponadto wykazują właściwości oczyszczające oraz wspomagają naturalną detoksykację organizmu.

Preparaty alkalizujące zawierają wapń, potas, sód i magnez, a także nierzadko lucernę siewną, która wykazuje właściwości alkalizujące.

Problem zakwaszenia organizmu dotyczy wielu osób. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak styl życia i dieta niekorzystnie wpływa na nasz organizm i samopoczucie. Z zakwaszeniem organizmu można poradzić sobie stosując odpowiednią dietę, która wprowadza produkty zasadotwórcze, a eliminuje kwasotwórcze. Z pomocą przychodzą nam też suplementy diety bogate w pierwiastki, które niwelują zakwaszenie. Zdrowy tryb życia i zbilansowana dieta powinna uchronić nas od skutków niskiego pH krwi.

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Odkwaszenie organizmu. Dieta alkalizująca kontra tabletki - 3.4/5. Oddano 142 głosy.
Autor artykułu:
, Dyplomowany dietetyk i biotechnolog. Swoje badania koncentruje na temacie komórek macierzystych i terapii z ich wykorzystaniem, dietetyki klinicznej i bioinżynierii komórek.

Opinie

  • Renulaa 22.03.2017, 12:10

    Dieta jest postawą. Nieprawidłowa może własnie doprowadzić do zakwaszenoia, ale zdrowa i dobrze zbilansowana potrafi trochę odwrócić ten efekt. Jeżeli sama dieta nie pomaga, to trzeba sięgnąć po jakąś pomoc, najlepiej w formie suplementu. Na moje dolegliwości, czyli otyłość i bark energii najlepiej pomógł. Najlepiej włąsnie stosować takie preparaty z odpowiendią dietą, dopiero wtedy jest najlepszy i najszybszy efekt.

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone