Kolejna cenna właściwość oleju kokosowego – skuteczny lek na candida albicans

16 18 20

O właściwościach oleju kokosowego mówi się ostatnio bardzo dużo. Jako jeden z niewielu posiada wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które nie utleniają się w wysokiej temperaturze. Dzięki temu to idealny olej do smażenia, ale nie tylko. Świetnie działa także na skórę, włosy, a także przyda się osobom na dietach redukcyjnych. Jak pokazały najnowsze badania olej kokosowy skutecznie przeciwdziała namnażaniu się bakterii candida albicans.

Olej kokosowy w walce z drożdżakami

Candida albicans, czyli bielnik biały, jest grzybem, który współtworzy naszą florę jelitową. Jego obecność nie przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Sytuacja zmienia się, gdy następuje wzrost jego populacji, który może wywołać infekcje o charakterze alergicznym.

Czynnikami, które powodują wzrost drożdżaków jest niewłaściwa dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone, alkohol, a także zwiększenie stosowania leków i antybiotyków. Według badań opublikowanych w American Society for Microbiology’s Journal wynika, że olej kokosowy może być skutecznym lekiem w walce z niekontrolowanym wzrostem candida albicans.

Naukowcy z Tufts Universit przeprowadzili badania na szczurach. Grupa badawcza karmiona pokarmem wzbogaconym o olej kokosowy wykazywała statystycznie rzadziej niebezpieczny dla zdrowia wzrost populacji drożdżaków.

To kolejna właściwość oleju kokosowego, która powinna przekonać Was do jego stosowania. Jeden słoiczek możecie wykorzystać z powodzeniem zarówno w kuchni, jak i w łazience. Z pewnością będzie to udana inwestycja.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Kolejna cenna właściwość oleju kokosowego – skuteczny lek na candida albicans - 3.2/5. Oddano 33 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

  • Iwona50r 18.05.2019, 12:45

    olej kokosowy uzywam juz od ponad 10 lat na poczatku tylko do twarzy bo dostalam uczulenia na wszelkie kremy pozniej do smarzenia miesa i plackow , podobalo mi sie bo zupelnie nowego smaku nabieraly i do ciast tez pozniej teraz tez stosuje go do ran otarc skory jeszce tylko ryb na nim nie smarzylam . Do twarzy jest swietny bo szybko sie wchlania i pozniej skora pieknie pachnie . Polecam bo sloiczek nie jest drogi ale starcza na bardzo dlugo .Nawet wnuki mi mowia jak sie odwiedzamy ze babcia pachnie orzechowo :}

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone