sok

Sok jabłkowy – właściwości. Sok jabłkowy tłoczony czy zagęszczony?

Karolina Ruszkiewicz ponad miesiąc temu

Instytut Żywności i Żywienia rekomenduje spożycie warzyw i owoców na poziomie co najmniej 400 g dziennie, w co najmniej 5 porcjach, z czego 1 porcję może stanowić 1 szklanka soku. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko w upalne dni, gdy potrzebujemy zaspokoić pragnienie. Kartonik soku jest wygodny w podróży, a ponadto stanowi alternatywę dla małych niejadków, które trudno przekonać do jedzenia owoców.

Sok z buraka – właściwości, przeciwwskazania, ile pić dziennie? Jak zrobić sok z buraka?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Zarówno burak, jak i jego sok to produkty goszczące na stołach Polaków od wielu lat. W medycynie ludowej ceniony był już za swój bogaty skład oraz właściwości zdrowotne. Jest to produkt najczęściej polecany przez nasze babcie w okresie ciąży, a także znakomicie działający na problemy nowotworowe czy sercowo-naczyniowe.

Sok z ziemniaka – właściwości lecznicze. Sok z ziemniaka na wrzody, na włosy

Patrycja Nawojowska ponad miesiąc temu

Sok z ziemniaka nie jest powszechnie znany, choć w medycynie ludowej był szeroko stosowany już wiele wieków temu. Sięgano po niego ze względu na rzekome właściwości lecznicze w chorobach przewodu pokarmowego. Dopiero od niedawna nauka próbuje wyjaśnić jego potencjalne działanie. Co dziś o nim wiemy?

Sok z dyni – właściwości Jak zrobić sok z dyni?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Jesień jest szczególnym czasem w ciągu roku, kiedy infekcje i przeziębienia bardzo często nam towarzyszą. Z pomocą przychodzą nam wówczas specyfiki lecznicze zakupione w pobliskiej aptece. Zapominamy jednak o naturalnych produktach, których spożywanie przyczynia się do wzmocnienia i poprawy odporności organizmu.

Sok z żyworódki – jak zrobić i jak stosować?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Sok z żyworódki pomocny jest w wielu dolegliwościach. Zastanów się nim sięgniesz po lek.

Sok pomidorowy – właściwości, wpływ na odchudzanie. Jak zrobić sok pomidorowy?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Pomidorowy sok jest prawdopodobnie najpopularniejszym, produkowanym warzywnym sokiem przecierowym. Można kupić go w wersji oryginalnej bez lub z dodatkiem aromatycznych przypraw ziołowych, pikantnego chili lub wyrazistego czosnku. Popularne są również soki wielowarzywne z dodatkiem soku pomidorowego. Jednak czy warto spożywać go na diecie odchudzającej?

Sok z kiszonej kapusty – właściwości, wpływ na odchudzanie

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Sok z kiszonej kapusty, charakteryzujący się specyficznym smakiem, niesie z sobą wiele prozdrowotnych korzyści. Dlaczego warto włączyć ten napój do diety i jaki wpływ może to mieć na naszą masę ciała?

Sok z żurawiny – właściwości, dawkowanie. Jak zrobić sok z żurawiny?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Zdrowe zęby, zdrowe serce – korzyści jakie daje nam sok z żurawiny.

Sok z aloesu – właściwości, działanie, na włosy. Jak zrobić sok z aloesu?

Małgorzata Mleko ponad miesiąc temu

Aloes (aloe vera) ceniony od czasów starożytnych był nazywany przez Greków “darem Wenus”, przez Indian “niebiańską pałeczką”, a przez Egipcjan “rośliną nieśmiertelności”. Jego zielone, mięsiste liście pokryte woskową powłoką cieszą się dużym zainteresowaniem do dnia dzisiejszego. Pozyskuje się z nich sok, który wykorzystują gospodynie domowe do własnych potrzeb, a także przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny. Przekonajmy się, jakie właściwości czynią go tak pożądanym produktem.

Napoje zakazane podczas redukcji tkanki tłuszczowej

Marcin Grzelak ponad miesiąc temu

Niestety wiele osób odchudzających się nie przykłada należytej uwagi do jakości i ilości spożywanych napojów. Zaniedbanie tej kwestii może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu oraz sylwetce. W poniższym artykule postaram się omówić i rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Sok z pokrzywy i jego wpływ na zdrowie

Sabina Bachleda-Szeliga ponad miesiąc temu

Pokrzywa zwyczajna jest rośliną bardzo łatwo dostępną w Polsce. Można ją znaleźć w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością a nawet dziko rosnącą przy drodze. Pokrzywa zawiera sporo witamin i składników mineralnych oraz wykazuje szereg właściwości, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Ale pod jaką postacią spożywać pokrzywę? Oraz dla kogo przede wszystkim jest ona zalecana?

Acerola – właściwości, witamina C, sok

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Malpighia emarginata, czyli Acerola. O tym dlaczego jej owoce są niezwykłe oraz czy możemy cieszyć się nimi w Polsce.

Napoje i żywność jako główne źródło wody dla organizmu

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Człowiek dla odpowiedniego nawodnienia organizmu wybiera płyny w postaci wody do picia czy innych napojów. Woda znajduje się jednak także w pożywieniu. Oto krótka charakterystyka głównych źródeł wody w żywieniu człowieka.

Sok z brzozy – naturalna aspiryna i izotonik!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

W sklepach ze zdrową żywnością, a także większych marketach możemy odnaleźć sok z brzozy. Czym właściwiej jest ten tajemniczy produkt i czy warto w ogóle go pić?

Dieta sokowa – zasady, efekty, przeciwwskazania, opinia dietetyka i przepisy

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Czy dieta bazująca wyłącznie na płynnych produktach roślinnych, uboga w białko i tłuszcze jest zdrowa dla organizmu? Przyjrzyjmy się bliżej diecie sokowej!

Trawa pszeniczna – hodowla, właściwości oraz dostępne formy produktu

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Poznaj kolejny super food – właściwości trawy pszenicznej. Odżywcza roślina, którą możesz wyhodować w domu.

Sekrety zdrowego grillowania – napoje

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Tak obfity stół jak podczas grillów nie może obejść się bez odpowiednich napojów. Niestety w tym przypadku nasze decyzje zazwyczaj są tragiczne. Słodkie napoje gazowane to nie najlepszy wybór do ciężkich i obfitych daniach z grilla.