dieta wysokotłuszczowa

Oceń
dieta wysokotłuszczowa - 1.8/5. Oddano 5 głosy.

Dieta wysokotłuszczowa to sposób odżywiania, w którym zapotrzebowanie kaloryczne organizmu jest zaspokajane w głównej mierze przez tłuszcze. W diecie rekomendowanej przez Instytut Żywności i Żywienie podstawę tę stanowią węglowodany. Dieta z minimalną ilością węglowodanów i zwiększoną ilością tłuszczów prowadzi do wytworzenia ciał ketonowych w organizmie, co może być niebezpieczne dla zdrowia. Do diet wysokotłuszczowych ketogenicznych zalicza się dietę Kwaśniewskiego, South Beach czy dietę Atkinsa. IŻŻ przestrzega przed dietami wysokotłuszczowymi szczególnie osoby mające na celu zmniejszenie masy ciała. Wyjątek stanowią osoby cierpiące na choroby neurodegradacyjne, którym dieta ta może pomóc zniwelować uporczywe objawy i zwiększyć rokowania.

Dieta wysokotłuszczowa – jadłospis, przepisy. Dieta wysokotłuszczowa a odchudzanie

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Użytkownicy forów internetowych dotyczących dietetyki i zdrowego stylu życia prześcigają się w wymianie argumentów na wyższość diet wysokotłuszczowych lub wysokowęglowodanowych. Jaki wpływ na redukcję masy ciała mogą mieć diety wysokotłuszczowe?

Otyłość u dzieci i młodzieży - przyczyny epidemii XXI wieku!

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Czy widzisz na ulicy coraz więcej zajadających się słodyczami i fast foodami dzieci? Ciągle słyszysz, że nastolatki stronią od ćwiczeń na w - fie? Nie zdziwi cię więc, że otyłość to epidemia XXI wieku!

Dieta Atkinsa- etapy

Klaudia Dyszkiewicz ponad miesiąc temu

Ten kontrowersyjny sposób żywienia podbił nie tylko Hollywood, ale również całą Europę! Zobacz na czym polegają poszczególne fazy diety dr. Atkinsa i co należy włączyć do jadłospisu.

Dieta wysokotłuszczowa – co jeść?

Na diecie wysokotłuszczowej podstawowym źródłem energii są tłuszcze. Przykładem diety wysoko tłuszczowej jest dieta Kwaśniewskiego, w której energia z tłuszczów wynosi 70–80% całego zapotrzebowania energetycznego. Podstawę jadłospisu stanowią tłuste mięsa, śmietana, masło, jaja, smalec, żółty ser, kiełbasy, wędliny.

Nie ćwiczysz? To tak jakbyś była na diecie wysokotłuszczowej.

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jeżeli ograniczymy spożycie kalorii to bez problemu uda nam się pozbyć zbędnych kilogramów. Nic bardziej mylnego. Najnowsze badania naukowe rzucają cień na tą powszechnie przyjętą teorię.

Dieta wysokotłuszczowa na masę

Dieta z ograniczoną ilością węglowodanów i zwiększoną ilością tłuszczów powoduje zwiększenie produkcji testosteronu, co może ułatwić budowanie masy mięśniowej. Niestety organizm posiada także swoje ograniczenia, które powodują, że wzrost testosteronu następuje tylko do pewnego poziomu. Zbyt duża ilość lipidów w diecie może mieć całkiem odwrotny skutek. Według badań wynika, że na wzrost testosteronu ma wpływ także rodzaj tłuszczów. W rezultacie dieta wysokotłuszczowa stosowana na rozbudowę masy mięśniowej ma swoje zalety, ale także i wady, które mogą prowadzić do rozregulowania gospodarki hormonalnej.

Dieta wysokotłuszczowa na redukcję

Jedną z najbardziej znanych diet wysokotłuszczowych na redukcję jest dieta optymalna dr Kwaśniewskiego. Twórca diety uważa, że zmniejszenie do minimum udziału węglowodanów w diecie i zastąpienie ich najpierw białkiem a następnie tłuszczami, spowoduje spadek masy ciała nawet do 6 kg w ciągu miesiąca. Ponadto dieta ta zdaniem Kwaśniewskiego ma zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia w tym nadciśnienia i miażdżycy.