stres

Oceń
stres - 1.0/5. Oddano 1 głosy.

Wszyscy jesteśmy narażeni na działanie stresu. Trudno go uniknąć w nadmiarze obowiązków w domu, szkole czy w pracy. Chodzi za nami jak cień i tylko czyha na chwilę słabości. Skoro nie możemy go uniknąć, warto wiedzieć o nim więcej. Jak wpływa na nasze zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu? Jak się go pozbyć? Od czego zacząć, by się na niego uodpornić? Na te wszystkie pytania odnajdziesz odpowiedź w zebranych poniżej artykułach. Dzięki temu kolejny egzamin czy wredny szef w pracy już nigdy więcej nie spędzi Ci snu z powiek.

Chudnięcie i zajadanie stresu. Jak walczyć ze stresem?

Marzena Kasprzak ponad miesiąc temu

Każdy z nas zna tę sytuację. Jeśli dopada Cię duży stres lub trwa on przez określony czas, możliwe jest powstanie dwóch mechanizmów walki z nim – ucieczka w jedzenie jako „pocieszacz” lub zupełne jego odstawienie. Jakim Ty jesteś typem? I jak nauczyć się radzić sobie z emocjami? Sprawdź!

Lecytyna sojowa – właściwości i funkcje. Jaka jest najlepsza lecytyna?

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Lecytyna (fosfatydylocholina) to związek należący do grupy fosfolipidów otrzymywany najczęściej z żółtek kurzego jaja i ziaren soi. W organizmie człowieka występuje w każdej komórce ciała, przede wszystkim jako składnik błon komórkowych i pełni wiele ważnych funkcji. Łączy w sobie ważne właściwości dietetyczne, fizjologiczne, farmaceutyczne i technologiczne.

Żeń-szeń na pamięć i na potencję. Działanie żeń-szenia i przeciwwskazania do stosowania

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Korzeń życia, korzeń – piorun, boskie ziele… to tylko nieliczne nazwy reliktowej byliny nazywanej powszechnie żeń-szeniem. Od niepamiętnych czasów znano i ceniono jego właściwości, dopatrując się zarysów ludzkiej postaci poprzez specyficzny kształt korzenia boskiego ziela.

Metody radzenia sobie ze stresem

Do najlepszych należy odpoczynek, medytacja i intensywna aktywność fizyczna. Nie ma to jak porządnie wykrzyczeć emocje.

Cytryniec chiński – właściwości, zastosowanie, działanie, cena

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Stres i choroby serca – to dwie pierwsze przyczyny zgonów w krajach rozwiniętych. Czy substancje naturalnie występujące w cytryńcu chińskim mogą pomóc nam bronić się przed nimi?

Miód nostrzykowy – składniki, właściwości oraz zastosowanie

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Miód nostrzykowy – mniej popularny niż inne miody, lecz również warty uwagi ze względu na swoje właściwości zdrowotne i ciekawe walory smakowe. Dowiedzmy się jakie zastosowanie ma miód nostrzykowy.

Jesienne przeziębienie – sposoby zapobiegania

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Wraz z opadającymi jesiennymi liśćmi często spada również… nasza odporność. Dni stają się coraz krótsze, a kolejki w szpitalnej przychodni – wręcz przeciwnie. Jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak uniknąć złapania jesiennego przeziębienia, gdy wokół słychać wszechobecne kichanie, a otoczenie jakby zmówiło się, by nas zarazić?

Muzyka na stres

Najnowsze badania wykazują, że dobrą metodą na stres jest muzykoterapia. Nie tylko słuchanie relaksacyjnych utworów, ale także sama gra na instrumencie, nawet bez jakichkolwiek umiejętności muzycznych.

Forskolina – właściwości, zastosowanie i suplementy diety z pokrzywą indyjską

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Rynek suplementów diety oferuje nam coraz nowsze środki wspomagające odchudzanie. Choć w zdecydowaną większość nie warto inwestować, są wśród nich takie, które faktycznie mogą wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej oraz polepszyć ogólne samopoczucie. Jednym z nich jest forskolina zawarta w pokrzywie indyjskiej. Jakie są właściwości i zastosowanie tego związku roślinnego i jakie korzyści zdrowotne można z niego czerpać?

Dieta na zmęczenie i senność – produkty zalecane i zakazane

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Ciągle czujesz się zmęczony i ospały? Odpowiednie produkty w codziennym menu pobudzą Cię do życia, sprawdź jakie.

Zredukuj stres odpowiednią dietą!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Chroniczny stres może przyczynić się do powstania wielu groźnych dla zdrowia chorób. Jeszcze nigdy jak dziś nie był ważny odpoczynek i relaks. Możemy także wprowadzić odpowiednio skomponowaną dietę, która pomoże zredukować codzienne napięcie.

Witaminy na stres

W walce ze stresem najlepiej sprawdza się magnez i witamina B6, która zwiększa jego wchłanianie. Magnez nie tylko pomoże w walce ze stresem, ale także ochroni Twoje serce!

4 najdziwniejsze terapie dla zachowania zdrowia całego organizmu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Chcąc zachować zdrowie na długie lata, wiele osób sięga po niekonwencjonalne metody i terapie. Dziś przedstawiamy cztery z nich, które choć wydają się kontrowersyjne, mogą pomóc zachować zdrowie.

5 powodów dla których warto zainteresować się różeńcem górskim

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Różeniec górski to niezwykła roślina wykazująca właściwości adaptogenne. Co to właściwie znaczy? Pozwala organizmowi dostosować się do zmiennych warunków zewnętrznych. Zobacz, w czym Ci pomoże różeniec górski!

Kortyzol – przyjaciel czy wróg? Sposoby na obniżenie poziomu hormonu stresu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Kortyzol, nazywany często hormonem stresu, zaliczany jest do naturalnych hormonów steroidowych, wytwarzanych przez warstwę pasmowatą kory nadnerczy, należy do głównych przedstawicieli glikokortykosteroidów. Wywiera on duży wpływ na metabolizm naszego ciała, jednak możemy wykorzystywać jego działanie i uzyskiwać pozytywne skutki.

Stres i aspekty żywieniowe u osób pracujących

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Zdarza się także, że po określone produkty sięgamy w momentach trudnych, stresujących, które wprowadzają w negatywny nastrój. Dzieje się tak również, gdy towarzyszy nam stres związany z pracą - w przekąskach szukamy uspokojenia.

Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – bóle głowy

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Nieznośny ból głowy, który zaczyna się już w pracy i ciągnie się przez cały powrót do domu, aż w końcu jesteś zmuszony wziąć środek przeciwbólowy. Ten rodzaj bólu towarzyszy wielu zmęczonym po całym dniu pracy osobom. Jak sobie z nim radzić?

5 naturalnych sposobów na przeziębienie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zima a także wczesna wiosna to czas zwiększonego ryzyka grypy i przeziębienia. Możemy się jednak przed nią bronić w naturalny sposób bez zbędnych leków. Wystarczy trzymać się tych prostych 5 wskazówek.

Odpowiednia dieta jako ochrona przed stresem

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Jest wiele metod i sposobów radzenia sobie ze stresem, ale czy dieta może nas ochronić przed jego negatywnymi skutkami? Oczywiście, że tak! Ważne jest, aby w diecie zachować równowagę pomiędzy wszystkimi składnikami odżywczymi, mineralnymi i witaminami.

Toksyczny związek – jak go rozpoznać?

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Myśląc o toksycznych związkach od razu nasuwają się obrazy patologicznych i nieprzyjemnych scen, które mogą zmrozić krew w żyłach. Oczywiście jest to prawdziwe, bowiem o takich zachowaniach, które są wyniszczające, szkodliwe, poniżające, w których występuje przemoc i patologiczna zazdrość mówiono na początku historii tego terminu.

Emocjonalny portret współczesnego człowieka

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dziś będzie o emocjach. Dlaczego? Ano dlatego, że wielu ludzi nadal nie zdaje sobie sprawy jak wielką odgrywają one rolę w jego życiu.

Stalking, kiedy zwykła fascynacja staje się nękaniem

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Może być kojarzony głównie z obsesyjną fascynacją gwiazdami show-biznesu, gdyż na początku historii tego terminu, stalkerami określano osoby, które maniakalnie podążały za swoimi idolami. Współcześnie jednak zmodyfikowano jego definicję rozszerzając ją o kilka elementów.

Uzależnienie od jedzenia – charakterystyka, objawy, przyczyny

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Pomiędzy jednym napadem głodu a drugim, wiele osób zastanawia się, czy jest uzależniona od jedzenia. Jakie są różnice pomiędzy uzależnieniem od jedzenia a alkoholizmem czy narkomanią? Jakie ma podłoże? O tym w najnowszym artykule Agnieszki Galas-Konsor