hashimoto

Hashimoto – objawy. Choroba Hashimoto a ciąża

Marzena Kasprzak ponad miesiąc temu

Choroba Hashimoto sieje spustoszenie nie tylko w sferze wewnętrznej organizmu, ale i psychice chorego. Niejednokrotnie pacjenci opisują ją jako stan nie poznawania siebie i reakcji swojego organizmu. Jak więc rozpoznać Hashimoto? I jak przyszłe mamy chorujące na tę chorobę mogą przygotować się do przyjścia na świat nowego życia? Hashimoto – objawy Niedoczynność tarczycy Hashimoto rozpoznać można po bardzo charakterystycznych objawach, do których należą: zmęczenie, zaburzenie koncentracji, wzrost masy ciała, zaparcia, obniżenie sprawności fizycznej, depresyjny nastrój, rozdrażnienie, lęk, suchość i szorstkość skóry, łamliwość włosów [1,2]. Jeśli takie objawy wystąpią należy zgłosić się do lekarza endokrynologa. Wykona lub zleci on badania, które pozwolą określić, czy i w jakim stopniu tarczyca działa nieprawidłowo. Podejmie również dalszą diagnostykę obejmującą określenie dawki leku, a także sprawdzenia, czy nie występują inne, współistniejące jednostki chorobowe wynikające również

Choroba Hashimoto – leczenie. Dieta przy niedoczynności tarczycy Hashimoto

Marzena Kasprzak ponad miesiąc temu

Cierpi na nie ok. 700 tys. Polaków i coraz częściej jest ona diagnozowana. Ponadto nie ma chyba innej jednostki chorobowej, w ramach której narosło by tyle spekulacji oraz mitów żywieniowych. Mowa o chorobie Hashimoto – czym jest i jak nauczyć się z nią żyć?

Hashimoto – wpływ witaminy D i glutenu. Co jeść przy Hashimoto?

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Gdy wytworzą się przeciwciała, które zaczynają atakować własne komórki i tkanki, w organizmie rozgrywa się walka przeciwko sobie – nazywana powszechnie zjawiskiem autoagresji. Pierwsze przypadki przewlekłego zapalenia tarczycy zostały zdiagnozowane w XX wieku przez japońskiego chirurga Hakaru Hashimoto.

Dieta bezglutenowa w chorobach tarczycy – Hashimoto i niedoczynność gruczołu

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Ostatnie doniesienia wskazują, iż eliminacja glutenu u osób z zaburzoną pracą gruczołu tarczowego przynosi pozytywne efekty. Czy istnieje więc zasadność stosowania diety bezglutenowej w niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto?

Dieta w chorobie Hashimoto – budowa jelita wpływa na jakość życia chorych

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Poprawna budowa jelita warunkuje lepsze życie osobom chorym na Hashimoto

Kobieta i hormony – diagnostyka zaburzeń

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Odpowiednia diagnostyka zaburzeń hormonalnych to klucz do powstrzymania poważnych schorzeń.

Choroba Hashimoto – przyczyny, objawy, leczenie

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Ciągłe zmęczenie, senność, łamliwe włosy, sucha skóra, wysoki poziom cholesterolu, obfite miesiączki – to tylko niektóre z objawów choroby Hashimoto. Choroba ta może przebiegać również bezobjawowo, co sprawia, że jest trudna do wykrycia. Leczenie polega przede wszystkim na usuwaniu skutków, a nie przyczyn schorzenia. Sprawdź, dlaczego warto regularnie badać poziom hormonów tarczycy.