Biegaj a zachowasz swoją młodość na dłużej

16 18 20

30 minut spokojnego biegu przynajmniej 3 razy w tygodniu – to prawdziwy przepis na młodość. Nie jest to aż takie duże wyrzeczenie, wystarczy zachować regularność, jak potwierdzają naukowcy z University of Colorado.

Prawdziwy przepis na młodość

Nie trzeba od razu biegać maratonów, aby cieszyć się sprawnością nawet w podeszłym wieku. 30 min. lekkiego biegu wystarczy! Najważniejszy jest ten pierwszy krok i regularność wysiłku. Zacznij już dziś wydłużać swoją młodość.

Naukowcy z University of Colorado przeprowadzili badania, z których wynika, że metabolizm w czasie chodzenia u starszych osób uprawiających regularnie jogging utrzymywał się na poziomie dwudziestolatka! U starszych osób, które jedynie chodziły dla ćwiczeń nie zauważono podobnej zależności. Naukowcy podejrzewają, że jest to związane z lepszym stanem mitochodriów w mięśniach, które wzmacniają się w czasie regularnego joggingu.

Aby zachować swoją młodość ważna jest oczywiście dieta bogata w liczne antyoksydanty, ale nie tylko. Samą dietą nic nie wskóramy, jeśli nie zadbamy także o regularny wysiłek fizyczny. Dodatkowo będzie on chronił nas w podeszłym wieku przed osteoporozą. Zacznijmy już dziś pracować nad swoim nawykiem regularnej aktywności fizycznej. 30 min. lekkiego biegu… co to dla WAS?!

Literatura:

http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0113471

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Biegaj a zachowasz swoją młodość na dłużej - 4.3/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu: