Złoto koloidalne do picia – skutki uboczne i opinie lekarzy

Złoto stosowane było w leczeniu wielu schorzeń już w starożytności. Koloidalne złoto jest bezsmakowym płynem do picia, zawierającym nanocząsteczki złota. Jest to wynalazek stosunkowo nowy, gdyż w lecznictwie wprowadzono je w XX wieku. Preparaty ze złotem koloidalnym są obecnie dostępne w wielu aptekach w formie napoju do picia, stosowania domięśniowego lub na skórę. Jakie właściwości posiada złoto koloidalne przyjmowane doustnie i jaka jest opinia lekarzy w tej sprawie? 

Złoto koloidalne do picia

Złoto koloidalne do picia jest zawiesiną mikroskopijnych cząsteczek złota w wodzie osmotycznej. Złoto jest pierwiastkiem, który jest przyswajalny przez organizm człowieka. Koloidalne złoto nie ma smaku ani zapachu, ponadto jest  bezpieczne dla naszego organizmu. Jest naturalnym i czystym środkiem, którym można uzupełnić codzienną dietę. 

Złoto koloidalne może okazać się świetnym rozwiązaniem na poprawę nastroju, zmniejszenie napięcia i stresu. Zatem warto je stosować , kiedy dotyka nas przygnębienie, frustracja czy nawet depresja, ale także, gdy mamy problemy z zrelaksowaniem się czy bezsennością. 

W badaniach udowodniono, iż picie alkoholu wraz z nanocząsteczkami złota, skraca czas nietrzeźwości [1]. Optymalny stosunek mieszania w niniejszym badaniu mieścił się w zakresie od 50:1 do 50:10. Osoby pijące taką mieszaninę szybciej trzeźwiały, w porównaniu do osób pijących napoje alkoholowe bez wcześniejszego mieszania ich z koloidalnym złotem. Ponadto złoto koloidalne ma swoje zastosowanie w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu, nikotyny i narkotyków. 

Nanocząsteczki złota są obecnie dokładnie badane pod względem podwyższenia skuteczności radioterapii u osób z nowotworem. W badaniach udowodniono, iż naświetlanie w połączeniu z nanocząsteczkami złota daje lepszy efekt terapeutyczny niż sama radioterapia [2]. Ponadto udowodniono również, że koloidalne złoto może okazać się pomocne w stabilizacji wzrostu guza u niektórych pacjentów lub uniemożliwić pojawienie się nowych nowotworów. 

Złoto koloidalne dawniej stosowane było także przy leczeniu zaburzeń trawienia. Preparat ten nie tylko poprawia trawienie, ale równocześnie znacznie zmniejsza napady głodu, dzięki czemu może wspomagać proces odchudzanie. Istnieją również wzmianki, iż korzystnie wpływa na poprawę pamięci i odporności, pracę serca, ciśnienie tętnicze oraz krążenie, łagodzi bóle głowy, bóle menstruacyjne oraz migrenę, a także ogranicza nocne poty.  

Złoto wykazuje przede wszystkim właściwości przeciwzapalne. Łagodzi ból i obrzęki u osób z zapaleniem stawów, ścięgien oraz kaletki, dlatego też złoto koloidalne znalazło swoje zastosowanie w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. W tym przypadku roztwór złota koloidalnego najczęściej wstrzykuje się do stawów pacjenta. 

Złoto koloidalne – skutki uboczne

Złoto koloidalne jest całkowicie bezpieczną dla organizmu człowieka formą złota. Koloidalne złoto jest naturalnym preparatem, zawierającym jedynie śladowe ilości tego pierwiastka. W takiej postaci złoto działa korzystnie na nasz organizm, nie wywołując żadnych skutków ubocznych. 

Złoto przyjmowane w dużych dawkach działa toksycznie na nasz organizm, m.in. wytrąca się w wątrobie oraz nerkach. Pamiętajmy więc o tym, aby przy zakupie konkretnego preparatu zapytać o zalecaną, bezpieczną dawkę, którą można bez żadnych obaw przyjmować w ciągu dnia. 

Zaleca się zazwyczaj 1–2 łyżeczki dziennie złota koloidalnego. Większe dawki są dopuszczane u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, ale ilość tą powinien dobrać lekarz indywidualnie do pacjenta. 

Złoto koloidalne – opinie lekarzy 

Jak wiadomo wśród składników mineralnych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, wyróżnia się makro- i mikroelementów. Istnieje również trzecia grupa pierwiastków ważnych dla życia wszystkich organizmów żywych, są to tzw. ultraelementy. Dotychczas nie poznano jeszcze wszystkich funkcji tych składników, ale podejrzewa się, iż pełnią one funkcje regulatorowe w organizmie. Najbardziej poznaną ich funkcją jest aktywacja procesów biochemicznych. Do ultraelementów należy jak na razie złoto, srebro, platyna i rad.  Być może kiedyś dołączą do nich również inne pierwiastki. Spośród tych 4 składników, za najważniejsze uważa się pierwsze trzy, przy czym złoto i srebro zasługuje na szczególną uwagę. Obecnie lekarze i naukowcy potwierdzają, iż złoto jest skuteczne w zwalczaniu wielu schorzeń i problemów zdrowotnych. Prowadzone są coraz szersze badania nad nanocząsteczkami złota i nad ich wpływem, szczególnie na terapię nowotworową. 

Podsumowując, złoto koloidalne do picia może dawać pozytywny efekt w profilaktyce układu sercowo-naczyniowego, pracy mózgu, zaburzeń trawienia, zwalczaniu złego nastroju, bezsenności i bólów głowy. Największe nadzieje jednak daje osobom z reumatoidalnym zapaleniem stawów i dotkniętych nowotworem. Stosowane zgodnie z zaleceniami, nie wywołuje skutków ubocznych. 

Literatura:

 1. Bitiucki M., Sękowski Sz., Nanocząsteczki złota w terapii przeciwnowotworowej. Kosmos, 2016, 65(2): 227-234,
 2. Geng F., Kun S., Xing J. Z., Yuan C., Yan S., YangQ., Chen J., KongB., Thio-glucose bound gold nanoparticles enhance radio-cytotoxic targeting of ovarian cancer. Nanotechnology, 2011, 22(28),
 3. Hamann B., Złoto koloidalne. Szlachetne panaceum. Białystok, Vital, 2016,
 4. Yingchen Y., Alcoholic drink composition having functionality to shorten drunkenness time. 2015, online: http://patents.google.com/patent/US20150376559A1/en,
 5. nanobestworld  online, http://nanobestworld.pl/index.php?mod=nowotwory.
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Oceń artykuł
Autor artykułu:
Dominika Suślik , Dyplomowany dietetyk i Diet Coach.
Dodaj do ulubionych

Opinie

 1. Piję złoto+srebro i widać efekty pozytywne. Polecam, ale jest to dla cierpliwych . Nie działa na stare choroby w mig.

 2. Zająłem się tym temarm ostatnio koloid złota do spożycia powinien być czysty tylko produkxja poprzez ablację laserem i wysokonapięciowa to daje naczej jest toksyczny

 3. Czy można jednocześnie przyjmować złoto z platyną lub ze srebrem? Czasami można kupić w butelce nano złoto + nano srebro, czy nano platynę.
  Jaka jest wtedy bezpieczna dzienna dawka?

 4. No No przyda sie w czasie cholokaustu jest nadzieja

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *