Agresywne zachowanie po alkoholu – winne geny!

16 18 20

Naukowcy z University of Helsinki przeprowadzili badania, z których wynika, że agresywne zachowanie po spożyciu alkoholu może być wynikiem mutacji genów. Badania przeprowadzone były na Finach, wśród których wspomnianą mutację posiada ponad 100 tysięcy osób.

Alkoholowe ekscesy

Z pewnością wśród znajomych potraficie wymienić osoby, które po alkoholu stają się odważniejsze, spokojniejsze bądź takie, które stają się impulsywne i agresywne. Alkohol jest używką, która ma wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia. W piciu alkoholu najważniejszy jest jednak umiar.

Agresywne zachowanie może pojawić się nawet po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu. Naukowcy z University of Helsinki w przeprowadzonym badaniu zaobserwowali, że winę za to ponosi mutacja genu, a dokładnie receptorów serotoniny 2B. Podkreślają także, że osoby te wykazują impulsywne zachowanie nie tylko po spożyciu alkoholu, choć napoje wyskokowe działają na nich jak aktywator.

Z pewnością można wymienić także pozytywne skutki picia napojów alkoholowych. Chociażby lampka czerwonego wina, od czasu do czasu, dostarczy nam dużo przeciwutleniaczy. Wiele pożądanych substancji zawiera również domowy cydr. Pamiętajmy jednak, aby we wszystkim zachować umiar, bowiem napoje alkoholowe mogą prowadzić do uzależnienia.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Agresywne zachowanie po alkoholu – winne geny! - 3.5/5. Oddano 15 głosy.
Autor artykułu: