dieta niskowęglowodanowa

Co jeść na redukcji?

Karolina Ruszkiewicz ponad miesiąc temu

Dieta Atkinsa – wady i zalety jej stosowania

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Dieta Atkinsa – czy naprawde działa? Wady i zalety diety

Indeks glikemiczny – produkty o wysokim i niskim IG. Dla kogo jest dieta glikemiczna?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Indeks glikemiczny pozwala ocenić jaki wpływ na glikemię będzie miał dany produkt. Jak się okazuje – wskaźnik ten ma niebagatelne znaczenie w codziennej diecie.

Dieta Diane Kress – "Cud metaboliczny"

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Diane, autorka programu „cud metaboliczny”, wyodrębniła dwa rodzaje metabolizmu A i B. Czy warto spróbować zakwalifikować się do jednego z typów i rozpocząć przygodę z nowym programem żywieniowym, który przez pomysłodawczynię został określony rewolucyjnym?

Wymienniki węglowodanowe w cukrzycy – stosowanie oraz obliczanie

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

W przypadku cukrzycy polecana jest dieta z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów. Ważny jest w niej zarówno dobór, jak i ilość produktów. Jednak jeśli nie jest się dietetykiem ciężko jest ustalić poprawny jadłospis, zwłaszcza dla osób, które dopiero dowiedziały się o swojej chorobie i nie mają jeszcze żadnej wiedzy na ten temat. Aby ułatwić poprawne komponowanie diety opracowano wymienniki węglowodanowe.

Dieta niskowęglowodanowa w cukrzycy i PCOS

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Dieta niskowęglowodanowa jest jedną z wielu popularnych metod walki z nadprogramowymi kilogramami. Czy oprócz redukcji tkanki tłuszczowej niesie za sobą inne dobroczynne dla naszego zdrowia skutki? Jak obniżona ilość cukru wpływa na osoby cierpiące na cukrzycę i PCOS?

Dieta niskowęglowodanowa – zasady, produkty, skutki i przykładowe przepisy

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Wokół diety niskowęglowodanowej rośnie coraz więcej mitów i niedomówień, a sama dieta staje się czasem nad wyraz gloryfikowana lub zbyt krytykowana i z góry postrzegana negatywnie. Czym tak naprawdę charakteryzuje się dieta niskowęglowodanowa?

Dieta niskowęglowodanowa – fakty i mity

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Dieta niskowęglowodanowa to jeden z najgorętszych tematów świata dietetyki. Aby nie zatracić zdrowego rozsądku i z dystansem spojrzeć na istotę diety niskowęglowodanowej, warto zapoznać się z faktami i mitami jej dotyczącymi i samemu wyciągnąć wnioski.

Dieta low carb. Jadłospis, efekty i zasady popularnej diety redukcyjnej

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Dieta niskowęglowodanowa może działać jako błyskawiczny spalacz tłuszczu.

Dieta przy cukrzycy typu 1 i typu 2 nie musi być wcale nudna!

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Każdy posiłek, który spożywasz dostarcza energii naszemu ciału. Glukoza to natomiast podstawowe „paliwo” organizmu, pochodzi głównie z pokarmu i krąży we krwi. Co jednak jeśli „niespalona” glukoza gromadzi się we krwi, a jej ilość zwiększa się z każdym posiłkiem?

Dieta Atkinsa - etapy

Klaudia Dyszkiewicz ponad miesiąc temu

Ten kontrowersyjny sposób żywienia podbił nie tylko Hollywood, ale również całą Europę! Zobacz na czym polegają poszczególne fazy diety dr. Atkinsa i co należy włączyć do jadłospisu.

Dieta Atkinsa jadłospis

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Prosty, urozmaicony i smaczny. Taki jest właśnie jadłospis diety niskowęglowodanowej, zaproponowanej przez amerykańskiego kardiologa- Doktora Atkinsa. Zobaczmy szczegóły.

Na czym polega dieta Atkinsa?

Klaudia Dyszkiewicz ponad miesiąc temu

W 1972 roku została wydana  publikacja „Dr Atkins' Diet Revolution”. Doktor opisał w niej zasady żywieniowe, które mogłyby poprawić stan zdrowia. Chociaż opisana w książce dieta jest kontrowersyjna, to jednak zdobyła wielką popularność. Przekonajmy się na czym polega jej fenomen.