Dieta przy wysokim ciśnieniu. Co jeść a czego unikać przy wysokim ciśnieniu?
Nadciśnienie tętniczego to schorzenie, które bardzo często nie daje żadnych objawów. Chorzy powinni zadbać nie tylko o regularne pomiary ciśnienia, ale również o odpowiednią dietę. Nieleczone nadciśnienie może prowadzić do wielu powikłań, m.in. ze strony układu krążenia. Jaką dietę należy stosować przy nadciśnieniu tętniczym i jakie zmiany wprowadzić w stylu życia?
Nadciśnienie w ciąży – zioła na nadciśnienie. Jak leczyć nadciśnienie?
Nadciśnienie tętnicze w ciąży diagnozuje się, gdy wartość trzykrotnie zmierzonego ciśnienia wynosi minimum 140 i/lub 90 mm Hg. Obecnie mówi się, że problem dotyczy ok. 5–10% kobiet ciężarnych i stanowi jedną z najczęstszych przyczyn powikłanej ciąży, śmierci matki lub płodu.
Nadciśnienie tętnicze w ciąży i u dzieci – objawy. Domowe sposoby na nadciśnienie
Nadciśnienie tętnicze stwierdza się wówczas, gdy wartości graniczne ciśnienia tętniczego zostaną przekroczone podczas kilku niezależnych pomiarów. Choroba w początkowym stadium nie daje swoistych objawów, a takowe ujawniają się dopiero wraz z rozwinięciem powikłań narządowych.
Herbata żółta – właściwości, sposób parzenia, cena
Historia cesarskiego napoju rozpoczyna się w chińskiej prowincji Anhui w XVII wieku, gdzie na cesarskim dworze panował zwyczaj picia tego cudownego naparu. Jednakże po jakimś czasie słuch o niej zaginął, z uwagi na surowy zakaz wywozu żółtej herbaty poza obręb kraju pochodzenia.
Makrosomia płodu – przyczyny, konsekwencje, postępowanie
Porody dużych noworodków stają się obecnie problemem współczesnego położnictwa. Makrosomia płodu stwarza liczne powikłania w wieku późniejszym dla dziecka, m.in. zwiększone ryzyko chorób metabolicznych oraz gromadzenia nadmiernej masy ciała. W trakcie ciąży bardzo istotne jest świadome odżywianie się mamy oraz kontrolowanie chorób występujących przed ciążą (cukrzyca, nadciśnienie).
Badania krwi, które pomogą uniknąć chorób serca
Obecnie z powodu chorób układu krążenia w Polsce umiera około 50% społeczeństwa. Świadomość populacji na temat ryzyka wystąpienia tych chorób niestety nadal nie jest satysfakcjonująca. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że wykonując regularnie podstawowe badania krwi są w stanie uniknąć wielu poważnych chorób. Jakie zatem badania warto wykonywać?
Cytryniec chiński – właściwości, zastosowanie, działanie, cena
Stres i choroby serca – to dwie pierwsze przyczyny zgonów w krajach rozwiniętych. Czy substancje naturalnie występujące w cytryńcu chińskim mogą pomóc nam bronić się przed nimi?
Kwas alfa-liponowy – działanie, występowanie
Kwas alfa-liponowy to związek, którego działanie wydaje się być obiecujące w terapii cukrzycy, chorób serca i zespołu metabolicznego. Jakie inne właściwości wykazuje forma R-ALA i gdzie można ją znaleźć?
Sól niskosodowa kontra tradycyjna
Rozwiązaniem, mogącym sprzyjać ograniczeniu spożywania soli dodanej do potraw i dań, może okazać się sól niskosodowa. Czym jest i jakimi cechami różni się od tradycyjnej soli kuchennej?
Dieta niskosodowa – zasady, wskazania, produkty zalecane i zakazane w diecie bez soli
Dieta niskosodowa ma korzystny wpływ na nasze serce, pozwala osobom chorym na nadciśnienie tętnicze oraz miażdżycę uzyskać dobre wyniki badań, a także przedłużyć i poprawić jakość ich życia.
Dbaj o prawidłowe ciśnienie krwi i poznaj najbogatsze źródła potasu!
Co ma wspólnego potas z ciśnieniem krwi? Jak się okazuje bardzo wiele! Potas jest niezwykle ważnym pierwiastkiem odpowiedzialnym za szereg funkcji w organizmie. Wprowadź do swojej diety produkty bogate w potas!
Poznaj sproszkowaną, zieloną herbatę i jej wpływ na zdrowie!
Zdrowotne właściwości zielonej herbaty są już wszystkim dobrze znane. Matcha jednak wyróżnia się spośród innych liściastych herbat. Chroni ona przed wieloma chorobami, a także przed upływem czasu.
Sól niebezpieczna przyprawa, którą coraz trudniej uniknąć
Sól kuchenna nadaje smak naszym potrawom. Zawarty w niej sód jest także niezbędnym elementem naszej gospodarki elektrolitowej. Niestety jej nadmiar ma poważne konsekwencje dla zdrowia.
Olej z wiesiołka – skład, zastosowanie, działanie i opinie
Lecznicze właściwości wiesiołka są wykorzystywane już od dawna. Z roku na rok preparaty z oleju wiesiołka zyskują coraz większą popularność i swoich zwolenników. Najbardziej cenne z całej rośliny są nasiona, z których to pozyskuje się prozdrowotny olej. Lista zalet oraz zastosowań jest spora.
Awokado chroni przed 5 chorobami!
Awokado to nie tylko źródło cennych witamin i zdrowych tłuszczów. Jego właściwości zdrowotne skutecznie ochronią Cię przed wieloma chorobami!
Nieświadomie skazujemy się na nadciśnienie
Jak się okazuje, redukując ilość soli w naszej diecie jesteśmy w stanie ustrzec się przed tą groźną chorobą. Niestety wciąż nieświadomie jesteśmy w stanie 3-krotnie przekroczyć dzienną zalecaną dawkę spożycia soli.
Badania – najważniejszy krok w prewencji i leczeniu chorób
Badania lekarskie są niezwykle ważnym elementem prewencji wielu chorób, a także pierwszym krokiem, na drodze do podjęcia prawidłowego leczenia.
Zadbaj o najważniejszy mięsień w Twoim ciele!
Często zapominamy o najważniejszym mięśniu w naszym ciele, czyli sercu, a przecież bez niego nic nie byłoby możliwe. Skupmy się zatem na ochronie i wspieraniu jednego z najważniejszych organów w ludzkim ciele.
Seniorze – dbaj o swoje zdrowie, my powiemy Ci jak!
Dziś przygotowaliśmy mnóstwo wskazówek dla seniorów, które pomogą im zachować swoje ciało w młodzieńczej kondycji!
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !