Czy wyobrażaliście sobie człowieka bez skóry? Może lepiej nie róbcie tego, jeszcze nabawicie się nocnych koszmarów. Skóra nie tylko chroni ciało człowieka, jego mięśnie, naczynia krwionośne, ale również stanowi nieodłączny element jego urody. Aksamitna, gładka i elastyczna skóra jest marzeniem każdego. Aby to osiągnąć należy ją pielęgnować zarówno zewnętrznie jak i od „środka”. Na jej wygląd wpływa nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających, ale również spożywanie odpowiednich składników odżywczych. Stan skóry może również alarmować o ciężkich chorobach, które objawiają się na jej powierzchni. Nie bójmy się zatem lustra i dbajmy o swoją skórę, a najlepsze sposoby na to, znajdziecie w artykułach poniżej.
Właściwości lecznicze mąki ziemniaczanej – skuteczna na włosy, twarz i odparzania
Mąka ziemniaczana to drobny, biały proszek, bez obcych zapachów i posmaków, zawierający ok. 84% skrobi, uzyskiwanej z bulw ziemniaków. Produkt ten nie jest rozpuszczalny się w zimnej wodzie, w połączeniu z gorącą wodą tworzy krystaliczny kleik, który znalazł szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Poznajmy zatem jej właściwości lecznicze i sposób wykorzystania.
Arjuna (migdałecznik) – działanie i przeciwwskazania
Arjuna jest rośliną stosowaną w medycynie naturalnej, powszechnie dostępną szczególnie w Indiach. Ze względu na swoje szerokie terapeutyczne działanie znalazła zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń, zwłaszcza tych związanych z układem sercowo-naczyniowym.
Trądzik w ciąży. Co na trądzik w ciąży?
W wyniku zmian hormonalnych zachodzących podczas ciąży zmienia się cera przyszłej mamy. U części kobiet stan skóry ulega poprawie, nabiera ona blasku, a niedoskonałości znikają. Jednak istnieje również grupa, która ma mniej szczęścia. W wyniku większej aktywności gruczołów łojowych pojawiają się u nich zmiany trądzikowe. Dotyczy to zazwyczaj kobiet z cerą podatną na wypryski przed miesiączką, ale nie tylko [1].
Żółte plamki na skórze
Mogą być objawem chorej wątroby. Jeśli twoja skóra jest zimna, wilgotna i zaczynają pojawiać się na niej żółte plamki, a twoje naczynka pękają coraz częściej, lepiej udaj się do lekarza. Chora wątroba to nie przelewki.
Olejek rycynowy na twarz i pod oczy. Co daje stosowanie olejku rycynowego?
Olejek rycynowy jako skuteczny środek na poprawę kondycji skóry i niwelowanie zmarszczek.
Maść świerkowa – właściwości i cena. Maść świerkowa na grzybicę
Maść świerkowa to naturalny preparat wspomagający pracę układu oddechowego, zwiększający odporność i skutecznie niwelujący choroby skóry.
Grzybica skóry – objawy. Domowe sposoby na grzybicę skóry
Nieleczona grzybica często powraca, dlatego też warto wiedzieć, jak się jej pozbyć oraz jak zapobiec jej wystąpieniu. Może dotyczyć skóry tułowia, kończyn, a nawet twarzy. Sprawdź, jak się objawia oraz jakie są skuteczne sposoby jej leczenia!
Alergia na skórze
Kiedy twoja alergia objawia się na skórze w formie czerwonych wysypek czy podrażnień, warto zadbać o zwiększenie wapnia w swojej diecie lub sięgnąć po suplementy do picia. Wapń działa łagodząco na zmiany skórne i objawy alergii.
Jak złagodzić oparzenia słoneczne? Poznajmy domowe sposoby na oparzenia słoneczne!
Sezon letni rozpoczęty, a wraz z nim wzrasta ryzyko poparzeń słonecznych. Piękna opalenizna jest marzeniem wielu kobiet, toteż warto wiedzieć, w jaki sposób poradzić sobie, gdy czas zażywania kąpieli słonecznych okaże się zbyt długi dla skóry nieprzygotowanej na taką dawkę promieni UV. Jak złagodzić oparzenia słoneczne, a tym samym zachować opaleniznę? Zapraszam do lektury!
Naturalny peeling – kawowy, cukrowy, solny, migdałowy. Jak zrobić peeling?
Kosmetyki z drogeryjnych półek mają w swoim składzie różne substancje konserwujące, barwiące, nadające pożądanego i przyjemnego aromatu, aby produkt mógł być długo przechowywany, ładnie wyglądał i pachniał. Niekiedy zawierają również alkohol, który w dużych dawkach stosowany na skórę może ją podrażniać oraz wysuszać. W kwestii peelingów warto zwrócić uwagę na substancję pełniącą funkcję ścierną i – jak w przypadku wielu innych kosmetyków – naturalne drobinki peelingujące.
