Diety oczyszczające

Towarzyszy Ci uczucie ciężkości w żołądku, zmęczenia lub stresu? Dieta oczyszczająca organizm z toksyn może okazać się skuteczna dla odzyskania dobrego samopoczucia. Jedno- lub kilkudniowy detoks może być dobrą okazją do oczyszczenia organizmu, ale także dla kształtowania nawyku zdrowego odżywiania czy zapoczątkować odchudzanie. Dieta oczyszczająca jelita, wątrobę, nerki, a także skórę ma za zadanie wspomóc proces usuwania toksyn. A skąd toksyny biorą się w organizmie? Są przyjmowane głównie z pożywieniem - dlatego kuracja oczyszczająca oparta o zdrowe produkty, to doskonałe rozwiązanie. Jakie są rodzaje kuracji oczyszczających? Czy dieta oczyszczająca wątrobę i pozostałe narządy może być stosowana przez każdego? Przekonaj się, co warto wiedzieć o oczyszczaniu!

Produkty wspomagające odchudzanie

Z każdym rokiem rośnie odsetek osób zmagających się z nadmierną masą ciała. Problem nie dotyczy tylko osób dorosłych, ale także dzieci. Czy niektóre produkty mogą wspomóc proces odchudzania?

Dieta dr Dąbrowskiej – efekty uboczne, opinie lekarzy. Dieta Dąbrowskiej a Hashimoto

Obecnie coraz większą uwagę poświęca się żywieniu i jego wpływowi na stan zdrowia. Systematycznie powstają nowe, często dziwne diety. Niekiedy wraca się do tych, które powstały jakiś czas temu. Nadal szukamy idealnego sposobu, aby zredukować masę ciała i poprawić swój stan zdrowia. Wiele osób w tym celu stosuje dietę dr Dąbrowskiej. Kuracja ta ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników.

Dlaczego warto stosować dietę oczyszczającą?

Tryb życia, dieta i czynniki zewnętrzne, takie jak jakość powietrza, mają kluczowy wpływ na nasz organizm. Dieta oczyszczająca jelita, wątrobę, nerki i skórę pomaga pozbyć się toksyn nagromadzonych w organizmie w wyniku spożywania przetworzonych produktów, obfitujących w konserwanty i inne, chemiczne dodatki oraz wdychanych wraz z zanieczyszczonym powietrzem. Dlaczego kuracja oczyszczająca jest tak istotna? To właśnie toksyny przyczyniają się do złego samopoczucia - stanowią obciążenie dla organizmu, sprawiając, że czujemy dyskomfort, a stan naszej skóry, włosów czy paznokci pogarsza się.

Post Daniela – jadłospis, przepisy, opinie. Ile można schudnąć na poście?

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Post Daniela, określany jako „kontrolowana głodówka”, według autorki dr Ewy Dąbrowskiej umożliwia spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Zakłada, że stosowanie tej diety przywraca wewnętrzną równowagę organizmu. Na czym polega post Daniela i czy warto go stosować?

Dieta zasadowa – produkty, jadłospis, przepisy

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Większość z nas z pewnością słyszała kiedyś o równowadze kwasowo-zasadowej w organizmie. Jej utrzymanie zależne jest przede wszystkim od właściwości buforowych krwi. W tkankach organizmu nieustannie wytwarzane są kwasy. Ich ilość zwiększa się znacznie m.in. podczas wysiłku fizycznego. Zachowanie równowagi możliwe jest dzięki wydalaniu nadmiaru dwutlenku węgla przez płuca, a także wydalaniu przez nerki kwasów i zasad.

Kuracja oczyszczająca - kto powinien się na nią zdecydować?

Warto pamiętać, że oczyszczanie organizmu przebiega samoistnie - diety oczyszczające z toksyn służą usprawnieniu tego procesu. Szczególnie przydatne okazują się w przypadku:

 

  • osób narażonych na ciągły stres,
  • sięgających po produkty spożywcze niskiej jakości,
  • kuracje oczyszczające sprawdzają się także u osób, które chcą rozpocząć diety odchudzające.

 

Dieta oczyszczająca wątrobę, jelita, nerki i skórę to doskonałe rozwiązanie, by odzwyczaić organizm od dotychczasowego sposobu odżywiania i wprowadzić nowe, lepsze nawyki.
Co ważne, z diety powinny korzystać wyłącznie zdrowe osoby dorosłe. Choroby, a także ciąża stanowią przeciwwskazanie do jej stosowania.

Głodówka – lecznicza, oczyszczająca, dieta głodowa. Efekty głodówki

Marzena Kasprzak ponad miesiąc temu

Głodówka w dzisiejszych czasach stała się panaceum na wszelkie zdrowotne trudności. Według większości osób jest idealną dietą powodującą szybki spadek masy ciała. Jednak czy na pewno podejmowanie takiej restrykcji żywieniowej jest dla organizmu słuszne? Czy nigdy nie zastanawiało nas jakie mogą być konsekwencje takiej „diety cud”?

Dieta biblijna – zasady, produkty, efekty i skutki uboczne

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Bierzcie i jedzcie… to, co jadali ludzie Starego Testamentu. Kefir, baranina i chleb ze skiełkowanych ziaren to tylko niektóre pozycje w menu diety biblijnej. Do tego obietnica utraty 10 kg w czterdzieści – bynajmniej nie postnych – dni. Uwierzysz w cud, czy pozostaniesz niedowiarkiem?

Jednodniowa dieta oczyszczająca – zasady, wskazania oraz efekty

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

O jednodniowych dietach oczyszczających mówi się dużo, zwłaszcza w okresie wiosennym. Od czego zacząć detoksykacje organizmu?

Oczyszczanie organizmu z pasożytów – podstawą prawidłowa dieta

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Zakażenie pasożytami dotyczy około 2 miliardów ludzi na świecie. Natomiast liczba osób cierpiących na choroby pasożytnicze to już 3 miliardy. Na szczęście również i w tym przypadku możemy sobie poradzić z niechcianymi lokatorami za pomocą diety.

Genodieta, czyli dieta zgodna z DNA – założenia i badania

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Dieta zgodna z materiałem genetycznym jest okrzyknięta w niektórych kręgach najbardziej spersonalizowaną dietą świata. Czy indywidualne podejście do pacjenta jest kluczem do sukcesu w walce z chorobami i nadwagą?

Oczyszczająca dieta dr Ewy Dąbrowskiej – zasady, efekty i przepisy

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu, zwiększenie jego odporności i zrzucenie paru kilogramów. Wszystko to w jednej diecie dr. Dąbrowskiej.

Zalety i wady diety jabłkowej - efekt może zadziwić! 

Emilia Muchowska ponad miesiąc temu

Czy dieta jabłkowa jest skuteczna? Jak ją stosować, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Sok z cytryny sposobem na odchudzanie i … oczyszczanie

Barbara Kalita ponad miesiąc temu

Czy sok z cytryny wspomaga odchudzanie i oczyszcza organizm z toksyn?

Jak wygląda dieta oczyszczająca organizm z toksyn?

 

Dieta na oczyszczenie organizmu może przebiegać na kilka sposobów:

 

  • jednodniowa dieta oczyszczająca z toksyn - dla optymalnych wyników warto przeprowadzać ją przynajmniej raz w miesiącu,
  • kilkudniowa dieta oczyszczająca,
  • jedno- lub dwutygodniowa kuracja - kuracja oczyszczająca z toksyn trwająca do 14 dni powinna być rozłożona w czasie. W tym przypadku warto także skorzystać z porady dietetyka.

 

Niezależnie od rodzaju, dieta oczyszczająca jelita, wątrobę, nerki i skórę powinna się opierać o warzywa i owoce, bogate w witaminy i antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki. W trakcie diety oczyszczającej organizm z toksyn należy także spożywać ok. 2 litry wody dziennie.

 

Chcesz wiedzieć więcej? W poniższych artykułach znajdziesz porady dietetyka, niezbędna dla każdego, kto chce wypróbować dietę na oczyszczenie.