odwodnienie

Woda w organizmie – funkcje. Ile powinno się pić wody dziennie?

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Woda jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych substancji na świecie. O tym, że należy ją pić regularnie słyszał chyba każdy. Do czego właściwie jest nam potrzebna woda? Jakie spełnia funkcje? I w końcu ile powinniśmy jej pić?

Jak nawodnić organizm? Czy herbata odwadnia?

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Jak prawidłowo nawadniać organizm? Ile płynów dziennie powinniśmy wypijać? Herbata odwadnia – mit czy prawda?

Ile wody pić dziennie – odwodnienie i przewodnienie. Jak szybko nawodnić organizm?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Woda stanowi ok. 60% naszego organizmu. Stale tracimy wodę, głównie poprzez mocz i pot. Istnieje wiele różnych opinii na temat ilości wody, którą powinniśmy pić każdego dnia. Ile powinniśmy przyjmować płynów? Odpowiedź w artykule.

Odwodnienie w czasie treningu – skutki mogą być niebezpieczne!

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

W przypadku osób aktywnych fizycznie prawidłowe nawodnienie organizmu jest niezwykle istotne. W warunkach wzmożonej aktywności fizycznej w organizmie dochodzi do nadmiernej utraty płynów i ważnych elektrolitów. Odwodnienie jest zazwyczaj określane jako łagodne, umiarkowane lub ciężkie, w zależności od niedoboru płynów w organizmie. Zachwianie równowagi wodno-elektrolitowej może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

Napoje i żywność jako główne źródło wody dla organizmu

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Człowiek dla odpowiedniego nawodnienia organizmu wybiera płyny w postaci wody do picia czy innych napojów. Woda znajduje się jednak także w pożywieniu. Oto krótka charakterystyka głównych źródeł wody w żywieniu człowieka.

Sok z brzozy – naturalna aspiryna i izotonik!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

W sklepach ze zdrową żywnością, a także większych marketach możemy odnaleźć sok z brzozy. Czym właściwiej jest ten tajemniczy produkt i czy warto w ogóle go pić?

Produkty wspomagające redukcje zatrzymanej wody w organizmie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Latem bardzo często dokuczają nam różnego rodzaju obrzęki. Przyczyna leży w zatrzymanej wodzie w organizmie. Zobacz, w jakie produkty powinna być bogata Twoja dieta, aby nie dopuścić do zatrzymania wody w organizmie i opuchlizn.

W upalne dni chroń się przed odwodnieniem!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami, razem z nim upalne dni i zagrożenie odwodnieniem. Czy zwykła szklanka wody wystarczy, aby zapobiec odwodnieniu? Zobacz, jak chronić siebie i bliskich przed groźnym odwodnieniem organizmu.

Arbuz – idealny owoc na upalne dni

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Latem pamiętaj o piciu wody, która ochroni Cię przed odwodnieniem. Możesz także sięgnąć po arbuza, który dodatkowo zapobiegnie niedoborom składników mineralnych i witamin.

Jelitówka (grypa jelitowa) u dzieci – objawy i dieta

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Bardzo łatwo zarazić się potocznie znaną jelitówką, gdy zachoruje dziecko następnie w kolejności chorują rodzeństwo i rodzice. Trwająca minimum trzy dni, a czasem nawet przewlekle do 10 dni biegunka, powoduje drastyczne odwodnienie organizmu i zaburzenia pracy jelit, toteż nawadnianie i łatwostrawna dieta są podstawowymi zaleceniami, które mogą pomóc w terapii owego schorzenia.

Biegunki ostre – leczenie żywieniowe

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Ostre biegunki mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Zobacz jaką dietę należy w ich przypadku stosować.

Młodzież uprawiająca sport a zagrożenia zdrowotne

Aneta Pietrzak ponad miesiąc temu

Aktywność fizyczna powszechnie kojarzy się ze zdrowym trybem życia. U dzieci i młodzieży, pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Odwodnienie organizmu – objawy, przyczyny, skutki i leczenie

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Woda to źródło życia, jej brak może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Poznaj objawy i skutki odwodnienia.