Działanie oleju z ogórecznika. Zastosowanie oleju z ogórecznika na twarz i włosy
Ogórecznik lekarski, z którego nasion pozyskiwany jest cenny bioolej, jest zaliczany do chwastów. Kwitnie pięknymi, drobnymi kwiatkami w kolorze błękitu, które zupełnie nie przypominają żółtych kwiatów ogórka, który mylnie przywodzi na myśl nazwa rośliny. Jakie wartościowe składniki posiada olej z ogórecznika i w jakich sytuacjach warto po niego sięgnąć?
Witaminy na skórę
Kiedy chcemy zadbać o piękny wygląd naszej skóry warto w swojej diecie zadbać o odpowiednią ilość witaminy E, C, A, B2. Zapewnią one odpowiednie nawilżenie i zapobiegną starzeniu się skóry.
Rzepik pospolity – właściwości i zastosowanie
Stanisław Wyspiański zachwycony kwiatem rzepiku pospolitego opisywał go jako żółty warkocz, jednak nie tylko jego złocista barwa zasługuje na uwagę. Napar z ziela warto wykorzystać przy nieżycie żołądka i jelit oraz innych schorzeniach przewodu pokarmowego. Co więcej może okazać się całkiem przydatny do płukania gardła przy infekcjach czy problemach ze skórą.
Jak stosować kolagen? Kolagen w proszku, w płynie, w jedzeniu. Tabletki z kolagenem
Każdy, kto kiedykolwiek miał jakąkolwiek kontuzję, z pewnością chociaż słyszał o kolagenie. Czym on jest, czy warto oraz jak stosować kolagen, aby osiągnąć jak najlepsze efekty?
Atopowe zapalenie skóry – leczenie domowe, zioła
Podstawą atopowego zapalenia skóry są zaburzenia w układzie immunologicznym. Przyczyna tego schorzenia nie została jak dotąd poznana. Najbardziej charakterystyczną cechą atopowego zapalenia skóry jest uciążliwy, silny świąd, powodujący u chorego bardzo duży dyskomfort.
Woda różana – właściwości, zastosowanie. Jak zrobić wodę różaną?
Woda różana – właściwości, zastosowanie, jak wykonać ją samemu?
Domowe sposoby na trądzik młodzieńczy, dieta
Zastosowanie oleju z pestek winogron – na włosy, twarz
Czy olej z pestek winogron jest zdrowy? Do czego należy go stosować? Olej na twarz i włosy.
Zastosowanie kolagenu – na twarz, włosy, rozstępy
Kolagen – czym właściwie jest i jakie ma zastosowanie?
Kwas mlekowy w kosmetyce – zastosowanie. Kwas mlekowy na twarz
Kwas mlekowy wykorzystywany jest na szeroką skalę w kosmetyce, a wszystko za sprawą jego dobroczynnego wpływu na naszą skórę. Wykazuje on m.in. działanie przeciwstarzeniowe, antybakteryjne, złuszczające i nawilżające. W jakich kosmetykach można go znaleźć?
Soda oczyszczona – właściwości, zastosowanie w domu i medycynie
Wodorowęglan sodu, zwany potocznie sodą oczyszczoną, to substancja chemiczna w postaci białego proszku, który pozyskiwany jest z minerału – sody śnieżnej. Soda ma wiele właściwości i stąd jest nieodłącznym elementem każdej polskiej kuchni. Używamy jej do wypieków, oczyszczania, a nawet w lecznictwie.
Alantoina – działanie. Maść z alantoiną
Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej lub zmienionej chorobowo stanowi istotny element leczenia, który poprawia jakość życia pacjentów. Wiadomym faktem jest, że skóra o zmienionym wyglądzie, podrażniona, zgrubiała lub łuszcząca się w porównaniu ze skórą zdrową wymaga kompletnie innego podejścia i preparatów, które mogą poprawić lub pogorszyć aktualny stan największego ludzkiego organu, jakim jest pokrywająca nasze ciało skóra.
Olej rydzowy – właściwości, zastosowanie, cena, gdzie kupić. Olej rydzowy na włosy
Olej rydzowy niegdyś był niezwykle popularny i stosowany głównie w kuchni. Obecnie zaczynamy doceniać wszelkie naturalne sposoby dbania o zdrowie i urodę, dlatego olej rydzowy ponownie wraca do łask! Okazuje się, że nadaje się nie tylko do wzbogacania smaku potraw, ale także upiększania włosów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !