Kolejna cenna właściwość oleju kokosowego – skuteczny lek na candida albicans

16 18 20

O właściwościach oleju kokosowego mówi się ostatnio bardzo dużo. Jako jeden z niewielu posiada wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które nie utleniają się w wysokiej temperaturze. Dzięki temu to idealny olej do smażenia, ale nie tylko. Świetnie działa także na skórę, włosy, a także przyda się osobom na dietach redukcyjnych. Jak pokazały najnowsze badania olej kokosowy skutecznie przeciwdziała namnażaniu się bakterii candida albicans.

Olej kokosowy w walce z drożdżakami

Candida albicans, czyli bielnik biały, jest grzybem, który współtworzy naszą florę jelitową. Jego obecność nie przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Sytuacja zmienia się, gdy następuje wzrost jego populacji, który może wywołać infekcje o charakterze alergicznym.

Czynnikami, które powodują wzrost drożdżaków jest niewłaściwa dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone, alkohol, a także zwiększenie stosowania leków i antybiotyków. Według badań opublikowanych w American Society for Microbiology’s Journal wynika, że olej kokosowy może być skutecznym lekiem w walce z niekontrolowanym wzrostem candida albicans.

Naukowcy z Tufts Universit przeprowadzili badania na szczurach. Grupa badawcza karmiona pokarmem wzbogaconym o olej kokosowy wykazywała statystycznie rzadziej niebezpieczny dla zdrowia wzrost populacji drożdżaków.

To kolejna właściwość oleju kokosowego, która powinna przekonać Was do jego stosowania. Jeden słoiczek możecie wykorzystać z powodzeniem zarówno w kuchni, jak i w łazience. Z pewnością będzie to udana inwestycja.

Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Kolejna cenna właściwość oleju kokosowego – skuteczny lek na candida albicans - 3.2/5. Oddano 33 głosy.
Autor artykułu: