Helicobacter pylori

Oceń
Helicobacter pylori - 1.8/5. Oddano 28 głosy.

Helicobacter pylori to bakterie wywołujące liczne schorzenia w górnej części układu pokarmowego. Przedostają się do organizmu z zewnątrz, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena rąk. Innym ich źródłem może stać się próchnica, dlatego równie ważna jest higiena jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa. Bakterie Helicobacter pylorii przedostając się do żołądka naruszają delikatną strukturę błony śluzowej i prowadzą do wrzodów lub raka. Podobne skutki może mieć ich obecność w jelitach, gdzie prowadzą do wrzodów i nowotworu dwunastnicy. Leczenie farmakologiczne polega na całkowitym usunięciu z organizmu tej bakterii. Odpowiednia dieta może wspomóc leczenie. W artykułach zebranych w tym dziale dowiecie się o wiele więcej, na temat tej groźnej dla zdrowia i życia bakterii.

Sulforafan – działanie. Sulforafan a helicobacter pylori

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Codzienna dieta człowieka, która obfituje w owoce i warzywa dostarcza nie tylko kalorie i składniki odżywcze, ale także wiele związków chemicznych, które występują w bardzo niskich stężeniach. Jednym z przykładów są brokuły i sulforafan.

Helicobacter pylori – leczenie naturalne, zioła

Paulina Żukowska ponad miesiąc temu

Zakażenie Helicobacter pylori – czy antybiotyki to jedyne remedium? Które zioła z domowej apteczki mogą się przydać? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Helicobacter pylori – zasady diety

Najważniejsze jest, by nie dopuścić do zwiększania się kwasów żołądkowych. Powoduje to zarówno uczucie głodu jak przejedzenia, dlatego najlepiej jeść posiłki co 2–3 godziny.

Helicobacter pylori u dzieci – objawy skórne, test

Justyna Paroń ponad miesiąc temu

Należy ona do bakterii do gram-ujemnych i zasiedla błonę śluzową żołądka, co może powodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego oraz pogorszenie się zdrowia bez względu na wiek. Problem ten dotyczy również dzieci, ponieważ infekcja bakterią następuje zazwyczaj w dzieciństwie.

Helicobacter pylori – objawy, leczenie. Przykładowy jadłospis przy helicobacter pylori

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Helicobacter pylori jest to bakteria, która infekując górną część przewodu pokarmowego może prowadzić do wystąpienia poważnych jednostek chorobowych. Jakie powikłania mogą wynikać z zakażenia bakterią i jakie są sposoby leczenia?

Helicobacter pylori – test na zakażenie. Jak można zarazić się Helicobacter pylori?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Ponad 80% populacji polskiej jest nosicielami tej bakterii. Czy konieczne jest przeprowadzenie testów na jej obecność? Jak nie dopuścić do zakażenia?

Czego nie można jeść przy zakażeniu helicobacter pylori

Należy się wystrzegać alkoholu, napojów gazowanych, kawy, smażonych i mocno przyprawionych dań lub tłustych, warzyw strączkowych, które powodują wzdęcia, produktów wysoko przetworzonych i słodyczy.

10 zalet spożywania miodu manuka

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Miody należą do grupy produktów naturalnych, które są źródłem wielu cennych składników. Na świecie znanych jest wiele odmian miodów pszczelich, jednakże na szczególną uwagę zasługuje miód manuka, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Poznajmy 10 zalet spożywania miodu manuka.

Dieta przy zakażeniu Helicobacter Pylori – produkty zakazane i zalecane

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Helicobacter Pylori to bakteria powodująca zapalenia żołądka i wrzody. Poznaj wskazówki dietetyczne, które pomogą złagodzić objawy i wspomóc leczenie dolegliwośc

Miód manuka skuteczny w prewencji zakażania Helicobacter pylori

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Ten popularny ostatnimi czasy miód może skutecznie pomóc w leczeniu zakażenia Helicobacter pylori. Jednak to tylko jedna z niezwykłych właściwości tego nowozelandzkiego smakołyku.

Objawy zakażenia bakterią helicobacter pylori

Najczęstszymi objawami są wzdęcia, bóle żołądka, biegunka, nudności, wymioty, niestrawność, gorączka. Ogólne obniżenie samopoczucia i ból w nadbrzuszu podobny do bólu wrzodowego.

Helicobacter pylori i jej związek z anemią

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Ostatnie badania zaznaczają niepokojący związek anemii z zakażeniem bakterią Helicobacter pylori.

Nieżyt żołądka. Objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Ból w nadbrzuszu, nudności, biegunka, wymioty, gorączka, pogorszenie samopoczucia, to niektóre objawy nieżytu żołądka. Poznaj sposoby walki z tą chorobą.

Właściwości, kalorie, indeks glikemiczny i wady cukru brzozowego

Aneta Pietrzak ponad miesiąc temu

Cukier z brzozy jest jednym z najzdrowszych cukrów wśród dostępnych na rynku. W przeciwieństwie do innych nie popsuje Ci zębów!

Nadżerkowe zapalenie żołądka wymaga odpowiedniej diety

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

W nadżerkowe zapaleniu żołądka niezwykle ważna jest odpowiednia dieta. Zobacz co możesz jeść, a co bezwzględnie musisz usunąć ze swojej diety.

Wrzody dwunastnicy - jak się objawiają i jak je szybko wyleczyć?

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Z problemem wrzodów spotykamy się coraz częściej. Bóle brzucha, niestrawność, zgaga - często bagatelizujemy objawy, które mogą wskazywać na poważną chorobę.

Wrzody żołądka - objawy, skuteczne leczenie i najlepsza dieta!

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Ciągły stres? Częste bóle brzucha? Zgaga? Dokuczające wzdęcia? To mogą być wrzody żołądka!