choroby oczu

Rumianek na oczy włosy, gardło, trądzik. Działanie rumianku pospolitego

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Rumianek pospolity – zioło o nieprzeciętnych właściwościach.

Czarna porzeczka – właściwości lecznicze. Liście i olej z czarnej porzeczki

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Czarne porzeczki nie należą do najbardziej popularnych owoców. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że te sezonowe owoce charakteryzują się wysoką gęstością odżywczą. Regularna konsumpcja czarnych porzeczek może przynieść wiele korzyści.

Szpinak i jego rola w ochronie wzroku

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Szpinak – czy wiesz o nim wszystko? Przeczytaj za co warto go cenić.

Borówka amerykańska i jej wpływ na zdrowie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Borówka amerykańska, choć pochodzi z Ameryki Północnej, to w Polsce z łatwością ją znajdziemy, a nawet samodzielnie wyhodujemy. Powoli zbliża się sezon na te pyszne owoce, warto więc wiedzieć, co przyniesie nam ich spożywanie.

Dieta dla oczu – witaminy, antyoksydanty oraz składniki mineralne

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

To, co spożywamy każdego dnia ma istotny wpływ na cały nasz organizm. Sami więc możemy ukierunkowywać określone grupy pokarmów na konkretne organy naszego ciała w celu poprawy ich funkcjonowania. Warto zaznaczyć, że każda tkanka potrzebuje nieco innego zestawu składników. Co więc warto zażywać, aby konkretnie nasz narząd wzroku funkcjonował bez zastrzeżeń?

Domowe sposoby leczenia jaskry – poznaj zalety medycyny naturalnej

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Leczenie jaskry trwa do końca życia i nie jest pozbawione skutków ubocznych. Warto sięgnąć po metody wywodzące się z medycyny naturalnej, które mogą skutecznie wspomóc farmakoterapię.

Jaskra – rodzaje, przyczyny, leczenie i zapobieganie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Choroba ta jest główną przyczyną utraty wzorku wśród mieszkańców Europy. Większość osób nią dotkniętych nie jest świadoma problemu. Poznaj podstawowe fakty dotyczące jaskry.

Jaskra – objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Przez wiele lat przebiega praktycznie bezobjawowo, choć stale i w sposób postępujący niszczy nerw wzrokowy, prowadząc do nieodwracalnej ślepoty. Mowa o jaskrze – jednej z najczęstszych na świecie przyczyn utraty wzroku, która dotyka około 70 milionów osób na świecie. Jak objawia się choroba? Jakie są przyczyny jej powstawania i czy jest uleczalna? Jaką dietę powinni przestrzegać chorzy?

Szafran może pomóc na zwyrodnienie plamki żółtej!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Wiele osób, szczególnie starszych, skarży się na pogorszenie wzroku spowodowane zwyrodnieniem plamki żółtej. Z pomocą może przyjść im cenna przyprawa – szafran!

Zobacz więcej, patrz szerzej – zadbaj o swój wzrok

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Warto wiedzieć, jakie witaminy i substancje odpowiadają za prawidłową pracę naszych oczu i wprowadzić je do codziennej diety, aby móc w pełni korzystać z tego, jakże ważnego, zmysłu.

Makrela – wartości odżywcze, przepis

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Makrela jest wyjątkową rybą wśród gatunków morskich. Wyróżnia ją wiele cech, które czynią ją prozdrowotnym produktem. Warto uwzględnić ją w swojej diecie.

Luteina i zeaksantyna – źródła i wpływ na narząd wzroku

Marta Konował ponad miesiąc temu

Oczy są niezwykle delikatnym narządem, szczególnie narażonym na różnego rodzaju zmiany chorobowe. Luteina i zeaksantyna to związki zawarte z warzywach i owocach, które wykazują działanie ochronne na narząd wzroku.

Zbyt krótki sen zaburza pracę organizmu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

W dobie dzisiejszych czasów poświęcamy na sen mniej czasu niż nasz organizm tego potrzebuje. Zamiast zegarowych ośmiu na wypoczynku spędzamy często mniej niż sześć godzin na dobę! Sen jest nam niezbędny do regeneracji oraz do sprawnego funkcjonowania organizmu. Sprawdź jakie sygnały wysyła Twoje ciało, gdy jest zmęczone.

Karambola – działanie, wartości odżywcze i zastosowanie

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Egzotyczny owoc, który zachwyci Cię swoim bogactwem witamin, prozdrowotnych właściowości i wyglądem.

Psychodeliki – substancje o unikatowym działaniu i ogromnym potencjale

Tomasz Starczewski ponad miesiąc temu

Psychodeliki zazwyczaj kojarzą się z groźnymi narkotykami prowadzącymi do uzależnień. Czy zawsze tak jest? O tym i o wielu innych rzeczach dotyczących tych substancji dowiecie się czytając najnowszy artykuł Tomasza Starczewskiego.

Agrest. Właściwości, witaminy i zastosowanie

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Często spotykany na działkach i przydomowych ogródkach krzew agrestu skrywa bardzo cenne dla zdrowia owoce. Przekonaj sie jak te niepozorne, małe owoce wpływają na funkcjonowanie twojego organizmu.

Nowinki ze świata medycyny. Bądź na bieżąco!

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Przedstawiamy Wam najnowsze dokonania medycyny. Jej rozwój jest bardzo szybki, już dziś lekarze potrafią wyleczyć choroby, które jeszcze nie dawno były nieuleczalne. Poznaj ich najnowsze osiągnięcia!

Papryka biała. Właściwości, witaminy i wartości odżywcze

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Jest żółta, zielona i czerwona. Teraz czas na białą paprykę! To idealny gatunek, który nadaje się do faszerowania!

Cukinia. Właściwości, wartości odżywcze, witaminy i dietetyczne przepisy

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Cukinia to bardzo popularne warzywo. Warto włączyć je do swojej diety nie z tyle ze względu na małą ilość kalorii, ale także na cenne składniki i smak, który sprawdza się w wielu daniach.