Targi EKOstyl 2015 w Bielsku-Białej zakończone sukcesem!

16 18 20

Ponad 6 tysięcy gości odwiedziło w dniach 21–22 listopada br. w Bielsku-Białej targi EKOstyl 2015 – Zdrowa Żywność, Styl Życia, Ekorodzina. Przez 2 targowe dni ogromna Hala pod Dębowcem wypełniona była po brzegi, jako że na targi zjechało prawie 200 firm z całej Polski oraz goście z Czech, Słowacji i Węgier, odbywały się pokazy kulinarne specjałów z kilku europejskich regionów, wykłady i prelekcje.

Dla osób dbających o swoje zdrowie, kondycję i ekologiczny styl życia była to nie lada gratka. W jednym miejscu można było zobaczyć wszystko to co najnowsze, aktualnie, u źródła zdobyć wiedzę o nowych zdrowych, produktach i naturalnych terapiach.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm, które proponowały na miejscu degustacje swoich wyrobów, prezentowały ekologiczne kosmetyki, prowadziły badania profilaktyczne i masaże. Można było skorzystać z porady dietetyków, alergologów, obecne były wydawnictwa medyczne.

z1

Na wielu stoiskach prowadzona była sprzedaż wyrobów, można było się zaopatrzyć w wiele wyjątkowych, zdrowych produktów żywnościowych, a także odzież z lnu, wełny i bawełny,  ekokosmetyki. Dla mniejszych i większych pociech przez cały czas trwania targów czynne było eko-przedszkole, w którym zorganizowano ciekawe warsztaty z zakresu  Eko-farmer oraz zabawy rozwijające kreatywność i uczące ekologicznych zachowań.

W Strefie Kulinarnej obleganej tłumnie przez zwiedzających dominowały smaki i specjały kuchni francuskiej, hiszpańskiej, węgierskiej, słowackiej, czeskiej, toskańskiej i oczywiście miejscowej beskidzkiej przyrządzane przez zaproszone specjalnie na tą okazję sławy kulinarne m. in. Carlosa Gonzaleza Tejera, Wiesława Wróblewskiego, Tadeusza Adriano, Marcina Petera Groschanga, Thierrego Ayela, Karela Drapala,  Ewy Hangel, Frantiska Stranavy, Juana Salvadora Hernandeza Tovara, Czesława Meusa i wielu innych. 

z3

Gościem specjalnym targów był słynny propagator naturalnych terapii zdrowotnych – Jerzy Zięba, na którego wykład zjechali goście z całej Polski.

Targi  okazały się  dużym sukcesem, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na wiedzę tych wszystkich, którzy chcą być ekologiczni i dbać o zdrowie. W stosunku do poprzedniej edycji wzrosła o 100 % liczba wystawców i o 50% liczba odwiedzających. Wystawcy nie kryli swojego zadowolenia, wielu z nich rezerwowało już stoiska na przyszły rok.

Stoiska

Organizator targów Biuro Promocji i Wystaw Astra zaprasza na następne edycje targów EKOstyl w roku 2016.

Wiosenna edycja odbędzie się w Tychach w dniach 21 – 22 maja w obiekcie Stadionu Zimowego, natomiast jesienna w Bielsku-Białej w dniach 19 – 20 listopada w Hali pod Dębowcem.

Na stronie organizatora targów www.targibielskie.pl będą zamieszczane sukcesywnie informacje na ten temat.

 

ponad miesiąc temu