koncentracja

Ginkgo biloba (miłorząb japoński) – działanie, tabletki, cena, opinie

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Od XVIII wieku na terenie parku zamkowego w Łańcucie oczy zachwyca drzewo o niezwykłych właściwościach, z którego to dobrodziejstwa korzystano już 2800 lat przed narodzeniem Chrystusa. Wówczas wykorzystywano nasiona Ginkgo biloba do leczenia zmian zwyrodnieniowych mózgu.

Najlepsza pora na kawę – kiedy najbardziej nas pobudzi?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Wielu Polaków rozpoczyna dzień od kubka kawy, który towarzyszy śniadaniu lub w gorszej wersji zastępuje pierwszy posiłek. Zawarta w kawie kofeina ma, potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, pobudzające działanie na układ nerwowy. Jednak czy zastanawiałeś się w jakich porach w ciągu dnia najlepiej wypić aromatyczny napój, aby rzeczywiście odczuć jego magiczne działanie na organizm?

Pierzga pszczela – właściwości, pozyskiwanie, dawkowanie i zastosowanie

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Produkty wytwarzane przez pszczoły od dawna słyną z wysokiej wartości odżywczej oraz właściwości prozdrowotnych. Zarówno miód, pyłek oraz tytułowa pierzga pszczela są produktami, które zdecydowanie warto mieć w swoim domowym zaciszu, aby stosując je w codziennej diecie, naturalnie wzmacniać swoje zdrowie. Co wartościowego zawiera w sobie pierzga pszczela i dlaczego proces jej powstawania możemy porównać do kiszenia kapusty? Zapraszam do lektury!

Wiesiołek – zastosowanie oraz właściwości lecznicze i kosmetyczne

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Medycyna ludowa od wieków docenia dobrodziejstwo i właściwości lecznicze płynące z nasion i liści wiesiołka. Sekret rośliny tkwi w wyjątkowym składzie nienasyconych kwasów tłuszczowych: gamma linolenowym (GLA) oraz linolowym (LA) zaliczanych do rodziny omega 6 oraz zawartości cynku, selenu, magnezu oraz wapnia. Czas abyśmy i my dowiedzieli się, w jaki sposób możemy wykorzystać cenny produkt w swoim domowym zaciszu.

Gotu Kola – właściwości, zastosowanie i dawkowanie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Stosowana w Ayujrvedzie jako środek poprawiający funkcjonowanie mózgu, krążenie krwi, stan skóry i gojenie się ran, Gotu kola pomocna jest również w leczeniu wspomagającym chorób neurodegeneracyjnych mózgu u osób w podeszłym wieku. Skąd pochodzi ta roślina, jakie składniki aktywne zawiera i jakie są jej właściwości?

5 powodów dla których warto zainteresować się różeńcem górskim

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Różeniec górski to niezwykła roślina wykazująca właściwości adaptogenne. Co to właściwie znaczy? Pozwala organizmowi dostosować się do zmiennych warunków zewnętrznych. Zobacz, w czym Ci pomoże różeniec górski!

Dieta MIND – zasady, produkty oraz efekty diety poprawiającej pracę mózgu

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Dziś wiemy, że nasze nawyki żywieniowe mają wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także samopoczucie i zdrowie. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe diety, skupione nie tylko na utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ale również poprawie różnych aspektów funkcjonowania organizmu. Jedną z nich jest dieta MIND, mająca na celu usprawnienie pracy mózgu i profilaktykę choroby Alzheimera.

Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – osłabiona koncentracja

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Chyba każdy miał kiedyś chwilę, gdy przez głowę przechodziły tysiące myśli na raz, skutecznie odciągając nas od powierzonego zadania w pracy. Spadek koncentracji to kolejny objaw zmęczenia.

Drzemka zapewni Ci zdrowie i wydłuży życie!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jeśli chcesz intensywniej żyć i wyciągnąć jeszcze więcej z dnia, zadbaj o swój odpoczynek. Ilość snu jest niezwykle ważna, ale także krótkie drzemki mogą Ci w tym pomóc.

Melisa – właściwości i zastosowanie

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Melisa to kolejny niezbędnik zarówno w kuchni, jak i w domowej apteczce. Sprawdza się nie tylko jako przyprawa i kulinarna ozdoba potraw, ale oddziałuje pozytywnie na cały organizm. Koi nerwy, relaksuje i poprawia pracę układu pokarmowego. Z liści melisy powstaje olejek, ale można również je zaparzać i pić melisowe herbatki i napary. Poznajmy zastosowania i właściwości melisy lekarskiej.

Pij zieloną herbatę a nie zapomnisz!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Bazylei wykazały pozytywne oddziaływanie zielonej herbaty na pamięć. To kolejne prozdrowotne cechy tego cennego napoju.

W przygotowaniu na zimowy sen – jak spać by nie zaspać

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zbliża się zima, dzień staje się coraz krótszy, a nam coraz ciężej rano wstać z łóżka. Jeszcze nigdy ciepła kołdra nie była tak zachęcająca, jak teraz. To idealna pora, aby podjąć temat snu.

6 skutków spożywania czekolady wpływających na kondycję ciała

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Pyszna i zdrowa czekolada. Oczywiście najlepiej wybrać gorzką i jeść z umiarem. Dowiedz się, jakie skutki może przynieść, racjonalne i nie, spożywanie czekolady!

6 korzyści płynących z ograniczenia spożywania cukru

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Dużo się ostatnio mówi o ograniczeniu spożywania cukru w diecie. Czy jednak korzyści płynące z tego dotyczą jedynie zgrabnej sylwetki? Przekonajcie się!

5 symptomów które mogą świadczyć o początku depresji

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Depresja jest chorobą często bagatelizowaną przez otoczenia, a nawet samego chorego. Ciągły smutek i zniechęcenie nie musi być objawem jesiennej chandry, a objawem groźnej choroby. Dowiedz się, jak rozpoznać depresje wcześniej, aby szybko jej przeciwdziałać.

Rzeczy i sprawy warte zapamiętania

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Pamięć to jedna z najbardziej istotnych umiejętności człowieka. Dzięki niej się rozwijamy i budujemy własną historię.

Ćwiczenia na koncentrację uwagi dla dzieci i dorosłych

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Znacie to uczucie, gdy nic nie wchodzi do głowy, a czytanie książki nie jest już tak przyjemne, jak ostatnio? Muzyka też denerwuje, mimo że kiedyś rozweselała. Problemy z koncentracją pojawiają się u każdego z nas i mogą być dosyć nieprzyjemne. Dotyczą nie tylko dorosłych, ale również dzieci.

Jak poprawić pamięć i koncentrację? 7 skutecznych sposobów

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Zobacz jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie koncentracji i poprawę pamięci!