Naturalne suplementy dla mężczyzn, kobiet, kobiet w ciąży i seniorów
Suplementy diety to temat trudny. Przez jednych są uwielbiane i spożywane dosłownie na wszystko, przez innych potępiane. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku wszelkich innych produktów najważniejszy jest skład oraz to z jakich źródeł pochodzą, czy są pochodzenia naturalnego, czy może wyprodukowane syntetycznie. Dowiedz się, które wybrać!
Apetyt i tycie przed okresem Jak zahamować apetyt przed okresem?
Większość kobiet cierpi na zespół napięcia przedmiesiączkowego i związany z tym zwiększony apetyt oraz obniżenie nastroju. Jest to proces naturalny, związany z zaburzeniami w wydzielaniu hormonów – zwłaszcza serotoniny i estrogenów. W wyniku tego kobieta staje się drażliwa i płaczliwa, jednocześnie zajadając smutki słodyczami. Te nieprzyjemne skutki łatwo można złagodzić, a także całkowicie zniwelować czynnikami dietetycznymi.
Otyłość brzuszna u mężczyzn i kobiet – dieta. Wpływ hormonów na otyłość brzuszną
Otyłość brzuszna to przypadłość bardzo często spotykana wśród ludzi, którzy nie dbają o swoją dietę lub zajadają się fast-foodami czy produktami gotowymi, ale czy zawsze? Otóż nie! Może być to także problem o charakterze hormonalnym, czy też wynikającym ze spożywanych leków. Jak ją rozpoznać i wspomóc się dietą? O tym w artykule, zapraszam!
Torbiele w piersiach – objawy, dieta. Zioła na torbiele w piersiach
Spora część kobiet zauważa w pewnym momencie swojego życia zmiany pojawiające się na piersiach. Większość z tych zmian jest łagodna i nie zagraża życiu ani zdrowiu. Istnieje kilka typów łagodnych guzów piersi, których powody powstania są różne. Przyjrzyjmy się bliżej torbielom w piersiach [1].
Krwawnik pospolity – właściwości lecznicze, na torbiele, na okres. Działanie uboczne krwawnika
Krwawnik pospolity – na jakie dolegliwości pomaga? Czy jego stosowanie jest bezpieczne?
Zatrzymanie wody w organizmie – objawy, skutki. Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?
Czy zdarza Ci się mieć problem z opuchniętymi dłońmi, stopami czy twarzą? Ten nieprzyjemny stan może wynikać z zatrzymania nadmiernej ilości wody w Twoim organizmie. Sprawdź jak radzić sobie w takiej sytuacji.
Dieta odchudzająca – dla kobiet, mężczyzn, nastolatków, suplementy. Jak zdrowo schudnąć?
Czy dieta odchudzająca wiąże się z wyrzeczeniami, głodówkami i stosowaniem suplementów? Czy istnieje niezawodny sposób, by zdrowo i efektywnie pozbyć się nadmiaru kilogramów?
Zespół policystycznych jajników – objawy, dieta. Leczenie naturalne PCOS
Charakterystyczne torbiele w obrazie USG przypominające „sznur pereł” na jajnikach, zaburzenia miesiączkowania będące skutkiem rzadkich owulacji, a czasem nawet ich braku oraz krępujące dla płci żeńskiej konsekwencje hiperandrogenizacji to tylko część symptomów mogących sugerować wystąpienie zespołu policystycznych jajników. Liczne zmiany w fizycznym obrazie ciała kobiety, niemożność spełniania się w roli matki pociągają za sobą konsekwencje natury psychologicznej takie jak: niska samoocena, brak akceptacji własnego „ja”, poczucie wstydu, żalu i osamotnienia.
Menopauza – objawy fizyczne i psychiczne. Dieta i leki ziołowe na menopauzę
Menopauza to dla kobiety trudny czas – jak w naturalny sposób złagodzić dokuczliwe objawy?
Pluskwica groniasta – właściwości, działanie, preparaty, cena
Pluskwica groniasta to roślina, która może okazać się następcą hormonalnej terapii zastępczej dla kobiet w okresie menopauzy.
Woda jako podstawowy składnik organizmu
Powszechnie wiadomo, że woda to składnik warunkujący życie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Aktualnie coraz częściej zachęca się do codziennego spożywania wody, co ma na celu usprawnić pracę organizmu i zachować zdrowie. Jednak czy wiemy jakie funkcje pełni woda w organizmie?
Wspomaganie dietetyczne w endometriozie
Endometrioza dotyczy nawet 15% kobiet w wieku rozrodczym. Złożona i nie do końca poznana etiopatogeneza choroby utrudnia diagnostykę i leczenie. Czym charakteryzuje się zjawisko endometriozy, jak wygląda aktualne postępowanie medyczne w tej jednostce chorobowej i czy dieta może mieć wpływ na jej przebieg?
Dieta przy zaburzeniach hormonalnych
Czasami to nie brak motywacji i samodyscypliny oddala nas od osiągnięcia wymarzonej sylwetki – bywa, że na drodze stają hormony, których nierównowaga w organizmie stanowi poważną przeszkodę w zdobyciu celu. Jakie znaczenie ma gospodarka hormonalna podczas planowania diety i jaki model żywienia powinniśmy stosować w określonych zaburzeniach hormonalnych?
Dieta redukcyjna dopasowana do faz cyklu menstruacyjnego
Czy faza cyklu miesięcznego u kobiety ma wpływ na jej zachowania żywieniowe? Jeżeli tak jest, czy wiedza na ten temat umożliwi opracowane efektywniejszej diety redukcyjnej?
Dieta przed ślubem, czyli jak schudnąć i nie dać się brideoreksji
Brideoreksja jest zaburzeniem odżywiania, które stało się zmorą wielu panien młodych. Obsesyjne odchudzanie przed ślubem nie tylko niszczy radosny czas oczekiwania na ten wyjątkowy dzień, ale nierzadko przeradza się w przewlekły jadłowstręt – anoreksję, która nie kończy się z dniem ślubu. Czym jest brideoreksja? Czy warto odchudzać się przed ślubem i jak to zrobić, by nie dać się zwariować?
Menopauza a tycie – dieta, zioła i aktywność fizyczna zapobiegająca skutkom przekwitania
Badania potwierdzają, że okres menopauzy sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Z powodu zaburzeń hormonalnych to trudny czas dla sylwetki. Fizjologiczne predyspozycje i huśtawka nastrojów sprzyjają podjadaniu. Ważne jest jednak, aby w trakcie zmian zachodzących w organizmie pamiętać o właściwym sposobie odżywiania, który pozwoli utrzymać masę ciała na stałym poziomie.
Tego nie może zabraknąć w domowej apteczce każdej kobiety!
Matka natura dba o to, abyśmy odnaleźli wśród jej skarbów wszystko, co jest nam niezbędne dla utrzymania zdrowia i urody. O wielu dobroczynnych roślinach niestety nadal wiemy za mało. Dziś przedstawiamy melisę – roślinę, której nie może zabraknąć w domowej apteczce każdej kobiety.
Tabletki antykoncepcyjne, które nie obniżają libido!
Nowe tabletki hormonalne dostępne na rynku nie powodują spadku libido u kobiet! Porozmawiaj ze swoim ginekologiem w celu prawidłowego dobrania tabletek antykoncepcyjnych.
Celiakia zwiększa ryzyko występowania osteoporozy u kobiet
Do czynników ryzyka osteoporozy należy dodać celiakię. Jak się okazuje choroba ta ma znaczny wpływ na osłabienie kośćca oraz nadmierne wydalanie sodu i wapnia z organizmu.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !