Trądzik w ciąży. Co na trądzik w ciąży?
W wyniku zmian hormonalnych zachodzących podczas ciąży zmienia się cera przyszłej mamy. U części kobiet stan skóry ulega poprawie, nabiera ona blasku, a niedoskonałości znikają. Jednak istnieje również grupa, która ma mniej szczęścia. W wyniku większej aktywności gruczołów łojowych pojawiają się u nich zmiany trądzikowe. Dotyczy to zazwyczaj kobiet z cerą podatną na wypryski przed miesiączką, ale nie tylko [1].
Zaburzenia hormonalne – leczenie naturalne, zioła, dieta
Hormony regulują prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów naszego organizmu. Jeżeli hormonu jest za dużo lub zbyt mało dochodzi do zaburzeń hormonalnych, których objawy znacząco pogarszają jakość naszego życia. Sprawdź jak zapobiegać zaburzeniom hormonalnym!
Zespół Conna (hiperaldosteronizm) – objawy, leczenie
Cierpisz na przewlekłe, oporne w leczeniu nadciśnienie? W ostatnich badaniach krwi wykazano u Ciebie niskie stężenie potasu? Często oddajesz mocz? Czujesz, że Twoje mięśnie stają się słabsze mimo, że starasz się żywić prawidłowo? Skonsultuj swoje spostrzeżenia z lekarzem prowadzącym, bo być może chorujesz na zespół Conna. W dzisiejszym artykule postaramy się wyjaśnić, czym spowodowane jest to schorzenie, jakie są najczęstsze objawy i czy istnieją skuteczne sposoby leczenia. Zapraszamy do lektury!
Zatrzymanie wody w organizmie – objawy, skutki. Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?
Czy zdarza Ci się mieć problem z opuchniętymi dłońmi, stopami czy twarzą? Ten nieprzyjemny stan może wynikać z zatrzymania nadmiernej ilości wody w Twoim organizmie. Sprawdź jak radzić sobie w takiej sytuacji.
Zioła na trądzik hormonalny. Leczenie trądziku hormonalnego
Nagle pojawiające się na skórze twarzy bolące wykwity trądzikowe z pewnością naruszają komfort życia niejednej przedstawicielki płci żeńskiej. Choć schorzenie to jest przeważnie kojarzone z okresem dojrzewania, w ostatnich latach obserwuje się coraz więcej przypadków występowania tzw. późnych postaci trądziku u kobiet.
Olej z wiesiołka – na trądzik, na płodność, skutki uboczne. Czy olej z wiesiołka reguluje hormony?
Olej z wiesiołka to doskonałe źródło m.in. kwasu gamma-linolenowego. Dlaczego warto go wypróbować?
Dopamina – działanie, niedobór, nadmiar. Jak zwiększyć poziom dopaminy?
Dopamina to związek wpływający zarówno na nasz nastrój, jak i zdolność ruchu. Co możemy zrobić, aby za jej pośrednictwem poprawić swoje funkcjonowanie?
Serotonina – działanie, źródła w pożywieniu
Serotonina zwana też hormonem szczęścia jest dość dobrze znana ze swoich właściwości poprawiających nastrój oraz relaksujących. Serotonina jest niezbędna dla dobrego samopoczucia, snu i apetytu, w związku z tym jej deficyt w ośrodkowym układzie nerwowym powoduje wiele niekorzystnych zmian w naszym organizmie. Wyjaśnijmy sobie zatem, skąd ona się bierze i jak działa.
Nadmiar i niedobór serotoniny. Jak podnieść poziom serotoniny?
Kiedy po raz pierwszy na początku XX wieku wyizolowano serotoninę zaczęto zastanawiać się nad rolą, a także powiązaniem jej niskiego poziomu z zaburzeniami nastroju oraz występowaniem stanów depresyjnych. Wraz z dopaminą uznawana jest za „hormon szczęścia”. To właśnie ona sprawia, że człowiek czuje się szczęśliwy, odczuwa przyjemność i euforię, a jej brak jest często powodem zaburzeń pracy wielu układów.
