Długotrwale siedzenie najgorsze dla osób z cukrzycą typu 2

16 18 20

Ciągłe siedzenie negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Najgorsze efekty widać u osób z cukrzycą typ. 2. Wystarczy krótka zmiana pozycji, aby zauważyć poprawę!

Nie siedź zbyt długo!

Siedzący tryb życia dla nikogo nie jest dobry. Niesie on ze sobą bardzo dużo groźnych skutków dla zdrowia. Zaczynając od niezwykle obciążonego kręgosłupa a na żylakach i hemoroidach kończąc. Dla osób chorujących na cukrzycę typu 2 jest on jednak tym bardziej zabójczy.

Lekarze w pierwszych wskazaniach do leczenia cukrzycy wymieniają regularne uprawianie sportu. Niestety wraz z cukrzycą typu 2 idzie w parze zazwyczaj otyłość, która sprawia, że aktywność fizyczna staje się wręcz niemożliwa, a niska sprawność pacjentów szybko ich zniechęca. Badania przeprowadzone przez dr Catherine Falconer wskazują jednak, że jakiekolwiek przerwanie siedzenia przyniesie pozytywne efekty w leczeniu cukrzycy. Wystarczy jeśli odejdziemy od biurka, przejdziemy się po schodach, a nawet wstaniemy, aby przełączyć kanał na telewizorze, a nie na pilocie. Te wszystkie drobne ruchy mogą stać się zaczątkiem do krótkiej gimnastyki w przerwach od siedzenia, która już znacznie wpłynie na wagę pacjentów i poprawę kontroli glikemii.

Pamiętajmy więc, aby nie dopuścić do wielogodzinnego siedzenia przy biurku bez zmiany pozycji – zazwyczaj nieprawidłowej. Róbmy sobie przerwy, rozciągajmy się i wykonujmy krótkie ćwiczenia. Z pewnością nasz kręgosłup pierwszy nam za to podziękuje.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Długotrwale siedzenie najgorsze dla osób z cukrzycą typu 2 - 3.8/5. Oddano 5 głosy.
Autor artykułu: