Osteoporoza jest chorobą kości. Polega na postępującym ubytku masy kostnej. Najczęściej chorują na nią osoby starsze. Warto już wcześniej odpowiednio zadbać o swoje kości, aby uniknąć późniejszych problemów. Zwróć uwagę na swoją dietę, szczególnie na ilość spożywanego wapnia i witaminy D. Świetnym sposobem w profilaktyce osteoporozy jest również ruch. Więcej o tym dowiecie się w artykułach zebranych poniżej. W nich odnajdziecie wskazówki dietetyczne. Pomożemy wybrać produkty, które poprawiają masę kostną i wskażemy te, które uniemożliwiają wiązanie się witaminy D tak ważnej dla prawidłowego wchłaniania się wapnia.
Osteoporoza – profilaktyka, leczenie naturalne, dieta. Badanie na osteoporozę
Osteoporoza jest przypadłością znaną przez wszystkich, będąca często bohaterką spotów reklamowych dotyczących suplementów diety. Na pytanie czym właściwie jest ta choroba oraz jak jej zapobiegać i jak leczyć odpowiadam w artykule. Zapraszam do lektury!
Osteoporoza – objawy, przyczyny, leczenie
Osteoporoza staje się schorzeniem dotykającym coraz większą liczbę ludzi na świecie. Jej objawy trudno od razu dostrzec, ale leczenie lub sposoby zapobiegania jej nie są wcale skomplikowane i kosztowne.
Chleb świętojański – skład, właściwości i zastosowanie
Chleb świętojański z racji kompozycji składników odżywczych, które go tworzą, jest idealną opcją na energetyczną przekąskę dla osób zabieganych
Osteoporoza – objawy
Najczęstszymi objawami są bóle w kościach długich występujące w czasie dużego obciążenia, częste pęknięci i łamliwość kości nawet przy niewielkich urazach, a także obniżenie wzrostu i bóle kręgosłupa.
Ziemia okrzemkowa może wyleczyć z osteoporozy!
Ostatnio bardzo popularny specyfik, który świetnie oczyszcza cały organizm i wpływa na kondycję całego ciała. Ziemia okrzemkowa może pomóc także osobom zmagającym się z osteoporozą!
Wstań od biurka! To ochroni Cię przed miażdżycą
Siedzący tryb życia jest tak samo niebezpieczny jak nałogowe palenie papierosów. Naukowcy potwierdzają, że znacznie zwiększa ryzyko miażdżycy.
Celiakia zwiększa ryzyko występowania osteoporozy u kobiet
Do czynników ryzyka osteoporozy należy dodać celiakię. Jak się okazuje choroba ta ma znaczny wpływ na osłabienie kośćca oraz nadmierne wydalanie sodu i wapnia z organizmu.
Osteoporoza – rozpoznanie
Samodzielne rozpoznanie tej choroby jest prawie niemożliwe. Potwierdzić je mogą jedynie specjalistyczne badania, które prowadzi się w przypadku podejrzenia i złamań niskoenergetycznych. Przeprowadzane jest wówczas między innymi badanie densytometryczne za pomocą specjalnego aparatu rentgenowskiego.
Osteoporoza – czynniki ryzyka, leczenie
Osteoporoza jest chorobą układu kostnego, na którą cierpi coraz więcej osób, szczególnie w podeszłym wieku. Niewystarczające spożycie wapnia, zaburzenie jego wchłaniania, nadmierne wydalanie pierwiastka wraz z moczem oraz nieprawidłowa gospodarka hormonalna to nie jedyne czynniki wpływające na rozwój tej przypadłości.
Otyłość sarkopeniczna – zjawisko często pojawiające się u osób starszych
Dla osób starszych charakterystyczne jest zjawisko sarkopenii, czyli utraty masy mięśniowej oraz dynapenii – utraty siły mięśniowej. Roubenoff zauważył współistnienie otyłości i sarkopenii i zdefiniował je jako nową jednostkę chorobową – otyłość sarkopeniczną.
CLA – działanie, odchudzanie, opinie ekspertów i naturalne źródła
Tajemniczy kwas linolowy CLA nadal pozostaje obiektem intensywnych badań naukowców. Czy okaże się skutecznym lekiem na najbardziej uporczywe choroby XXI wieku: otyłość i raka? Miejmy nadzieję, że przekonamy się o tym już niedługo.
Czynniki sprzyjające osteoporozie
Wśród czynników sprzyjających występowaniu osteoporozy można wymienić uwarunkowanie genetyczne, choć nie jest to w pełni potwierdzone. Głównie narażone są osoby starsze, częściej kobiety rasy białej, co związane jest z gospodarką hormonalną po menopauzie.
Rzeżucha – właściwości, wartości odżywcze, zastosowanie oraz domowa uprawa
Rżerzuchę warto posiać nie tylko na Wielkanoc. Roślina ta posiada zadziwiająco dużo pozytywnych właściwości i cennych składników odżywczych.
Seniorze – dbaj o swoje zdrowie, my powiemy Ci jak!
Dziś przygotowaliśmy mnóstwo wskazówek dla seniorów, które pomogą im zachować swoje ciało w młodzieńczej kondycji!
Natto – właściwości i zastosowanie sfermentowanej soi
Natto, czyli sfermentowana soja to danie podawane na co dzień w kuchni japońskiej. Poznaj właściwości jednego z najzdrowszych produktów na świecie.
Witamina K2 – właściwości, działanie, zastosowanie, występowanie
Witamina K2 jest odmianą witaminy K i jest bardzo kluczowa w profilaktyce i leczeniu miażdżycy oraz osteoporozy. Jaka jest jej rola w organizmie?
Czarnuszka – właściwości lecznicze, skład i zastosowanie
Czarnuszka to roślina stosowana jako przyprawa w kuchni, charakteryzująca się wieloma prozdrowotnymi właściwościami. Warto zapoznać się z jej działaniem, ponieważ może złagodzić objawy wielu schorzeń.
Żywienie osób starszych – zmiany związane z żywieniem, niedobory
Osoby starsze powinny zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ich organizmy zmieniają się, z tego powodu zmieniają się również ich wymagania dietetyczne. Szczególnie należy zadbać o odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych, których niedobory są bardzo częstym problemem osób starszych.
Sarkopenia wieku podeszłego – objawy, przyczyny i leczenie utraty masy mięśniowej
Proces starzenia wiąże się z wieloma zmianami w organizmie. Następuje upośledzenie funkcji narządów i tkanek. Zmiany także dotyczą sprawności fizycznej, która wraz z wiekiem ulega pogorszeniu. Zmiany, które pojawiają się wraz z upływem czasu, znacznie obniżają komfort życia.
Choroba Parkinsona. Objawy, przyczyny, diagnostyka i leczenie.
Chorował na nią polski papież. Czym jest powodowana, jakie są jej przyczyny, jak ją rozpoznać i leczyć? Rzucamy jaśniejsze światło na chorobę Parkinsona.
Nordic walking. Prawidłowa technika i zalety chodzenia z kijkami
Nordic walking jakby się zdawało to zwykłe chodzenie, któremu towarzyszy podpieranie się kijkami. Sprawdź czy to rzeczywiście jest takie proste.
Fitoestrogeny. Działanie i występowanie roślinnych hormonów
Fitoestrogeny są hormonami naturalnie występującymi w roślinach. Pełnią funkcje przeciwutleniające, grzybobójcze i budulcowe. Wykazują działanie zbliżone do żeńskich hormonów płciowych.
Karob – właściwości, wartości odżywcze, kalorie i zastosowanie
Karob to drzewo o owocach w postaci strąków, które ukrywają cenne właściwości.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !