alkohol

Oceń
alkohol - 1.7/5. Oddano 20 głosy.

Mówi się, że Rosjanie i Polacy to dwa narody, wśród których ilość spożywanego alkoholu jest największa. Pomimo tego, że jest to stereotyp i w wielu przypadkach może być krzywdzący, trudno zaprzeczyć, że z łatwością znajdujemy okazję do wypicia kilku kieliszków wódki. Zarówno na domowych imprezach, dyskotekach czy nawet w czasie świat religijnych na stołach często goszczą różne rodzaje alkoholi. Od słabych piw po mocne wódki i nalewki. Niejednokrotnie powtarza się o negatywnych skutkach picia alkoholu i jego toksycznym wpływie na organizm. W zasadach zdrowego żywienia picie wysokoprocentowych napojów jest zakazane, ale… Na pewno każdy słyszał też o dobroczynnym wpływie piwa na nerki i poziom cholesterolu czy wina na układ krwionośny. Najzdrowszy jest jednak umiar. W tym dziale dowiecie się więcej na temat zarówno dobrych jak i złych skutków picia alkoholu. Wiadomo, nie można z nim przesadzać, jednak jeśli się zdarzy, podpowiemy również jak najszybciej pozbyć się kaca.

Piwo bezalkoholowe. Czy w ciąży i przy karmieniu piersią można pić piwo bezalkoholowe?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Piwo alkoholowe to znany wszystkim napój, który chętnie popijamy latem w upalne dni lub podczas spotkań rodzinnych oraz ze znajomymi. O ile samo w sobie piwo zawiera szereg korzystnych dla zdrowia substancji, z których warto wymienić cenne polifenole, tak zawarty w piwie alkohol etylowy nie wykazuje pozytywnego wpływu na organizm człowieka, a wręcz traktowany jest jak trucizna!

Czym zregenerować wątrobę po alkoholu? Dieta na regenerację wątroby

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Z okazji czegoś czy bez – spożywanie alkoholu w Polsce towarzyszy społeczeństwu niemal na każdym kroku. Jak szkodliwe może być regularne picie napojów alkoholowych? Czy są metody na ograniczenie negatywnego wpływu alkoholu na wątrobę?

Wpływ alkoholu na organizm, skutki nadużywania. Choroby alkoholowe

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Alkohol gości w naszej tradycji od tysięcy lat. Dla jednych stanowi uzależniający problem, dla innych zdrowy dodatek do obiadu. Jak alkohol wpływa na twoje zdrowie? O tym w artykule!

Jak leczyć kaca alkoholowego

W pozbyciu się zespołu dnia następnego najlepiej sprawdzają się napoje izotoniczne, które szybko nawadniają organizm. Najlepiej jednak go unikać i kontrolować ilość spożywanego alkoholu.

Fas (alkoholowy zespół płodowy) – objawy leczenie. Alkohol w ciąży

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Ciąża to okres w życiu kobiety, kiedy w szczególny sposób powinna zwrócić uwagę na to, co spożywa oraz w jakiej ilości, gdyż nie pozostaje to bez wpływu na rozwijający się w jej łonie płód. Spożywanie w trakcie ciąży alkoholu wiąże się z ryzykiem rozwoju wielu poważnych chorób, do których zalicza się FAS.

Piwo – właściwości. Piwo a odchudzanie, cukrzyca, na nerki, po treningu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Letnie wieczory wielu osobom kojarzą się z grillem przygotowanym wraz ze znajomymi, puszką piwa i dobrym towarzystwem. Ciemne, jasne, na miodzie lub gryczane, pszeniczne, bezglutenowe – ryżowe, filtrowane lub nie. Do wyboru mamy wiele rodzajów browaru, ale czy wiesz jakie posiada ono właściwości?

Piwo – rodzaje, wartości odżywcze. Czy piwo jest zdrowe?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Piwo stanowi nieodłączny element wielu kultur, a tradycja spożywania tego trunku sięga tysięcy lat. Co stoi za fenomenem piwa, jakie rodzaje wyróżniamy i czy właściwe piwo może stanowić element zdrowej diety? O tym w artykule! Przeczytaj koniecznie i zaskocz znajomych ciekawostkami na temat piwa w piątkowy wieczór.

Alkohol a siłownia – mity

Wszystkie skutki picia alkoholu negatywnie wpływające na treningi siłowe niestety nie są mitem. Alkohol odwadnia organizm, powoduje spowolnienie reakcji i utrudnia produkcje testosteronu. Zatem nie polecamy leczyć kaca na siłowni.

Dzika róża – sok, herbata, wino, nalewka (przepisy). Kiedy zbierać owoce dzikiej róży?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Owoce dzikiej róży to najlepsze źródło witaminy C, ale także innych cennych składników.

Napoje zakazane podczas redukcji tkanki tłuszczowej

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Niestety wiele osób odchudzających się nie przykłada należytej uwagi do jakości i ilości spożywanych napojów. Zaniedbanie tej kwestii może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu oraz sylwetce. W poniższym artykule postaram się omówić i rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Wpływ picia alkoholu na odchudzanie

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Alkohol stanowi dla niektórych nieodłączny element diety. Jest wpisany w naszą kulturę jako sposób celebrowania wszelkiego rodzaju okazji. Czy w okresie odchudzania istnieje możliwość pogodzenia jego spożycia z jednoczesną utratą masy ciała?

L-karnityna a alkohol

Najlepiej zdecydować się, albo imprezujesz albo trenujesz. Alkohol i siłownia nie jest najlepszym połączeniem. Najnowsze badania wykazują jednak dobroczynny wpływ suplementacji l-karnityny na regenerację wątroby u osób nadużywających etanolu.

Alkohol w diecie sportowca – wpływ na zdrowie i wyniki sportowe

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Kwestia spożywania napojów alkoholowych jest wyjątkowo nurtującym tematem wśród osób dbających o zdrowie i sylwetkę. Nie jest tajemnicą, że nadmierna konsumpcja alkoholu może zniweczyć formę sportową, ale przede wszystkim zdrowie. Duże dawki alkoholu mogą nieść za sobą opłakane konsekwencje. Niemniej jednak czy alkohol spożywany okazjonalnie w umiarkowanych ilościach jest w stanie wyrządzić krzywdę twojej sylwetce?

Piwo, wino, nalewki – czy alkohol może być zdrowy?

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Czy napoje alkoholowe skracają czy przedłużają życie? Okazuje, się, że pijący alkohol są zdrowsi od abstynentów – pod warunkiem, że wiedzą, co, jak i ile pić.

Dereń – uprawa, właściwości, nalewka

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Większa świadomość konsumentów oraz wyższy poziom wiedzy sprawia, że chętniej poszukujemy i sięgamy po produkty roślinne o prozdrowotnych właściwościach, zamiast po kolejne lekarstwa. Dereń jadalny jest nie tylko rośliną ozdobną. W medycynie ludowej wykorzystywano jego potencjał sięgając po świeże owoce oraz ich przetwory, liście lub korę rośliny niwelując m.in. stany podgorączkowe i anemię.

Nalewka z bursztynu – właściwości, zastosowanie, dawkowanie, przepis

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Bursztyn bałtycki jest dobrze znany jako wyrób jubilerski jednakże mieszkańcy wschodniej Europy wykorzystują go także w medycynie ludowej. Nalewka z bursztynu stosowana jest jako naturalne lekarstwo na rozmaite choroby i dolegliwości.

Miód pitny – właściwości, rodzaje oraz przepis

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Miód pitny to najstarszy napój alkoholowy w Europie środkowej oraz północnej. Znany był już za czasów Piastów i Jagiellonów. Spożywany głównie przez zamożną szlachtę. Miód pitny jest narodowym polskim trunkiem, zarejestrowanym jako Gwarantowana Tradycyjna Specjalność. Poznajmy rodzaje miodów pitnych, ich właściwości oraz sposób na samodzielne przygotowanie.

Alkoreksja – procenty zamiast jedzenia

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Szczupła sylwetka ciągle jest w modzie, a sposobów by ją osiągnąć jest naprawdę wiele. Zarówno tych zdrowych np. zmiana nawyków żywieniowych i urozmaicenie diety, aktywność fizyczna, jak i szkodliwych, będącymi zaburzeniami w obrębie odżywiania, np. anoreksja czy bulimia. Wśród tych ostatnich pojawiają się także nowe odmiany jak: diabulimia, manoreksja i alkoreksja.

Alkohoreksja – przyczyny, objawy i leczenie

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Alkohoreksja jest mało znaną odmianą anoreksji, która przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie nie widnieje w klasyfikacji ICD-10, natomiast objawy schorzenia są specyficzne i charakterystyczne, toteż warto je poznać bliżej, by móc zareagować, gdy zauważymy niepokojące objawy wśród dzieci, znajomych czy przyjaciół.

Trzeźwy umysł w czasie upałów, czyli o spożywaniu alkoholu latem

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Słońce, plaża, wygodny leżak i …. zimne piwo w ręku. Brzmi znajomo? Niestety, taki obraz letniego wypoczynku jest często spotykanym widokiem. Czy picie alkoholu w czasie upałów jest dobrym sposobem na ugaszenie pragnienia? Jakie alkohole wybierać, kierując się zasadą „mniejszego zła”? Co powinniśmy jeść i pić, by spożywane „procenty” wywołały możliwie najmniejszy szkodliwy efekt na nasz organizm?

Dieta na kaca, czyli co jeść dzień po imprezie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Są takie wieczory, których nie da się zapomnieć. Są też takie, których wolelibyśmy nie pamiętać – po nich zwykle przychodzą dość nieprzyjemne poranki, a wraz z nimi tzw. syndrom dnia poprzedniego, szerzej znany jako kac. Jak przetrwać go w najmniej nieprzyjemny sposób? Co jeść, by jak najszybciej sobie z nim poradzić?

Do kolacji lampka czerwonego wina bądź jabłkowego cydru!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Oczywiście nie polecamy regularnie pić alkoholu, a jak już to w umiarze. Niektóre alkohole jednak mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Z tego powodu od czasu do czasu lampka czerwonego wina bądź jabłkowego cydru bardziej pomoże niż zaszkodzi!

Zioło niezbędne przy leczeniu skutków alkoholizmu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Niewiele ludzi o tym mówi, lecz alkoholizm w Polsce jest poważnym problemem. Rzucenie tego zgubnego nałogu jest pierwszym i najważniejszym krokiem. Nie można jednak zapominać o rekonwalescencji, dzięki której możemy powrócić do pełni zdrowia.