Niedoczynność tarczycy – objawy, leczenie, dieta
Coraz częściej obserwuje się występowanie niedoczynności tarczycy, zwłaszcza wśród kobiet między 30. a 50. rokiem życia. Czasem pierwsze objawy mogą nie nasunąć podejrzeń o problemach hormonalnych. Warto więc wiedzieć na co zwracać uwagę i co powinno być dla nas znakiem ostrzegawczym.
Nadczynność tarczycy – objawy, leczenie, dieta
Nadczynność tarczycy powoduje ustrojowy chaos. Organizm działa na pełnych obrotach, szczególnie należy wtedy pamiętać o właściwej diecie.
Pluskwica groniasta – właściwości, działanie, preparaty, cena
Pluskwica groniasta to roślina, która może okazać się następcą hormonalnej terapii zastępczej dla kobiet w okresie menopauzy.
Dieta niskotłuszczowa na redukcji – skutki uboczne
Często można spotkać się ze stwierdzeniem, iż żeby pozbyć się nadmiernych kilogramów należy restrykcyjne ograniczyć spożycie tłuszczów w codziennym menu. Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie są realne konsekwencje niedoboru niezbędnych kwasów tłuszczowych zarówno dla zdrowia, jak i sylwetki. W niniejszym artykule postaram się wyjaśnić, dlaczego nie warto stosować niskotłuszczowej diety.
Adiponektyna – wpływ na odchudzanie i prewencję chorób
Tkanka tłuszczowa pełni nie tylko rolę magazynu energii w organizmie – jest również aktywnym narządem wydzielania wewnętrznego. Jednym z hormonów, które w niej powstają jest adiponektyna. Jaki wpływ ma to białko na masę ciała oraz prewencję lub rozwój różnych chorób?
Nasiona konopi (siemię konopne) – wartości odżywcze, właściwości, zastosowanie, cena
Stają się coraz bardziej popularne mimo toczących się wokół nich kontrowersyjnych opinii. Z uwagi na ich właściwości zdrowotne, można je zaliczyć do żywności superfood. Mowa o nasionach konopi. Poznajmy ich wartości odżywcze, właściwości oraz możliwe zastosowanie.
Najlepsza pora na kawę – kiedy najbardziej nas pobudzi?
Wielu Polaków rozpoczyna dzień od kubka kawy, który towarzyszy śniadaniu lub w gorszej wersji zastępuje pierwszy posiłek. Zawarta w kawie kofeina ma, potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, pobudzające działanie na układ nerwowy. Jednak czy zastanawiałeś się w jakich porach w ciągu dnia najlepiej wypić aromatyczny napój, aby rzeczywiście odczuć jego magiczne działanie na organizm?
Dieta przy zaburzeniach hormonalnych
Czasami to nie brak motywacji i samodyscypliny oddala nas od osiągnięcia wymarzonej sylwetki – bywa, że na drodze stają hormony, których nierównowaga w organizmie stanowi poważną przeszkodę w zdobyciu celu. Jakie znaczenie ma gospodarka hormonalna podczas planowania diety i jaki model żywienia powinniśmy stosować w określonych zaburzeniach hormonalnych?
Menopauza a tycie – dieta, zioła i aktywność fizyczna zapobiegająca skutkom przekwitania
Badania potwierdzają, że okres menopauzy sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Z powodu zaburzeń hormonalnych to trudny czas dla sylwetki. Fizjologiczne predyspozycje i huśtawka nastrojów sprzyjają podjadaniu. Ważne jest jednak, aby w trakcie zmian zachodzących w organizmie pamiętać o właściwym sposobie odżywiania, który pozwoli utrzymać masę ciała na stałym poziomie.
Kortyzol – przyjaciel czy wróg? Sposoby na obniżenie poziomu hormonu stresu
Kortyzol, nazywany często hormonem stresu, zaliczany jest do naturalnych hormonów steroidowych, wytwarzanych przez warstwę pasmowatą kory nadnerczy, należy do głównych przedstawicieli glikokortykosteroidów. Wywiera on duży wpływ na metabolizm naszego ciała, jednak możemy wykorzystywać jego działanie i uzyskiwać pozytywne skutki.
Leptyna a otyłość i odchudzanie – działanie i źródła hormonu sytości
Za kontrolę głodu i sytości odpowiadają liczne czynniki, wśród których jednym z istotniejszych jest hormon leptyna. Jaki jest jej udział w utrzymaniu prawidłowej masy ciała?
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !