Jabłczan kreatyny – dawkowanie, efekty, opinie
Sportowiec chcący dostarczyć organizmowi w sposób naturalny odpowiednią dawkę kreatyny, która wynosi ok. 2–3 g na dobę, powinien zjeść każdego dnia minimum 2 kilogramy steku! Łatwo zauważyć, że jest to ilość nierealna do spożycia przez przeciętną osobę dorosłą. Z tego powodu sportowcy, aby poprawić swoje wyniki, sięgają po suplementy tej substancji. Jakie są efekty stosowania jabłczanu kreatyny?
Budowanie masy mięśniowej – dieta. Najpierw masa potem rzeźba
We współczesnym świecie zarówno naukowcy, jak i sami sportowcy dopracowali praktyczne rozwiązania żywieniowo-treningowe, których miernikiem skuteczności jest poprawa sylwetki czy rozrost muskulatury. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przedstawić Państwu najważniejsze z nich, zwracając szczególną uwagę na aspekt żywieniowy. Zapraszamy do lektury!
Co to jest glikogen? Funkcje glikogenu w mięśniach, wątrobie. Jak uzupełnić glikogen?
Wiemy, że glukoza jest źródłem łatwoprzyswajalnej energii dla naszego ciała. Czym jednak jest glikogen i co z glukozą ma wspólnego? Gdzie się gromadzi i na jak długi czas wystarczają jego zapasy? Jak uzupełnić braki w naszym energetycznym „magazynie”?
Masa mięśniowa – dieta i trening. Co jeść na masę mięśniową?
Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się ze stwierdzeniem mówiącym, iż nie da się budować mięśni bez przyrostu niechcianej tkanki tłuszczowej. Rzeczywiście, nadwyżka energetyczna w diecie może się ku temu przyczynić, ale wcale tak być nie musi. W praktyce okazuje się, że jesteśmy w stanie to kontrolować. Uzyskanie estetycznej sylwetki wymaga przede wszystkim zdrowego rozsądku i należytej uwagi. Wobec tego w niniejszym opracowaniu poruszę kilka istotnych kwestii które pomogą Ci zminimalizować ryzyko zatłuszczenia ciała do minimum.
Mass ATTACK – opinie ekspertów o najmocniejszym produkcie na masę mięśniową
Każdy, kto podjął próbę pracy nad swoją sylwetką, doskonale wie, że satysfakcjonujące wyniki wymagają wysiłku i wyrzeczeń. Idealnie rozbudowane ciało jest efektem sumiennie stosowanej diety, regularnej aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
Mass ATTACK – jak działa, kiedy przyjmować i jakie składniki zawiera
Zbyt szybki metabolizm to twój problem? Wbrew pozorom dla sportowców może być to bardzo uciążliwe, bowiem trudno wówczas budować masę mięśniową. Na szczęście specjaliści z dziedziny biotechnologii i farmakologii znaleźli sposób na wyjście z tej trudnej sytuacji.
Dieta na masę mięśniową – wysokobiałkowa czy tłuszczowa. Przykładowa dieta na masę
Skinny fat – skutek niewłaściwego odchudzania
W wyniku szybkiego i nieprzemyślanego odchudzania nasza sylwetka wyraźnie traci na atrakcyjności. Chwilowa zmiana kilogramów na wadze to tylko złudzenie. Masa ciała nie jest wyznacznikiem estetyki i kompozycji sylwetki, dlatego czar pryska, gdy dostrzegamy, że nasze ciało zamiast wyglądać lepiej (sprężyściej i jędrniej) wygląda coraz gorzej (zwiotczałe ramiona, obwisła skóra, wylewające się boczki). W niniejszym artykule chciałbym wyjaśnić, co należy zrobić w takiej sytuacji.
Alkohol w diecie sportowca – wpływ na zdrowie i wyniki sportowe
Kwestia spożywania napojów alkoholowych jest wyjątkowo nurtującym tematem wśród osób dbających o zdrowie i sylwetkę. Nie jest tajemnicą, że nadmierna konsumpcja alkoholu może zniweczyć formę sportową, ale przede wszystkim zdrowie. Duże dawki alkoholu mogą nieść za sobą opłakane konsekwencje. Niemniej jednak czy alkohol spożywany okazjonalnie w umiarkowanych ilościach jest w stanie wyrządzić krzywdę twojej sylwetce?
Trening na pusty żołądek – wady i zalety
Uważa się, że trening o poranku z pustym żołądkiem może zapewnić większe spalanie tkanki tłuszczowej. Ale czy aby na pewno tak jest? Jakie zatem są wady i zalety porannych treningów na czczo? To zagadnienie postaram się opisać w niniejszym artykule.
Kreatyna – działanie, efekty, skutki uboczne, kreatyna a alkohol
Nie ulega wątpliwości fakt, że kreatyna należy do najbardziej przebadanych i bezpiecznych suplementów dla sportowców. Liczne badania naukowe potwierdzają jej korzystny wpływ na wysiłek fizyczny i pracę nad sylwetką. Kreatyna wykazuje potencjał anaboliczny, antykataboliczny oraz erogeniczny, dlatego stosowana jest często w różnych dyscyplinach sportowych zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Substancja ta posiada szereg ciekawych właściwości, którym warto przyjrzeć się z bliska.
Dieta wegetariańska dla sportowca – źródła białka, suplementacja, wpływ na wyniki
Przyjęło się uważać, że produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią integralną część diety osób aktywnych fizycznie. Rzeczywiście mięso, jaja, nabiał czy ryby mogą stanowić wartościowy składnik każdej zdrowej diety, a ich wykluczenie z codziennego menu wiązać się z licznymi niedoborami żywieniowymi. Może to utrudniać rozwój zdolności wysiłkowych i rozbudowę muskulatury. Jednak czy całkowita eliminacja produktów pochodzenia zwierzęcego uniemożliwia rozwój ogólnie pojętej formy sportowej?
Odchudzanie bez utraty mięśni u osób aktywnych – czy jest możliwe?
Wydawać by się mogło, iż do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie należy jedynie ograniczyć spożycie kalorii jak i zadbać o dodatkową aktywność fizyczną. W niniejszym opracowaniu postaram się opisać jak zminimalizować straty masy mięśniowej w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej.
Glutamina – działanie, skutki uboczne, dawkowanie, opinie
Glutamina jest dość kontrowersyjnym suplementem diety. Na temat tego preparatu możemy znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Suplementacja glutaminą cieszy się dużym zainteresowaniem wśród sportowców i osób aktywnie fizycznych głównie ze względu na swój potencjał antykataboliczny jak i anaboliczny.
Katabolizm mięśni – co to jest, przyczyny, objawy, ochrona
Katabolizm jest szczególnie szkodliwy dla osób pracujących nad poprawą kompozycji sylwetki. Proces rozpadu białek mięśniowych może mieć różne podłoże, jednak istnieją sposoby na to, aby uchronić się przed tym zjawiskiem. Żeby zmniejszyć negatywny wpływ katabolizmu na organizm najpierw trzeba zapoznać się z mechanizmem jego działania.
Stretching – efekty, korzyści dla treningu i życia codziennego
Każdy z Nas spotkał się z pojęciem stretchingu oraz ze stwierdzeniem, że jest on ważny zarówno w profilaktyce schorzeń kręgosłupa, jak i podczas aktywności fizycznej. Tak naprawdę jakie korzyści może dać nam jego systematyczne stosowanie? Czy w jakikolwiek sposób pomoże Nam w codziennym życiu?
Dzięki kozieradce szybciej spalisz tkankę tłuszczową i zbudujesz mięśnie
Kozieradka to zioło, często stosowane w kuchni jako przyprawa. Warto wiedzieć, że posiada wiele właściwości, które pomogą nam w osiągnięciu pięknej i umięśnionej sylwetki. Polecana szczególnie Panom.
Maści rozgrzewające – na co i kiedy?
Po maści rozgrzewające sięgamy zazwyczaj, gdy nas coś boli. Warto po nie jednak sięgnąć także w innych sytuacjach.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !