Agresja i perfekcjonizm – wybuchowa mieszanka prowadząca do wylewu

16 18 20

Kreskówkowe postaci niejednokrotnie, gdy się zdenerwują robią się czerwone, a niektórym nawet wybucha głowa. Jest to wynik zazwyczaj dużego zdenerwowania i agresywnego zachowania w stosunku do innych. Jak się okazuje bajkowe fantazje mają swoją podstawę w rzeczywistości.

Wybuchająca głowa, czyli ryzyko wylewu

Naukowcy prześledzili związek pomiędzy cechami charakteru a podatnością na niektóre choroby. Podczas badań wynikło, że perfekcjoniści, wykazujący zachowania agresywne w stosunku do innych, nerwowi, często pracoholicy częściej zapadają na choroby układu krążenia. Chorują dwa razy częściej na choroby serca niż inni.

Podobny związek ustalono w przypadku chorób nowotworowych czy chorób somatycznych. Jak się okazuje na zdrowy styl życia wpływ mają nie tylko odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, ale także zdrowie psychiczne i równowaga emocjonalna.

Po pierwsze relaks

Aby utrzymać swoje zdrowie psychiczne warto zadbać o odpowiedni odpoczynek. Choć raz w ciągu dnia poświęcić chwilę na wyciszenie i chwilę relaksu. Dzięki temu zapanujemy nad wybuchami agresji, stresem i nerwowością, która towarzyszy nam w ciągu dnia. Wśród technik relaksacyjnych podkreśla się wagę prawidłowego oddechu, a także delikatnych ćwiczeń rozciągających, które zniwelują napięcie mięśniowe.   

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Agresja i perfekcjonizm – wybuchowa mieszanka prowadząca do wylewu - 4.2/5. Oddano 10 głosy.
Autor artykułu: